WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКраєзнавство, Eтнографія → Рідкісні рослини Коломиї - Реферат

Рідкісні рослини Коломиї - Реферат

Реферат з краєзнавства

Рідкісні рослини Коломиї.

Гінкго дволопатеве

Гінкго, гінкго дволопатеве або священне дерево (Ginkgo biloba, яп. イチョウ(銀杏) — ічо, ґінкьо) — реліктова рослина і єдиний представник свого класу. Це дерево — найстаріший вид нашої планети, що зберігся до наших днів. Виникло від первісних голонасінних дерев приблизно 300 млн. років тому, і є пращуром сосни та ялини. Замість хвої у нього віялоподібні листки. Гінкгові дерева вціліли в Китаї та Японії.

У 18-му столітті у м. Наґасакі його знайшов лікар голландського посольства Кемпфер. Йому гінкго зобов'язане своєю назвою. "Ґін" в перекладі з японської — срібло. Плід гінкго чимось нагадує абрикос. Тому Кемпфер назвав знайдене ним дерево "сріблястим абрикосом" — "гінкго", запозичивши його з жаргону японських торговців насінням дерева. Пізніше Карл Лінней заносить цю назву до наукової класифікації.

Гінкго — це єдине унікальне дерево, що являє собою один вид, один рід, і одну родину. Рослина є реліктовою та ендемічною. Рослина роздільностатева. У 1986 р. ботанік Хіразе дослідив процес запилення гінкго. Чоловічі дерева цвітуть в середині травня, їх пилок потрапляє на насінний зачаток жіночих рослин і проростає в пилкову трубку з двома сперматозоїдами. Але запліднення насіння бруньки одним із сперматозоїдів проходить лише пізньої осені, і вже в насіннєплоді, який упав на землю. Зовні плід оточений товстою соковитою м'ясистою оболонкою. Приємний аромат оболонки плодів пояснюється присутністю великої кількості масляної кислоти. Опалі плоди швидко зігнивають, сповнюючи повітря їдким запахом.

Плід — кістянка. В Японії і Китаї насіння гінкго вважають делікатесом і розводять як плодове дерево. Плоди гінко використовюють у східній медицині. Його деревина м'яка, піддатлива, легко обробляється.

Рослина досягає зрілості у 25-30 років, до того часу важко визначити її стать.

В Україні вперше з'явилося у 1818 році у Нікітінському ботанічному саду в м. Ялті.

Це дерево дуже перспективне для озеленення південних міст України. Воно чудово витримує умови промислової загазованості, невибагливе до ґрунтів, стійке проти грибкових та вірусних захворювань, майже не пошкоджується комахами. Це дерево довговічне. Окремі його екземпляри живуть 2000 років, підіймаючись за цей час у висоту до 40 м, при товщині стовбура — 1 м.

Дерево має конусоподібний брунатно-сірий стовбур, довгі вигнуті гілки. Листки світло-зелені, (у молодому віці восьмилопатеві, потім лопаті зростаються, і їх залишається всього дві) з оригінальним жилкуванням — жилки віялом розходяться від черешка. Розмножується насінням та вегетативно за допомогою живцювання. Найкраще проводити живцювання навесні до розпускання листя в утеплених парниках

Магнолія

Магнолія (лат. Magnolia) — рід рослин сімейства магнолієвих (Magnoliaceae) що містить близько 210 видів. Висота кущів – 2-3 м. Дерев – 15-30 м.

Рід названий Шарлем Плюмьє (фр. Charles Plumier) на честь французького ботаніка Пьера Маньоля у 1703 году. Пізніше ця назва була використана Линнеєм у його виданні Speciesplantarum (1753). У російській мові спочатку використовувалася назва "Маньолія"[1]яке потім трансформувалося в сучасне звучання.

Стародавній за походженням рід магнолій відокремився в ті часи, коли бджіл ще не було, квіти цих рослин пристосовані до опилення при допомозі жуків: плодолистки достатньо жорсткі, щоб уникнути пошкодження або поїдання жуками. Ще однією примітивною ознакою у магнолій є відсутність чашолистків, що чітко виділяються, і пелюсток.

Знайденим фоссилизированним екземплярам Magnoliaacuminataблизько 20 млн років, а іншим виявленим рослинам, що поза сумнівом належать до сімейства магнолієвих, — близько 95 млн років.


 
 

Цікаве

Загрузка...