WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКраєзнавство, Eтнографія → Броди як адміністративний і культурний центр Львівщини, історія і сучасність - Дипломна робота

Броди як адміністративний і культурний центр Львівщини, історія і сучасність - Дипломна робота

ринкові інструменти, не було адекватної реакції на діюче законодавство. Технологічна невідповідальність сучасним вимогам більшості підприємств, їх орієнтація на обмежене коло споживачів, утримання на балансі значної кількості об'єктів соціальної сфери, недосконалий менеджмент погіршили ситуацію у виробництві. Враховуючи те, що значна кількість промислових підприємств зорієнтована на випуск продовольчих товарів із сировини, що виробляється в районі: консервний завод, завод СЗМ, їх робота залежить від стану сільського господарства. Аграрний сектор переживає не кращі часи. Йде зменшення валового збору всіх основних с/г культур. Спаду виробництва "сприяли" постійний дефіцит пального, незабезпеченість мінеральним добривами, зношеність наявного машинно-тракторного парку та інше. Одним із шляхів зміни ситуації на краще є реформування сільськогосподарських підприємств на засадах приватної власності. [93:3].
Складним видався 2000 р. для ВАТ "Бродівський механічний завод". Відсутність конкурентноздатної ліквідної продукції, чіткої програми, а також коштів зумовили майже повну зупинку підприємства. Більш як на рік затягнулися пошуки ефективних інвесторів на Пониківському пивзаводі. Досить енергомістке виробництво і слабо розширюється асортимент товарів на ЗАТ "Бродівська хлібопекарня Колосок". Районна газета друкується будь-де, а тільки не в Бродах. Але є і позитивні моменти. Відкрито сучасну нову автозаправку біля села Гаї. Як приклад є і позитивна робота в ринкових умовах - підприємства легкої промисловості "Галант" та "УКОН". Найважливіше те, що тут немає заспокоєння і зупинки на досягнутому. Зараз ведеться робота на створення ще одного СП ізнімецьким співзасновниками, що дозволить залучити нові інвестиції, модернізувати обладнання. Більш динамічно почало працювати у ринковому середовищі ВАТ "Бродівський завод СЗМ". Тут не чекають на сировину, а активно працюють над її залученням.
На жаль, є й такі, хто чекає "манки небесної". Це стосується, зокрема, ВАТ "Бродівський консервний завод", де намагаються вже який рік лише завдяки зеленому горошку покращити свій стан. Як результат кредитна заборгованість. [69:3].
На кінець 2002 р. зареєстровано 190 малих підприємницьких структур [87:2] (у 1992 р. - 48 [89:1]).
Характерною особливістю розвитку підприємництва на даному етапі є його орієнтація на торгово-посередницьку діяльність. Магазинний бум в центрі міста - яскраве підтвердження цьому.
Неоднозначна ситуація склалася в промисловому виробництві району. Йдеться, передусім, про закриття молокозаводу, частка якого у загальному обсязі промислового виробництва складала 37,5 відсотка. Завод мав соціальне забезпечення в регіоні, де тваринництво, в тому числі молочний напрямок, має давні традиції. Крім цього, завод не є технологічно відсталим, в радіусі 50 км, крім Радехівського та Дубнівського, немає заводів, що могли б скласти конкуренцію.
Окрема мова про ЛВДС "Броди" ДАТ "Магістральні нафтопроводи "Дружба". Крім магістральних нафтопроводів "Дружба" відкрила власний шкірцех, справи якого йдуть непогано, будує будинки для своїх робітників, облагороднює місто, значне постування грошей в бюджет міста сприяє покращенню соціальних проблем у Бродах. В жовтні 2002 р. було завершено нафтову магістраль Одеса-Броди. Це відкриває широкі можливості перед нафтопроводом "Дружба". В перспективі планується побудова нафтопереробного заводу в районі. [89:3].
Бродівська лісництво займає одне з перших місць серед виробничих підрозділів держлісгоспу. Щорічно тут висаджують більш, ніж на 20 гектарів саджанців різних порід, старанно за ними доглядають. Ті дерева, які досягли дорослого віку йдуть на розурбку.
В Бродах налічується декілька банків: "Приват-Банк", "Аваль Банк", "Індекс Банс", "Ощад Банк". Така кількість банківських структур показує про великий обіг грошових мас в районі.
Наприкінці 2002 р. Бродовські ощадбанківці справили новосілля у новому будинку, який став окрасою цілого мікрорайону міста і омолодив й осучаснив вулицю Шевченка.
4.4. Культурне життя.
Щорічне святкування релігійних свят у місті Бродах вже стало звичним для населення. Хоча традиції і звичаї святкування і не вмирали. Вони зберігалися і дотримувалися у кожній сім'ї. Але сама дозволеність і навіть заохочення місцевою владою, організація релігійних свят приємно вражає і радує громаду міста. Так кожного року на Різдво Христове площа Ринок (центральна площа міста) звеселяється дзвінкою колядою, щедрівками, гумористичними виступами вертепів. Третій день свят став днем з'їзду всіх колективів району, які демонструють свої здібності і знання звичаїв святкування Різдвяних свят.
Вшановано видатного діяча культури, священника, педагога і взагалі хорошу людину О.Осадца. 1991 р. відзначили 50річчя з дня його смерті і встановили пам'ятний знак на вулиці І.Франка біля будинку де він проживав. 23-28 липня 1993 р. відбувся ІІІ всесвітній з'їзд брідщан. Делегати з'їзду мали намічену культурну програму, в тому числі вони відкрили пам'ятник Т.Г.Шевченку, який поставили на площі Ринок.
У 1992 р. створено в Бродах районну спілку колишніх політв'язнів. [98:2]. Районне братство вояків ОУН-УПА, товариство політв'язнів і репресованих, Організація Конгресу Українських Націоналістів з метою увіковічення пам'яті вояка-патріота національно-визвольної боротьби Петра (Федуна) Полтави, вирішила спорудити нескореному бійцеві пам'ятник в місті Бродах. Розпочалися збори коштів на пам'ятник, нарешті аж у 2002 р. пам'ятник встановлено.
У 1992 р. Брідщина святкувала 50-річчя УПА і тому у місті Бродах відбувся вечір "Декалог". На ньому вшановано пам'ять живим присутнім воякам УПА і полеглим за незалежність України. Відбувся концерт присвяченій річниці, були розповіді самих вояків УПА і їх родичів. В залі були присутні сестри "Чупринки" (Михайла Горбатюка), племінниця "Полтави". Серед гостей був і уродженець с.Гаїв, борець за національну справу, Омелян Кушпета, що зараз проживає у Голландії і впродовж багатьох років співпрацював з С.Бандерою. [91:3].
21 вересня 1994 р. Броди святкували 910 річчя. Відбувся святковий концерт, пройшли культурно-спортивні заходи для громадян міста. Цього ж року Брідщина широко вшанувала сторіччя від дня народження свого земляка, видатного австрійського письменника Йозефа Рота. На його честь відбулися читацькі конференції, пам'ятні вечори, інші заходи.
Час національного і духовного відродження повернув із забуття свято Матері. Воно відзначалося на Брідщині. Урочистості відбулися в районному народному домі, школах і культурно-освітніх закладах району. У Бродах за ініціативою отця Ярослава Царика, керівника католицької служби "Любов і милосердя" - "Карітас" відкрито благодійну їдальню. Для їдальні виділено приміщення колишнього харчоблоку на консервному заводі. Щоденно тут харчується 40-50 чоловік. На Старих Бродах освячено новий храм - Собор Пресвятої

 
 

Цікаве

Загрузка...