WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКраєзнавство, Eтнографія → Троєщина – мій район (Деснянський район Києва) - Реферат

Троєщина – мій район (Деснянський район Києва) - Реферат

По війні працьовиті троєщани та вигурівщани відроджували села з попелу у важких умовах післявоєнної розрухи. Низька продуктивність праці у колгоспі ім. Ворошилова, а пізніше й у колгоспі ім. Кірова (в 1951 р.— 9,6 ц зернових та 44,5 ц овочів з 1 га, 1162 л молока від корови за рік) ставала хронічною. В цьому ж 1951 троєщанський колгосп одержав ім'я Ворошилова . План держпоставок систематично не виконувався (по тваринництву в 1951 р.— на 89,7 %). Це зумовлювалося відсутністю сільськогосподарських машин (врожай збирали косами и серпами), низькою трудовою дисципліною, пияцтвом, слабким керівництвом сільради, занедбаністю шляхів, щорічним затоплюванням земель під час весняних повеней (у 1959 р., наприклад, внаслідок повені загинув урожай на площі 149 га) тощо. Становище загострювалося и житловою кризою, скрізь — "само-буд", незважаючи на штраф 300 крб. ( 4 )

Наприкінці 40-х — на початку 50-х років відкрито кілька шкіл (1949—1950), вечірня школа (1951), бібліотека, клуб, агрошкола (1951), мед амбулаторія, фельдшерсько-акушерський пункт, проведено озеленення (1951 р.— 2500 дерев), відремонтовано та побудовано

мости, переправні засоби, нові колодязі тощо.

У 60-ті роки в Троещині діяло відділення Броварського радгоспу ім. Кірова, господарство спеціалізувалося на відгодівлі великої рогатої худоби та свиней. Діяли дві школи-восьмирічки, Будинок культури, бібліотека. На кінець 1988 р. тут проживало 3600 чоловік, було близько 700 домоволодінь, однак майже третину з них збудовано чи прибудовано без дозволу влади. В 1960 р. у Вигурівщанській школі-семирічці навчалося 337 учнів, в Троєщинській —2154.

В 1981 році на землях селищ Вигірівщина і Троєщина почалось будівництво великого житлового масиву. Це передбачало знесення села Вигурівщина. Для збереження історичних назв новим вулицям дали такі імена : Вигурівський бульвар, Милославська, Лисківська, Будищанська, градинська, Радунська. Цьому сприяла активна діяльність місцевих жителів: Варвари Кузьменко, Дем'яна Трухана, Володимира Клваля, Петра Сагайдака, Ольги Трухан, Олбги Гавриш, Петра Ільєнка.

Житловий район Троєщина - Вигурівщина вирішувалось побудувати одночасно з четвертою лінією метрополітену. План зведення житлового масиву поділявся на три етапа будівництва .

Будівництво першої черги , що включало в себе 1 - 8 мікрорайонів .З 1987 року розпочато будівництво другої черги 9 – 14 мікрорайонів . В 1991 році розпочато забудову третьої черги 15- 22 мікрорайонів.

За перші п'ять років будівництва було зведено 230 жилих будинків .

У районі 54 вулиці , 2 проспекта , 9 бульварів , 9 , скверів , 3 парка , 271 га газонів , 1,5 га квітників . За роки існування району площа зелених насаджень збільшилась на 22 га .Щорічно висаджується 485 тис. квітів. Народногосподарчий комплекс Ватутінського району включав такі ведучі галузі:

- Промислова

- Транспортна

  • Зв'язок

- будівництво

- матеріально-технічне постачання

- наука

В 1991 році починається будівництво Свято – Троїцького собору Завершується побудова у 1997 році під патронажем митрополита Київського і всієї України Блаженного Володимира. Центральна частина собору освячена на честь "Живоначальной Троицы" , ліва частина на честь Святого преподобного отця нашого Серафима Савроського чудотворного , чиї останки і чудотворна ікона знаходяться в Серафимівському частині , права освячена на честь великомученика "Георгия победоносца " .

Також під собором будується підземний храм в ім'я великомученика Дмитра Солунського .

В храмі встановлено унікальний іконостас зроблений руками

черкаських майстрів – червонодеревників .

Нині житловий масив Вигурівщина – Троєщина є одним з найбільших у Києві , тут проживає приблизно 380 тисяч чоловік близько 18 тисяч з них, евакуйовані з Чорнобиля та Прип'яті через аварію на Чорнобильській Атомноій Електростанції .

За останні роки в Деснянському районі збудовано такі міські установи як:

  • 3 дорослих поліклініки,

  • 3 дитячих поліклініки,

  • 12 гімназій(приватних шкіл ),

  • 25 дитячих садків,

  • 31 школа,

Кожен рік у масиві відбувається біля 30 великих заходів , з них більш як 10 – на вулицях та майданах ..

Вигурівщина –Троєщина містить в собі важливу пам'ятку

архітектури - символ єднання України з Туреччиною - площу Анкари , яка була відкрита 2 квітня 2004 року . На церемонії відкриття був присутній прем'єр – міністр Туреччини Реджеп Ердоган . Виступаючи на церемонії відкриття прем'єр – міністр Туреччини відзначив , що ця подія є символічною і буде слугувати поглибленню дружніх стосунків між державами.

"Мені дуже приємно , що тут ми закладаємо фундамент нашої дружби " - сказав Реджеп Ердоган .

В районі продовжуються роботи по благоустрою . На честь 60-річчя перемоги у II світовій війні в парку біля районної державної адміністрації був встановлений пам'ятний знак . Щодо майбутніх планів , то незабаром буде реконструйований і встановлений пам'ятний знак "Пам'яті жертв Чорнобиля" (2006 рік).Також втілюється в життя проведення лінії метро до житлового масива Райдужний.

До складу нинішньго Деснянського району крім масиву Вигурівщина- Троєщина , входить також Лісовий масив. Колись це була зелена зона на лівому березі Дніпра. Основна забудова масиву розпочалась у 1965 році за проектом архітектораП.Петрушенка. Масив складається з 9 мікрорайонів. Загальна площа масиву – 960 тис. кв.км.

Селище Биківня , яке теж є складовою частиною Деснянського району, приваблює своєю затишністю, навіть деякою патріархальністю. Це неначе куточок старовини, який мирно співіснує поряд із сучасним містом. Всього на Лісовому масиві і в селищі Биківня проживає 100-тисячне населення.

Висновки.

Працюючи над рефератом, присвяченим історії мого району, я збагатила свої знання , досліджуючи його минуле, вивчаюти статистичні матеріали про його сьогодення . Звичайно моя робота не може називатись самостійним дослідженням , тому що в її основу покладені матеріали відомого історика М. Рибакова , але я узагальнила вже існуючі матеріали , в тому числі і зібрані школярами краєзнавчого гуртка гімназії " Троєщина" , познайомилась з матеріалами районної бібліотеки про історію району, опрацювала матеріали з мережі інтернету. Головний висновок . який я для себе зробила- це той , що не можна любити свій край і не знати його історію. Пройде небагато часу і наш район набуде нових рис індустріального міста: тут проляже нова лінія метро , основу якої уже створено - на масиві прокладено лінії швидкісного трамваю , продовжується будівництво жтилових будинків ,громадсько-культурних та навчально-виховних закладів.

Вважаючи Деснянський район своєю " малою батьківщиною" , ми повинні берегти його історичну спадщину, піклкватися про завтрашній день, про майбутнє тієї землі, яку потім передамо своїм нащадкам.


 
 

Цікаве

Загрузка...