WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКраєзнавство, Eтнографія → Балинці – моє село. - Реферат

Балинці – моє село. - Реферат

українських буржуазних націоналістів. У грудні 1945 року оонівські бандити напали на Балинці і Трофанівку, спалили 10 хат і замордували селян О.В.Корбутяка, К. Корбутяк, І.Дячука, П.Грицюка, вчительку школи М.М. Максимчук, яка сімнадцятирічною пішла на фронт, брала участь у боях. Тієї ж ночі загинув від рук бандитів і її батько М. Максимчук. У 1946 році зграя буржуазних націоналістів розгромила сільський клуб. Однак селяни не злякалися оскаженілих виродків, а розгорнула проти них рішучу боротьбу. Сільська молодь і демобілізовані воїни створили винищувальний загін, який очолив М.А.Стефанський. спираючись на органи Радянської влади,селяни знешкодили бандитів.
Восени 1945 року в Балинцях почала працювати земельна громада. Вона допомагала сільській Раді навести порядок у використанні громадських угідь, сприяла залученню широких мас трудівників до вирішення всіх господарських питань, відновлення колгоспу. Безкінним, бідняцьким господарствам , сім'ям інвалідів Великої Вітчизняної війни і вдовам надавали допомогу в обробітку землі.
Роботу по відновленні артілі очолили комуністи. Вже наприкінці 1948 року в колгоспі об'єдналося 30 селянських родин. За господарством було закріплено 411 га землі. Перші успіхи сільського господарювання, масово-політична робота комуністів сприяла тому, що селяни дружно вступали до колгоспу. На кінець 1949 року колгоспна сім'я налічувала 264 господарств.
В 1950 році в селі було завершено суцільну колективізацію і на цій основі ліквідовано куркульство - соціальну опору бандитизму. Того ж року колгоспи сіл Бучачків, Трофанівки, Балинців злилися в одне господарство - колгосп ім.Франка.
Створена 1948 року партійно-кандидатська група переросла в 1950 році у територіальну партійну організацію. До її складу ввійшли комуністи колгоспу, школи й маслозаводу. В результаті зростання кількісного складу комуністів, їх політичної зрілості в січні 1952 році Балинцівську територіальну партійну організацію було розукрупнено на дві - сільську і колгоспну. Секретарем партійної організації колгоспу обрали члена партії з 1923 року О.І. Качуляка. Комуністи очолили усі найвідповідальніші ділянки виробництва і сумлінно ставилися до виконання своїх обов'язків. Завдяки активній діяльності партійної організації невпинно зростало артільне господарство.
В 1956 році колгосп названо іменем В.Ю. Корбутяк. Артіль щороку добивалася виробничих успіхів, перевиконувала план продажу державі сільськогосподарської продукції.
Провідними зерновими культурами тут стали пшениця, ячмінь, кукурудза, а з технічних культур - цукрові буряки й тютюн. У 1967 році колгосп виростив по32,3 цнт пшениці і 38цнт кукурудзи з гектара. Ланка комуністки М.О. Яремійчук одержала по 651,4 цукрових буряків з гектара. Ланкову удостоєно звання Героя Соціалістичної Праці, а решту членів ланки нагороджено орденами й медалями. Наступного року ця ланкова вже виростила по 810цнт цукрових буряків. Послідовниці М.О. Яремійчук - ланки. Г.О. Джаман, Е.В.Качуляк зібрали по 623 і 615цнт цукрових буряків та 150цнт картоплі з гектара.
Успішно розвивається тваринництво. В1969 році колгосп мав740 голів великої рогатої худоби, в тому числі 450 корів, понад 900 і 500овець. У 1967 році на кожні 100 га сільськогосподарських угідь одержано по 287цнт молока та по 95цнт м'яса. Продаж державі продукції тваринництва за останні 10 років зріс майже в 28 разів. Свинарка Н. Лесюк забезпечує середньодобовий приріст по 450 - 500, свинарка М. Стефанчак - по 540 - 550 грамів від кожної тварини. Добрих успіхів досягла М.П.Ферлей. у 1954 році по - 6528.Її удостоєно звання Героя Соціалістичної Праці. Досвід М.П.Ферлей став надбанням доярок Г.І. Семенчик, Г.М. Джиголик та інших.
