WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКраєзнавство, Eтнографія → Письменники нашого краю. Лімниченко Василь. Павлик Михайло. Павличко Дмитро - Реферат

Письменники нашого краю. Лімниченко Василь. Павлик Михайло. Павличко Дмитро - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Письменники нашого краю?
Лімниченко Василь
(справжнє прізвище Мельник; 31 грудня 1899, с.Небилів, Рожнятівського району - 8.03.1949, Мюнхен, Німеччина) - укр. письменник перекладач, гром.-культ. і церковний діяч. Після висвячення на гр.-кат. священика працював у с.Зарваниця(1923 - 1927) і с.Звенигород (Тернопільської обл.; 1927 - 1944), де заснував читальню "Просвіти". Член катол. товариства письменників "Логос" у Львові. 1944 -1946 pp. проживав на Словаччині, 1946 - 1949 pp. - у Мюнхені, де помер і похований. Автор поетичних збірок "З війни" (1920)," Хуртовина" (1921), "Клонюсь" (1926), "Дзвонять дзвони" (1939), повісті "Верховинець" (1938) (всі у Львові), релігійно-філософ. публіцистики "Українські хрестоносці" (1948), "Релігія і життя" (1948; обидві у Мюнхені) і "Післанництво українського народу" (1949; Мондсра, Канада), вибраних поезій "Білій Пані" (1977) та "Вибрані твори" (1982; обидві у Прудентополі, Бразилія), перекладів повісті "Бон Гуріон" і "Притчі" Єргензена.
Павлик Михайло
(17 вересня 1853 р., с.Монастирське тепер Косів - 26 січня 1915 р., м.Львів) - письменник, публіцист, видавець, громадсько-політичний діяч. Один з перших ідеологів укр. соціалізму в Галичині, співробітник М. Драгоманова. Спільно з І.Франком видавав часописи "Друг", "Молот", "Народ". Засновник радикальної партії в Галичині.
Павличко Дмитро
(29 вересня 1929р., с.Стопчатів Косів. р-ну) - український поет, критик і літературознавець, перекладач і публіцист, громадський діяч. Навчання розпочав у польській школі, згодом була Коломийська гімназія та десятирічка у Яблунові. Закінчив філологічний факультет Львівського університету ім.І.Франка, а згодом - аспірантуру. Перша збірка поезій - "Любов і ненависть" - побачила світ 1953 року. Згодом були збірки "Моя земля", "Чорна нитка", "Бистрина" та багато інших. Всього в його поетичному доробку понад 30 книг, а ще літературно-критичні статті, сценарії художніх фільмів, видання для дітей, літературознавчі дослідження та переклади. Дмитро Павличко є автором пісенних текстів, чимало з яких стали справді народними піснями. В багатьох поезіях поета звучать гуцульські мотиви, є багато віршів і поем, цілком присвячених рідному краєві, його історії, людям, чарівній природі. Велику роль відіграв у здобутті Україною незалежності. З його ім'ям нерозривно пов'язані такі важливі події як організація Товариства української мови ім.Т.Г.Шевченка, створення Народного руху України. Видатний поет і державний діяч не пориває зв'язків з рідним краєм, часто відвідує Прикарпаття. Автор поетичних збірок " Любов і ненависть" (1953р.) "Моя земля" (1955р.), "Чорна нитка" (1958р.) "Бистрина" (1959р.), "Днина" (1960р.) та ін. Лауреат Національної премії ім. Т.Г.Шевченка.
Павліха Іван
Народився в 1938 році на Холмщині (тепер територія Польщі) в українській сім'ї хлібороба. Середню освіту здобув в м. Бібрка, що на Львівщині, вищу - в ЛДУ імені Івана Франка. Служив в армії, вчителював і був директором школи в с. Нижня Яблунька Турківського р-ну Львівської області. З 1974-го року живе в Калуші, працює викладачем ВПУ-7. Довший час очолював тут літстудію, "Карпатські акорди", пізніше "Підгір 'я". Автор численних поетичних і гумористично-сатиричних публікацій в республіканських періодичних виданнях і колективних збірниках. Видав дві збірки гумору й сатири: "Квіти для зава" (Київ, "Радянський письменник" 1991 р.) і "Гечі-печі поза плечі" (Дрогобич, в-цтво "Відродження, 1977р.) З 2000 року член НСПУ.
Малкович Іван
