WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКраєзнавство, Eтнографія → "Національний дендрологічний парк ""Софіївка""" - Курсова робота

"Національний дендрологічний парк ""Софіївка""" - Курсова робота

Катальпа гарна (Catalpa Scop.) - високе дерево з гарною декоративною кроною, належить до сімейства бигнониевых. На тлі інших порід виділяється більшими ясно-зеленими листами серцеподібної форми. У суцвіттях, небагато схожих на конскокаштановые, до 100 білих запашних квіток. Плодолистики їх зрослі, у середині покриті оранжево-жовтими полосочками й пурпурно-фіолетовими точечками. Після цвітіння утворяться довгі круглі стручковидные плоди, що висять. Унікальне дерево, привезене з Мексики. Його цвіт нагадує каштановий, а біля широких листків звисають довжелезні стручки.

Мак каліфорнійський (Eschscholzia californica Cham) Квітки маку сприяють швидкому засипаню і подовжують фазу глибокого снуіл. Народна медицина має багатовіковий досвід застосування квіток ешшольціі як сильний заспокійливий засіб .

Ліщина деревовидна Corylus colurna L. рослина родини березових (Betulaceae). Кора — темно-сіра з характерними сочевичками.

Гілки дугоподібно розходяться в різні боки, утворюючи оберненоконусоподібну крону. Пагони й молоді листки опушені. Бруньки заокруглені з війчастими лусочками. Листки — чергові, оберненояйцеподібні, широкі (7-16 см завдовжки і 4-8 см завширшки), при основі скошеносерцеподібні, нерівномірно зубчасті, на коротких черешках.

Тичинкові квітки без оцвітини, зібрані у видовжені (3-5 см завдовжки) сережки, луски їх густо опушені, а голі пиляки мають вгорі характерний пучок волосків.

Маточкові квітки у двоквіткових розвилках, що розміщені в пазусі покривної луски і приховані в черепичастій кулястій бруньці, з якої виступають червонуваті приймочки.

Плід — горіх (15-20 мм у діаметрі) у зеленій дзвоникуватій обгортці, вкритій оксамитовим пушком.

Ліщина цвіте у березні — квітні, плоди достигають у серпні.Ліщина росте в підліску листяних і мішаних лісів.Тіньовитривала рослина.

Поширена по всій Україні, крім крайнього півдня. Можлива в культурах. Райони заготівель — Київська, Вінницька, Сумська, Полтавська, Кіровоградська, Черкаська області, південна частина Волинської, Рівненської та Житомирської областей.

Явір (Acer pseudoplatanus) — дерево родини кленових з великим п'ятилопатевим листям; до інших назв належать також білий клен, осокір, клен-явір, клен несправжньоплатановий, клен туполистий.

Поширений по всій Європі, Малій Азії. В Україні найчастіше трапляється у Галичині, на схід від Збруча — рідше.

Із поміж листяних видів дерев явір є фактично деревом-піонером на гірськолісових та субальпійських висотах. Явір належить до видів дерев із широкою екологічною амплітудою та як домішка зустрічається практично на всіх висотних рівнях лісу. Але в деяких масивах Карпат явір утворює чисті насадження. У горах він часто піднімається вище за бука і досягає висоти смереки. Переважно росте у мішаних яворово-букових, яворово-буково-ялицевих тощо лісах на схилах гір (Карпати, Медобори, Гологори, Опілля, Розточчя тощо).

Від назви цього дерева утворено чоловіче ім'я Явір (наразі поширене переважно серед південних слов'ян), різноманітні прізвища, назви населених пунктів (найчастіше на території розселення західних та південних слов'ян, а також в Галичині та Закарпатті).

Явір — велике листяне дерево, що досягає 20-35 метрів у висоту, з широкою куполоподібною кроною. Стовбур товщиною 90-110 см. Досягає віку 500 років.

На молодих деревах кора гладенька і сіра, але з віком стає грубшою і відшаровуються лусочки, показуючи внутрішні шари кори від блідо-коричневого до рожевуватого кольору.

Деревина біла, важка.

Листя

Листя супротивне, 10-25-сантиметрової довжини й ширини, з 5-15-сантиметровими черешками, з 5 прожилками, пальчато-лопатеве, з зубчастими краями, темно-зелене; деякі види мають листя пурпурного, багряного або жовтуватого відтінку.

Квіти

Однодомні жовто-зелені квіти з'являються навесні на 10-20-сантиметровий висячих китицях, по 20-50 квіток у кожному суцвітті.Цвітіння в травні, після того, як розвиваються листки.

Насіння

5-10-міліметрові в діаметрі насінини розташовані попарно в крилатках. Крила розходяться під кутом 45-40 градусів і довжиною до 5 см. Крильця дозволяють насіння при падінні летіти, обертаючись за вітром, це допомагає їм поширюватися на велику відстань від батьківського дерева. Насіння дозрівають восени, приблизно через 6 місяців після запилення. Плодоносить явір майже щорічно, однак багатий врожай можна спостерігати лише раз на 2-3 роки.

Коренева система

Коренева система неглибока (до 1,5 м.), без стержневого кореня, компактна, розгалужена у верхньому шарі ґрунту.

