WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКраєзнавство, Eтнографія → Броди як адміністративний і культурний центр Львівщини, історія і сучасність - Дипломна робота

Броди як адміністративний і культурний центр Львівщини, історія і сучасність - Дипломна робота

Богородиці. У минулому закладений, у війну зруйнований, він стане живим пам'ятником віри жертовності для наступних поколінь.
Планується спорудження ще однієї церкви (по вулиці Коновальця). Саме там буде зведено Храм Різдва Христового, вже освячене місце під церкву, закопано наріжний камінь під будівлю і встановлено хрест.
В день святкування міста у 2001 р. відбулася освята новоствореному скверу, частини майдану Свободи. Будівничі постаралися і через кілька місяців цілий майдан Свободи був закінчений. На сьогодні він радує око громадян і дає змогу приємно провести вільний час на його території. Цього ж року встановлено пам'ятний знак воїнам які полягли під час воєнних конфліктів.
У Бродах відбувся Єпархіальний Собор Сокольської Єпархії УГКУ на тему "Нова Євангелізація в плюралізатичночному суспільстві". В ньому взяли участь духовенство, миряни зі всіх деканатів Сокольської Єпархії, гості з Польщі та Білорусії. [67:2-3].
У Бродах існує реабілітаційно-педагогічний центр "Струмочок". На базі нього створено різноманітні гуртки. Великою популярністю користуються гуртки домашня кухня, музичний, кравчиня та інші.
Приємно, що працівники культури працюючи лише на рівень виступів яких справді високомистецький.
Візитною карткою спортивної Брідщини, без сумніву є футбольний клуб "Богун". Упродовж останніх років тисячі прихильників команди радіють успіхам своїх улюбленців, переживають невдачі, мріють про нові перемоги. Витоки "Богуна" повертаються у тепер вже далекий 1926 р., коли в Бродах був створений український спортивний клуб "Богун". Ініціатором створення клубу стала група активістів з числа української громади "Богун" пережив злети і падіння. У 1939 р. клуб припинив діяльність. В післявоєнні роки клуб відродився,ініціатором був тодішній начальник райвідділу внутрішніх справ, палкий прихильник футболу Б.Шарада. Він і став першим президентом сучасного "Богуна". Відтоді пройшли роки. Різне було в житті клубу, але клуб "Богун" існує і буде існувати.
В Бродах діють різні спортивні гуртки і секції: аеробіка, спортивні танці, фітнес, легка атлетика, волейбол, баскетбол, футбол, теніс та інші.
4.5. Досягнення і перспективи.
Місто змінилося з роки незалежності. Цьому приклад Золота з її сучасними новими магазинами, банками "Аваль" і "Приватбанк" - приватизація, розвиток підприємництва зіграли тут свою позив тину роль.
Незважаючи на скруту, особливо в питаннях будівництва житла, місто Броди за цей час прикрашали кілька нових житлових будинків. Більше ста квартир споруджено за кошт ЛВДС "Броди" ДАТ "Магістральні нафтопроводи "Дружба", 32-Бродівської дистанції колії з дольовою участю міськради. Споруджено також приміщення в якому розмістилася міжрайонна податкова інспекція, оновлено залізничний переїзд. Проведена газифікація Старих Бродів, завершується ремонт вулиці Костюшка. Для ведення городництва мешканцям міста передано в користування 140 га землі. Виконком міськради передав приміщення колишнього так званого офіцерського клубу управлінню соціального захисту населення, щоб зібрати всі соціальні служби під одним дахом. Виділив приміщення для районної і реабілітаційно-педагогічного центру "Струмочок". За ці роки у Бродах з'явилися гімназія, нова початкова школа, бізнес-центр філіал Львівської торгової палати, дві благодійні їдальні, розбудоване педагогічне училище, споруджено нові гуртожитки для учнів.
Зростає місто і в духовно-культурному плані.
За роки незалежності у Бродах споруджено пам'ятник Великому Кобзарю, пам'ятники жертвам більшовицьких репресій, січовим стрільцям, афганцям.
У Бродах з'явилося кабельне телебачення, своя радіо телекомпанія, почала виходити газета "Броди вечірні".
Збудовано церкву на Старих Бродах, будується римо-католицький храм, реконструйовано інші церкви.
Основу зростання будь-якого міста - виробництво. Підприємства як і в нинішніх нелегких умовах працюють стабільно і роблять вагомий внесок у розвиток міста, вирішення його соціальних проблем. Виросла в місті і ціла плеяда підприємців, які теж допомагають вирішувати ці питання.
А проблеми є. Залишається проблема недостатньої кількості житла, потрібно оновити фасади будинків міста, благоустроїти всі вулиці. Є відкритим питання дитячого відпочинку у Бродах.
Останнім часом спостерігається значний підйом ґрунтових вод, підтоплення, зокрема, В.Фільварків. вже виготовлена технічна документація вартістю 3,1 мільйона гривнів з метою покращення екологічного стану річки Бовдурки і створення рекреаційної зони в районі вулиці Набережної.
Ряд задумок є і в плані поліпшення благоустрою та озеленення Бродів. З цією метою реорганізовано і передано у міську комунальну власність управління ВРУЖКГ і на його базі створено комунальне підприємство "Броди".
Прогнозується нарощення виробництва. Приріст буде одержано за рахунок ще однієї лінії з виготовлення паркету на меблевому підприємстві "Явір". На базі швейної фабрики є можливість відкриття філії технікуму легкої промисловості, що сприятиме створенню нових робочих місць і забезпечення підприємства кваліфікованими кадрами.
Гостро стоїть питання регулювання ринку сільгосппродукції, трансформування селянських кооперативів у сільгосппідприємства приватного типу. Однією з перспектив розвитку є створення платної автодороги Львів-Броди-Рівне, що є частиною концесійної автодороги Краковець-Львів-Броди в межах 3-го Європейського транспортного коридору. Держадміністрація спільно з компанією "ЗахідТрансКордон" виготовили технічну документацію на спорудження автодороги. Попередні розрахунки свідчать про її окупність. Це дозволить розвантажити автошляхи корпорації "Укравтодор", а значить збільшити асигнування на місцеві дороги. Також це призведе до додаткової сервісної інфраструктури району, в тому числі туризму. Саме зараз заплановано реставрацію замків, пам'яток архітектури, до яких належить Підгорецький замок.
В Бродах у 1995 р. з дозволу уряду почав діяти пост Рава-руської митниці. Потреба у митній справі виникла тому, що ряд підприємств представляють молоду державу на міжнародному рівні.
Сучасний ритм життя зобов'язує мати надійний зв'язок. У 1998 р. Брідський район включено у світову мережу комп'ютерного зв'язку "Інтернет". Проводиться реструктуризація системи зв'язку. На базі нашого районного підприємства утворено Центр Електрозв'язку №1, до якого увійшли райте леком ще трьох сусідніх районів. Планується повністю автоматизацію міжміського та міжнародного телефонного зв'язку. Центр повинен докласти усіх зусиль, щоб вирішити питання модернізації і розширення центральної АТС в місті Бродах.
В перспективі планується укрупнення районів по Україні. Так зокрема, Буський район планується об'єднати з Бродівським районом на базі останнього. Це призведе до скупчення у Бродах всієї інфраструктури обох районів, викличе пожвавлення у промисловості і торгівлі, залучить

 
 

Цікаве

Загрузка...