(нар. 10 травня 1961 р., с.Нижній Березів Косів. р-ну) - один із найвизначніших поетів середнього покоління. Автор збірок "Білий камінь" (1984 р.), "Ключ" (1988р.), "Вірші" (1998р.). Організував у Києві видавництво "А ба-ба-га-ла-ма-га", що видає літературу для дітей.
Огоновський Омелян
(8 серпня 1833 р., с. Григорів Рогатин. р-ну - 28 жовтня 1894 р., м.Львів) - український літературознавець, письменник. Освіту здобув у гімназіях Бережан та Львова. На замовлення "Просвіти" О. Огоновський написав низку популярних книг: "Життя Бориса і Гліба", "Життя Тараса Шевченка", "Життя св. Пантелеймона". О.Огоновський - автор першої цілісної "Історії української літератури" (І-ІV частини, 6 видань, 1887-1894 рр.), написаної на основі чіткої національної концепції історії культури, що викликало несприйняття імперською критикою і стало предметом дискусії, у яких взяли участь багато знаних європейських і російських вчених. Похований на Личаківському цвинтарі у Львові.
Паньків Роман
Народився в 1943 р. в с. Вишнів на Рогатинщині. В 1966р. закінчив середню школу і вступив на навчання до Львівського університету на факультет журналістики, але був виключений з нього за "неблаго-надійність", пройшов погрози КДБ. Після служби в Армії працював на Бовшівському цукровому заводі. Вчився в ПТУ №3, де набув спеціальності столяра-червонодерев-щика. Працював на Прикарпатському меблевому комбінаті, брав активну участь в хорі ансамблю пісні і танцю "Карпати", об'їздив з виступами всю Україну та Росію. В 1975р. закінчив Коломийський технікум МОД за спеціальністю технолог. З легалізацією Греко-Католицької Церкви вступив на навчання в Івано-Франківський Духовний інститут. Друкуватися почав з 1965р. в періодичній пресі. На даний час є автором таких книжок: "Повернуся в рідну домівку". Вірші, (1997р.); "Заспіви".Новели (1997р.); "Пісня мого серця". Вірші. (1998); "Втрачене літо". Новели, вірші, замальовки, (1998р.); "Зірка, до якої йду". Новели, оповідання. (1998р.); "Дерево на вітрі". Новели, оповідання, (1999р.); "Поранений птах". Новели, оповідання, (1999р.); "Сльоза від Бога". Повість, новели, оповідання, замальовки, (2000р.). Член НСПУ з 2000р. 18 лютого 2001р. культурно-просвітницька організація "Жіноча громада" м. Івано-Франківська організувала творчий вечір о. Романа Панькова.
Манів Зіновій
(народився 7 жовтня 1930р. в с. Вільхівка Рожнятівського району) - вчений, господарський керівник, науково-просвітницький і громадський діяч, кандидат економічних наук, письменник. Член-кореспондент Академії підприємництва і менеджменту України, "Галицький кмітливець-2001". Після закінчення у 1955р. Львіського політехнічного інституту був направлений у м. Коломию в заводоуправління будівельних матеріалів. Там виріс від майстра цеху до директора підприємства, згодом посадовця обласного рангу, пройшовши попередню професійну школу гарту як голова Коломийської міської Ради. Особливо розкрив свої здібності на посаді голови обласної планової комісії, яку обіймав з 1975 року, а згодом як заступник голови облвиконкому. В 1994р. за його ініціативою і авторством створено "Регіональне агенство економічного розвитку (РАЕР), як прообраз структури управління економікою країни в ринкових умовах - структури, яка була схвалена Президентом України і сьогодні діє у восьми областях. Накопичений величезний досвід виробничої і управлінської діяльності втілився в кандидатську дисертацію з присвоєням наукового ступенякандидата економічниї наук, який нині вдало використовує як проректор Івано-Франківського інституту права, економіки та будівництва. Науково-технічна та публіцистична творчість Зіновія Олексійовича плідно розвинулась в процесі професійної діяльності - на його рахунку сотні економічних, технічних та управлінських рішень, що сьогодні кваліфікуються як об'єкти інтелектуальної

 
 

Цікаве

Загрузка...