Клен Цукристий (Acer saccharum) Висота 3-річна 2-3,5 м висота дорослого дерева до 25 м. Походження і холодостійскість дуже поширений в Північній Америці, зустрічається майже по всій Канаді та США, листок цього клена є на прапорі Канади походить зі східної та центральної частини США, та сусідніх штатів Канади 35-ти градусний мороз витримує без пошкоджень.

Зовнішній вигляд має пірамідальну або еліпсовидну форму, коли молоде з віком набуває овальної чи округлої форми висота – 20-25 метрів, але може бути і до 40-а нормально росте у молодому віці, але з віком ріст сповільнюється діаметр стовбура старого дерева досягає 75 сантиметрів

Листя влітку і восени довжина і ширина листкової пластинки – 5-10 см, досить довгий черешок листя типове кленове, 5-ти лопатеве, дві лопаті біля черешка значно менші влітку листя яскраво зелене зверху і знизу восени листя стає яскраво жовтим з можливим оранжевим і червонуватим відтінком

Цвітіння і плоди цвітіння типове як для клена плоди двокрилатки довжиною біля 2-2.5 см, дозрівають пізно восени.

Культивація дерево добре не росте, якщо коренева зона обмежена для розгалуження просте в пересадці і догляді краще росте на багатих вологих грунтах чутливе до засоленості найкраще росте під відкритим сонцем, але в тіні теж росте.

Використання при озелененні одне з найкращих дерев для озеленення використовується для озеленення просторих садиб, парків, скверів, дитячих майданчиків, студентських містечок.

Особливості: на відміну від інших кленів має досить міцний стовбур і гілкки, стійке до сильних буревіїв погано витримує засоленість, надмірну загазованість і запиленість, яка характерна для промислових міст і заводських територій на деревах протягом зими. Катальпу вирощують як декоративну рослину, а також у паркових насадженнях. Бджоли охоче відвідують її квітки, збираючи нектар. Медопродуктивность становить 50 кг/га.

Ялиця біла (Abies alba Mill.) (A. pectinata Lam. et DC.). - Високе дерево (25-40 м) родини соснових (Pinaceae) з вузькоконічною загостреною кроною, що низько спущена до землі. В густих лісостанах крона високо піднята, стовбур циліндричний з гладенькою тонкою темно-сірою корою. Пагони довгі, гладенькі, сірі з дворядно розміщеною хвоєю. Хвоя плоска (20-30 мм завдовжки, 1,5-1,8 мм завширшки), тупа, з двома білими смугами зісподу, тримається протягом трьох-п'яти років. Чоловічі шишечки овальні (5-8 м завдовжки), поодинокі, розміщені у верхній частині торішніх пагонів. Жіночі шишечки зеленуваті, містять численні насінні і покривні луски, розміщені в нижній частині торішніх пагонів. Стиглі шишки прямостоячі, циліндричні (10-15 см завдовжки і 2,5-4 см завширшки), бурі, покривні луски їх довші за насінні і виступають у вигляді гострячка. Після достигання шишки розсипаються, на пагонах залишаються лише їх стрижні. Насіння (6-8 мм завдовжки) з довгим крилом, бальзамічним запахом. Одна з основних на Україні гірських лісоутворюючих порід, зрідка трапляється і на рівнині, утворює чисті й мішані лісостани з буком та іншими листяними породами. Тіньовитривала, вибаглива до вологості повітря рослина. Запилюється у травні. Поширена в Карпатах, зрідка на рівнині в південно-західних районах у вигляді острівних місцеположень. Займає близько 1,4% державного лісового фонду України. Райони заготівель - Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська області. Запаси сировини незначні.

Звіробій декоративний (Hypericum perforatum)Поширення

В природних умовах поширений практично по всій території України на відкритих сухих місцях, на узліссях, луках тощо. В культуру введений у ряді спеціалізованих господарств різних форм господарювання, а також вирощується аматорами.

Ботанічні характеристики

  • Коренева система складається з тонкого кореневища і малогіллястих коренів.

  • Стебло прямостояче, в верхній частині розгалужене, висотою 30-50 см. Одна рослина утворює одне або кілька стебел.

  • Листки супротивні, сидячі, цільнокраї з численними цятками, що просвічуються завдяки утвореним ефіроолійним залозам. По краях листові пластинки мають чорне забарвлення.

  • Квіти двостатеві, п'ятипелюсткові, зібрані в волоть або китицю, видовженоовальні, золотаво-жовтого кольору з темними крайками.

  • Плід - тригнізда коробочка.

  • Насіння дрібне.

У траві рослин містяться дубильні речовини (до 10- 12 %), флавоноїди (гіперозид, рутин, кверцитрин тощо), сапоніни, барвники, ефірна олія (0,1- 0,4 %), смолисті речовини (16- 17 %), каротин, аскорбінова кислота тощо. Багаторічна світлолюбива, невибаглива трав'яниста рослина, стійка до низьких температур, розмножується насінням. У Центральній частині України цвіте в червні-серпні, плоди достигають у серпні-вересні.


 
 

Цікаве

Загрузка...