WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКраєзнавство, Eтнографія → Коломийська школа №9. Історія і сучасність (науковий реферат) - Реферат

Коломийська школа №9. Історія і сучасність (науковий реферат) - Реферат

Султанов прийшов у школу з великим бажанням унести інновації до навчальне - виховної роботи.
Як випускник школи, зберігав і продовжував шкільні традиції: свято "За честь школи", зустрічі з випускниками, трудові табори, робота драмгуртка, інструментального ансамблю.
Своїм завданням ставив направлення роботи педколективу на' підвищення якості навчання, на поліпшення трудового і морального виховання підростаючого покоління, викорінення формалізму в оцінці результатів праці вчителів, посилення зв'язку школи з життям.
Він започаткував навчання шестиліток. Створив ідеальні умови для них - ігротеки, сон, харчування. Чимало зусиль приділяв документації щодо добудови класів і школи. На високому рівні поставлено роботу батьківського комітету, проводилися цікаві лекторії для батьків. У школі працювало 9 груп продовженого дня, де всі учні одержували гаряче харчування.
Школа виконувала план набору учнів в профтехучилища на будівничі професії.
Значна робота здійснювалася із запровадження передового досвіду вчителів. Педагоги Поліна Проскуріна та Марія Шашкіна (заслужена вчителька) славилися на всю Україну.
Юрій Султанов збагатив кабінет своїх заступників методичною літературою з оптимізації навчально -виховного процесу. Школу прикрашали стенди, в яких висвітлювався передовий досвід та поради щодо вдосконалення майстерності педагогів. Проводилися методичні тижні. Працювали клуби "Факел", "Час", учнівські організації... На обліку в дитячій кімнаті міліції в той час не було поставлено жодного учня.
Доля розпорядилась так, що представник славного східного народу після закінчення Азербайджанського університету в Баку, працював у Коломиї й районі вчителем, заступником директора, директором, завідувачем методичного кабінету, викладачем педучилища, а після захисту дисертації в Івано -Франківському педінституті, виховав не одне покоління мовників.
Юрій Султанов - автор окремих розділів сучасних шкільних підручників із зарубіжної літератури, наукових публікацій, лауреат І премії Всеукраїнського конкурсу науково-методичних досліджень. Окрім того, Юрій Ібрагімович писав вірші і є автором багатьох поетичних збірок.
Чудесний вечір поезії колишнього учня і директора відбулося в Коломийській ЗОШ №9. Від був присвячений виходу першої книжки віршів Юрія Султанова - доцента кафедри світової літератури Прикарпатського університету ім. В.Стефаника, кандидата педагогічних наук, який ніколи не забував Коломию і свою альфаметр.
Юрій Ібрагімович був зворушений увагою до його наукової та поетичної праці, розповів про себе, свої творчі задуми, ознайомив з новими книгами з зарубіжної літератури, які видав, подарував друге число журналу "Зарубіжна література в навчальних закладах", де він є членом редколегії, тому подбав, щоб тут надрукували свої дослідження коломияни, а також підписав багатьом свою збірку "Алхимия виртуальных игр", коли його оголосили лауреатом премії "Світослав" літературного товариства "Плин".
Василь Михайлович Перцович, директор школи від 1983-2000 р. Упродовж 17 років був біля керма школи в часи перебудови та становлення незалежності нашої держави.
Василь Михайлович - людина розважлива, спокійна, скромна, стримана, тактовна. У спілкуванні з учителями він підходив до кожного з урахуванням характеру, проявляв співчуття до колег, а іноді підтримував усмішкою та жартом.
Моя мама пригадала що коли вона вчилася школі 5-6 клас, їхня вчителька з географії захворіла Василь Михайлович замінив її. І коли він почав питати учнів (а вони не підготувались до уроків), то не ставив їм двійки, а в кут, щоб потім виправити на наступник раз. Він давав шанс учням.
