WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКраєзнавство, Eтнографія → Місто Фастів – історія і сучасність - Реферат

Місто Фастів – історія і сучасність - Реферат

середню школу, можна отримати спеціальності столяра з виготовлення художніх меблів, машиніста холодильного устаткування, верстатника широкого профілю, електрозварника, слюсаря-ремонтника, електрослюсаря по ремонту побутової техніки, бухгалтера, кухаря-кондитера.
У 1992 р. у Фастові була відкрита школа народної майстерності, в якій досвідчені педагоги-художники навчають дітей різним видам народного мистецтва: різьбленню по дереву, декоративному розпису, писанкарству, кераміці, вишиванню, ткацтву, килимарству, книгодруку, лозоплетінню тощо.
На базі вечірньої школи працює центр підготовки та перепідготовки кваліфікованих кадрів. Нині центр готує працівників з 4 професій: "Бухгалтерський облік МП та кооперативів", "Секретартар-референт", "Кухар", "Декоратор вітрин, продавець продовольчих товарів:".
Наукові заклади діють у кожній області. Це вузи, науково-дослідні установи, іститути. Зокема, у Київській області працюють науково-дослідний інститут селекції і насінництва пшениці (Миронівка), Український науково-дослідний інститут картопляного господарства (Немішаєве) та ін. У вузах Києва і Київській області ви можете здобути спеціальності вчителя, інженера, економіста, лікаря тощо.
Розвиток освіти і науки значною мірою залежить від випуску книжок, журналів І газет. У м. Фастові працює Державне поліграфічне підприємство "Поліфаст", де була випущена прекрасна краєзнавча література.
У 1994 р. виповнилось 50 літ, як фастівська районна газета виходить з назвою "Перемога". Вона стала сучасним періодичним виданням, де знаходять відображення різні проблеми сьогодення, питання економічного І культурного життя міста та району.
Культурні запити жителів Фастівщини задовольняють Будинки культури, клуби, бібліотеки, кінотеатри, музеї. В Будинках культури і клубах читаються лекції, влаштовуються вечори, зустрічі, виступи артистів і учасників художньої самодіяльності, працюють гуртки за інтересами. Вже більше 20 років самодіяльному народному хореографічному ансамблю "Пролісок", що працює на базі Будинку культури с. Веприка, більше ЗО років народному самодіяльному ансамблю "Лянець" с. Кищенці і народній капелібандуристів Будинку культури заводу "Червоний Жовтень".
ПРОМИСЛОВІ ОБ'ЄКТИ СВОГО КРАЮ.
Серед промислових підприємств міста Фастова слід перш за все відзначити завод "Червоний Жовтень" - рідний завод видатного винахідника і раціоналізатора Миколи Бенардоса. Завод випускає емальовану і чавунну кислотостійку хімічну апаратуру, сталеві і чавунні реактори і збірники, теплообмінники, випарні чаші і котли, сушилки, резервуари, перемішуючі апарати із нержавіючих сталей - це далеко не повний перелік виробів, які виробляє завод.
Фастів - місто залізничників. У місті працює моторовагонне депо, яке займається ремонтом поїздів, електропоїздів, товарних вагонів, і рефрижераторне депо. Фастівське рефрижераторне депо - одне з провідних у країні. Депо має просторі, світлі корпуси цехів, оснащені новітньою технікою, рефрижераторні поїзди і секції для транспортування різної продукції. Фастівські рефсекції досі працюють по всьому колишньому СРСР, перетинають кордони Польщі, Угорщини, Китаю, Монголії.
Завод газомазутних пальникових пристроїв і газовикористовуючої апаратури ("Факел") виготовляє різні види газових горілок, які використовуються зокрема для нагрівання печей, прилади (на приклад "Енергія-1"), що встановлюються на газопроводах для зниження високого тиску газу до більш низького тощо.
Завод електротермічного устаткування (НВО "Електронагрівач") спеціалізується на виробництві електронагрівачів різноманітного призначення: ТЕНи (теплоелектронагрівачі) промислового призначення для підігріва води, повітря, газу, жирів; ТЕНи для виробництва побутових приладів - кавоварок, електроплит, пральних машин, масляних радіаторів, прасок, духових шафів; товарів народного споживання - електрокип'ятильників, електроконвекторів для додаткового опалення приміщень тощо.
Фастівська меблева фабрика випускає стінки "Фастів-1", "Фастів-2" та "Унава".
Завод споживчої тари виробляє стаканчики для сметани, пакети для молока, коробочки для плавлених сирків. Крім того, налагодженнй випуск пакувального паперу, клейкої ізоленти.
Завод "Темп" випускає товари народного споживання: замки нової конструкції, граблі, духові шафи і обладнання для тваринницьких ферм.
У Фастові працюють також швейна фабрика, яка спеціалізується на пошитті чоловічих штанів, пивзавод, хлібозавод, молокозавод (акціонерне товариство "Господар"), міжгосподарський комбікормовий завод.
У Фастівському районі діють Мотовилївський молокозавод, Мотовилів:ький дослідно-експериментальний деревообробний комбінат, що випускає високоякісні плінтуси, наличники, вагонки, вікна, двері, дачні будинки, сарайчики, меблі, цукрокомбінат і цегельний завод у Кожанці, спиртзавод у Трилісах.
Література
1. П. Г. К л е п а т с к и й. Очеркп по исторни Киевской земля, т. 1, стор. 363.
2. Л. П о х и л є в и ч. Сказання о населенных местностях Киевской губериии, стор. 479, 480.
3. І. Д. Б о й к о. Селянство України в другій половині XVI- першій половині XVII ст., стор. 89.
4. А. И. Баранович. Украйна накануне освободительной войны середини XVII в., стор. 146.
5. Воссоедниение Украйни с Россией, т. 2, стор. 47.
6. Історія України в документах і матеріалах, т. 3. К., 1941, стор. 151.
7. Г. Я. С є р г і є н к о. Визвольний рух на Правобережній Україні в кінці XVII і на початку XVIII ст., стор. 62, 63, 68.
8. Г. Я. С є р г і в н к о. Визвольний рух на Правобережній Україні в кінці XVII і на початку XVIII ст., стор. 117.
9. Журн. "Києвская старина", 1885, № 5, стор. 34.
10. Архив Юго-Западной России, ч. З, т. З, стор. 539, 540.
11. Л. П о х и л є в и ч. Сказаний о населеннях местяостях Киевской губернии, стор. 482.
12. Статистическое описание Киевской губернии, ч. 1, стор. 493. 8 Газ, "Киевские губернские недомости", 25 листопада 1855 р.
13. Наукові записки інституту історії АН УРСР, т. 13. К., 1960, стор. 163.
14. Список населепннх мест Киевской губернии, стор. 574, 575.
15. Кустарная нромьпплешзость в Киевской губернии, т. 2, стор. 62, 85, 107.
16. А. Л. Нестеренко. Очерки нстории промшиленяости и яоложеиие пролетариата Украины в конце XIX и начале XX в. М., 1954, стор. 81.
17. Київський облдержархів, ф. 317, оп. 1, спр. 12, арк. 16.
18. І. І. Шевченко. З історії соціал-демократичних організацій на Україні. К., 1956, стор. 61.
19. Итоги переписи скота у сельского крестьянского населення Киевской губернии в 1912 году, стор. 82.

 
 

Цікаве

Загрузка...