У колгоспі запроваджено внутрішньогосподарський розрахунок планових завдань. Введення госпрозрахунку, вдосконалення організації праці сприяло піднесенні економіки колгоспу. Якщо в 1964 році грошові доходи колгоспу становили 512 тис. крб., то в 1968 році - 885 тис. крб. Неподільні фонди артілі зросли до 1млн. 235тис. карбованців.
Зріс також машинний парк артілі. В 1968 році на полях колгоспу працювало 16 тракторів, 12 комбайнів, 15 автомашин, 3 картоплекопалки та бвгвто інших сільськогосподарських машин. В господарстві є пилорама, млин і олійниця.
Економічний розвиток колгоспу став надійним джерелом невпинного росту добробуту й культурного рівня колгоспників. У минуле відійшли злидні, нестатки. В 1968 році колгоспниця М.П. Семенчик, яка працює в бурякосійній ланці Героя Соціалістичної Праці М.О. Яремійчука, заробила 678крб., 422кг пшениці, 390кг картоплі, 189кг цукру, 11цнт буряків. Колгоспниця К.Д. Максимчук одержала того ж року 564крб., 442кг пшениці, 390кг картоплі,179кг цукру, понад 10цнт буряка. Колишня селянка-біднячка виховала і вивела на трудовий шлях восьмеро дітей. Найстарша , Ганна - помічник бухгалтера колгоспу, Марія закінчила педагогічний інститут і вчителює в Обертині, Наталка і Ярина працюють на заводі, син Микола - шофер колгоспу, Дмитро служить у Радянській Армії, наймолодший Іван вчиться в Чернівецькому житлово-комунальному технікумі. Колгоспний лад докорінно змінив обличчя села. Тут споруджено понад 520 житлових будинків, їх вкрито бляхою, шифером або черепицею. Майже в кожній хаті є нові меблі, радіоприймач, швейні машини, велосипеди.
Партійна і комсомольська організації приділяли велику увагу підвищенню освітнього й культурного рівня населення. В 1945 - 1951 роках в селі працювали гуртки по ліквідації неписьменності, якими керували вчителі школи.
Змінився професійний склад населення. В селі працює 26 шоферів, 99 трактористів і комбайнерів, 12 агрономів, 13 зоотехніків і ветфельдшерів, 3 електрики. Крім того, тут живе 264 робітники і службовці, в тому числі 39 вчителів, 7 медпрацівників, 6 працівників культури, 18 працівників торгівлі.
В Балинцівській середній школі навчається понад 500 учнів. Середню освіту за останні 13 років здобуло понад 524 чоловіка. 82 уродженці Балинців закінчили вуз. Серед них - 10 інженерів, 48 учителів. Три сини колишнього бідняка В.Д.Корбутяка - випускникиуніверситету. Один з них вчителює в Заболотові, другий - кандидат географічних наук, третій - математик. Тепер у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах навчається 76 чоловік.
Жителі села користуються послугами чотирьох бібліотек. Пропагуючи книгу, культосвітні працівники широко використовують книжкові виставки, бібліотечні плакати, читацькі конференції, огляд літературних новинок, літературні диспути. На громадських засадах у колгоспі працює кабінет політичної освіти.
Своє дозвілля трудівники проводять у сільському клубі, де є стаціонарна кіноустановка, гуртки художньої самодіяльності, духовий оркестр. Широкою популярністю в селі користуються ансамблі баяністів і домристів Балинцівської середньої школи. На районних та обласних оглядах художньої самодіяльності драмгуртківці села неодноразово здобували призові місця і нагороджувалися грамотами й преміями. Культосвітні заклади й самодіяльні аматори постійно користуються підтримкою й практичною допомогою жіночої ради. Створений нею хор жінок часто виступає з концертами перед трудящими Балинців та інших сіл району.
В селі працюють три медпункти, пологовий будинок та колгоспний дитячий садок. Вже давно забули тут про епідемічні інфекційні захворювання, різко знизилась смертність серед населення.
Велика увага приділяється в селі фізичній культурі. Всіх спортсменів об'єднано в

 
 

Цікаве

Загрузка...