WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКраєзнавство, Eтнографія → Моршин: історія і сьогодення - Реферат

Моршин: історія і сьогодення - Реферат

обумовлюють специфічну дію особливо в лікуванні хворих з паталогією печінки, жовчевивідних шляхів, гастритах із збереженою і підвищеною секреторною функцією і ін.
Джерело № 4 розташоване в лісопарковій зоні. Мінералізація - 0,17 г/л. По хімічному складу - гідрокарбонатно-кальцієва, крім цього містить калій, натрій, магній, залізо, сульфати, але в невеликій кількості. В ній близько 38 од. Maxе радону, також підвищений вміст розчиненого кисню, реакція слабокисла. Враховуючи фізико-хімічні властивості, використовується як сечогінна при лікуванні сечокислих діатезів, сечокам 'яної хвороби, хронічних пієлонефритів і ін.
Застосування. Мінеральні води джерел №№ 1,6,4 використовуються як для зовнішнього, так і внутрішнього застосування, а також для різних промивань та зрошень.
Для зовнішнього застосування в вигляді мінеральних ванн використовують, в основному, мінеральну воду джерела №1. Як показали дослідження, під впливом хлоридно-натрієвої води настають зміни в різних функціональних системах, нейрогуморальній регуляції та тканинному метаболізмі. Після прийому ванн на шкірі залишається соляний "плащ" і внаслідок подразнення поверхневих рецепторів відбуваютьсявищевказані фізіологічні зміни. Мінеральні (ропні) ванни з загальною мінералізацією 10-20 г/л призначаються через день, тривалістю 10-15 хв., t36-370С
Внутрішнє застосування- в виді промивань та зрошень. Особливо ефективне при захворюваннях кишечника, сечостатевої системи у чоловіків, гінекологічних захворюваннях, а також при хронічних інфекційно-алергічних захворюваннях верхніх дихальних шляхів в вигляді інгаляцій.
На курорті широко використовують інші природні чинники:торф'яну грязь та озокерит.
Торф'яна грязь по фізичних та хімічних властивостях є високо-мінералізованою лікарською сировиною високої якості. В основному складається з ангідриду кремнію, окису заліза, алюмінію і ін. Елементів, які складають близько 50% маси сухої речовини. З органічних речовин виявлені лігніногумосовий комплекс, цукри, гемоцелюлоза, клітковина. Суттєвим є наявність органічних кислот(масляної, оцтової, мурашиної). Використовують для електрогрязевих процедур, вагінальних та ректальних тампонів, особливо в лікуванні гінекологічних захворювань, простатитів, проктосигмоїдітів.
Природні лікувальні фактори
Озокерит володіє максимальною теплоємністю, мінімальною теплопровідністю з найбільшою теплоутримуючою властивістю порівняно з іншими теплоносіями. Здійснює хімічний (містить мінеральні масла та смоли) і сильний біологічний вплив, що викликає помітні зміни в організмі, особливо в судинній та нервово-гуморальній системах, підсилює крово- та лімфообіг, змінює водний та білковий обмін, проявляючи тим самим сильну протизапальну, розсмоктуючу і антиспастичну дію. При охолодженні об'єм озокериту зменшується в середньому на 15%, створюючи компресійний вплив на судинну систему шкіри, що зміцнює її трофіку та обмінні процеси. Використовується в вигляді аплікацій при захворюваннях органів травлення, опорно-рухового апарату (артрити, артрози, остеохондрози і ін.), гінекологічних і урологічних захворюваннях.
Клімат
По багаторічних метеорологічних даних клімат Моршина помірно континентальний, вологий, м'який. Літо в Моршині гаряче, вологе, а осінь довга, суха і тепла. Середньорічна температура (+160С) така ж, як на курортах Кавказьких мінеральних вод. Середньорічна сума опадів (759-820мм) незначно перевищує суму опадів на цих же курортах. Найбільше опадів в кінці весни і літом. Вологість повітря: зимою - 73-81%, літом - 83%. Помітно висока вологість відзначається зранку та ввечері, в день наближається до оптимальної, тому нерідко, не дивлячись на високу температуру, повітря зранку та ввечері здається прохолодним. Найбільш жаркі місяці липень-серпень (+22-240С), весняні місяці порівняно теплі, осінь - не холодна. Курорт Моршин розташований над рівнем моря на висоті 340 м., атмосферний тиск 731 мм.рт.ст. Таким чином, кліматичні умови курорту дозволяють на протязі року добре використовувати природні чинники, що доповнюють загальний комплекс лікувальних закладів.
Бальнеолікарня курорту Моршин
Бальнеолікарня курорту Моршин - один з найбільших багато-профільних лікувальних закладів.
Пропускна здатність БГОЛ 3 тис. процедур за робочий день. В БГОЛ функціонує 2 лікувальних відділення - водо- та озокеритогрязелікування; 1 - лікувально-консультативне; а також госпрозрахункові кабінети - косметичний, ручного масажу, рефлексотерапії, мануальної терапії. В склад БГОЛ входить також бювет мінеральних вод, де відпочиваючі п'ють мінеральну воду джерел №№ 1 та 6, маломінералізовану воду джерела №4.
В санаторії функціонують 3 відділення :
реабілітаційне після гострого інфаркту;
реабілітаційне для дітей з ДЦП (з супроводжуючим);
загальне.
Основний лікувальний фактор: сірководневі води (типу "Мацеста"), торф'яні грязі.
Показання до лікування:
1.Кардіологія: ІХС, стенокардія, гіпертонічна хвороба, ревматизм, післяінфарктні кардіосклерози, облітуючі ендартереїти, тромбофлебіти, варикоризне розширення вен, вегетосудинні дистонії;
2.Неврологія: судинні захворювання мозку, наслідки перенесених інсультів, черепно-мозкових травм, енцефаліту, полімієліту, реабілітація хворих на дитячий церебральний параліч (відділення матері і дитини);
3.Артрологія: артрити, поліартрити, остеохондрози, спондильози, хвороба Бехтерєва, післятравматичні ускладнення контрактури і рубці після опіків і травм;
4.Гінекологія: хронічні запальні процеси жіночої статевої сфери, вторинне безпліддя, спайкові хвороби;
5.Дерматологія: екзема, нейродерміт, кропивниця, псоріаз, червоний плоский лишай, склеродермія (вогнищева), іхтіоз, іхтіозний дерматит, себорея, кератодерматози, фолікулярний дискератоз.

 
 

Цікаве

Загрузка...