Завданням своїм ставив формування цінностей загальнолюдської моралі, виховання відповідальної поведінки учнів, особистісних якостей: волі, наполегливості в навчанні, залучення учнів до активної роботи шкільної родини. Вимагав від учителів бачити в кожній дитині людину, виявляти позитивні риси характеру у підлітка, любити і поважати учня. Школа продовжувала традиції єдності навчання і виховання.
За його керівництва у школі почав працювати клуб "Берегиня", на засіданнях якого учні поглиблювали знання про народні традиції, звичаї та обряди. Проводилися яскраві Шевченківські дні традиційне свято "За честь школи", спортивні змагання та вечорниці. Велику увагу приділяв роботі з батьками .
Багато зусиль, здоров'я і терпіння доклав Василь Михайлович, щоб добудувати класи, заасфальтувати подвір'я школи, де тепер проходять шкільні лінійки і свята.
Після проголошення незалежності України, Василь Михайлович організував поїздку учнів та вчителів у Донецьку область для пропагування незалежності України та обміну досвідом роботи з колегами Краснодонських шкіл. Учні та вчителі СШ №9 виступали , там з українськими піснями й танцями, їх радо вітали на сході України.
Василь Перцович робив усе для того, щоб навчальний процес був на високому рівні, а виховання в школі мало патріотичний характер.
Чуйний, скромний, тактовний - таким був директор СШ №9 Василь Михайлович Перцович.
Лариса ОлексіївнаІваськів, директор школи від 2000 року.
Лариса Олексіївна сьогодні в місті єдина жінка, яка очолює заклад.
Вона берегиня род, як талісман, молода, елегантна, чарівна та вродлива, до речі, теж випускниця нашої школи №9. Вона мудрий і здібний керівник, вимоглива до себе й до інших, її кредо - чесна, обов'язкова, ретельна, нелегка праця на благо людей, на благо дітей. Це керівник, після спілкування з яким у тебе наче виростають крила і ти хочеш зробити все якнайкраще. Мимоволі виникає думка, що багато чого залежить від особистості.
Лариса Олексіївна щ з дитинства мріяла про фах учителя. Мама її викладала українську, батько - музику. А ще приваблював її театр, сцена. Її перша роль Корми Фансі у п'єсі Ярослава Галана "Під золотим орлом", яка дістала найвищу оцінку на республіканському конкурсі самодіяльних драматичних колективів. Правда, вчилася у фінансовому інституті, але ж доля привела п. Ларису в шкільні класи. Викладала трудове навчання, вела факультатив з ринкової економіки. Відразу вступила у Тернопільський педінститут. Учитель, заступник директора школи з виховної роботи, десятки складених сценаріїв для заходів школи, міста, області, директор навчального закладу. Останнє призначення було для неї несподіванкою, але - приємною. Має директор чудове оточення педагогів.
Лариса Олексіївна приділяє особливу увагу учнівському самоврядуванню. Ввела чи мало нового, відновила старі традиції школи. Учком перетворила в ради, а потім в учнівський парламент, ввела дні дублена, самоврядування, відновила КВК, учні почали брати участь у міському та обласному конкурсах ерудитів "Що? Де? Коли?", де перемагали навіть у студентів. Організовувала зустрічі з відомими людьми - поетами й композиторами Коломийщиини, традиційними стали вечори пам'яті Володимира Івасюка, Назарія Яремчика та воїнів-афганців.
Директорство Лариса Олексіївна прийняла в нелегкий для країни час, зменшилися фінансові надходження для шкіл, нерегулярно виплачували зарплату вчителям. Тяжкий тягар ліг на її тендітні плечі - ремонт та оснащення школи, придбання шкільного обладнання, наповнення необхідною літературою бібліотеки, оформлення за сучасними вимогами вчительської, виготовлення нових стендів. Але все робилося й робиться вчасно. Бо директор уміє дипломатично домовитися і з батьками, і з доброчинцями. Допомагають упоратися з труднощами здобуті знання у двох вищих навчальних закладах - фінансовому та педагогічному.
Лариса Іваськів - людина творча, високої відповідальності, запальна, енергійна і, водночас, ввічлива та доброзичлива. Ця жінка - велика патріотка своєї школи, міста Коломиї, та Батьківщини.
Педагогічний колектив 9-ї школи відзначався не лише працелюбністю, високою професійною майстерністю та дружелюбністю. Але й своїми традиціями які зберіг дотепер.

 
 

Цікаве

Загрузка...