WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКраєзнавство, Eтнографія → Місто Фастів – історія і сучасність - Реферат

Місто Фастів – історія і сучасність - Реферат

революційної, бойової і трудової слави. Високою виконавською майстерністю відзначаються самодіяльні митці районного будинку культури - оркестр народних інструментів і молодіжний естрадний оркестр. Перед трудящими міста часто виступають самодіяльні художні колективи моторовагонного депо і медичних працівників, а також професійні театральні колективи Києва.
Культурно-масову роботу ведуть три бібліотеки для дорослих, одна для дітей та 20 бібліотек на підприємствах і в установах. Книжковий фонд їх становить понад 100 тис. примірників.
Важливу роль у житті Фастова відіграє міська Рада, до складу якої входить 126 депутатів. При виконкомі створено 11 комісій, які в своїй роботі спираються на широкий партійний і радянський актив. Комісії розглядають і вирішують найрізноманітніші питання - стан охорони здоров'я, соціального забезпечення, техніки безпеки на підприємствах, підготовки шкіл до навчального року тощо. Значну допомогу в благоустрої міста подають міськраді вуличні та будинкові комітети.
У Фастові народилися II. А. Бондаренко - відомий російський радянський скрипаль, професор та В. П. Сичевський - український письменник і режисер.
У місті зберігається пам'ятка архітектури - дерев'яна Покровська церква, побудована 1740 року.
"Славним містом" назвав Т. Г. Шевченко Фастів у своїх творах. Революційними, бойовими і трудовими ділами-жителі міста примножили його славу.
НАСЕЛЕННЯ, ОСВІТА, НАУКА І КУЛЬТУРА
Усі люди, які проживають в Україні, в Київській області чи у Фастівському районі становлять їх населення.В Україні на 1. 01. 1992 р. проживало 52 мли. чол., у Київській області (без м. Києва) - 1,9 млн. чол. (1. 01. 1990 р.), у м. Києві - 2.6 млн. чол. (1; 01. 1990), Чисельність населення нашого краю на 1 квітня 1995 р. склала 93,9 тис. чол., в тому числі у м. Фастові - 54,5 тис. чол., у Фастівському районі - 39,4 тис чол. Ці показники постійно змінюються.
Пригадайте свій родовід, і, можливо, ви виявите серед своїх рідних людей різних національностей.
У м. Фастові проживає 83,4% українців, 13,4% росіян, а також білоруса, поляки, євреї та представники інших національностей. У національному складі населення Київської області переважають українці - 92,1%.
Фастівська земля славетна перебуванням на ній визначних діячів культури, науки. Так, у 1845-1846 р. у складі Археологічної комісії на Фастівщині як художник, який фіксував у малюнках наслідки розкопок, працював Т. Г. Шевченко. Проживав Т. Г. Шевченко у с. Фастівець, зробив чимало малюнків олівцем селян-копачів, які працювали на розкопках курганів Переп'ят І Переп'ятиха, сільських будівель, від місцевих селян записав до свого альбому народні пісні. Короткочасне перебування на фастівській землі, зібраний поетом тут історичний матеріал залишили досить помітний слід у творчості Шевченка. Це поема "Чернець", поезія "Швачка" та ін. "Славним містом" називає поет Фастів за багате історичне минуле.
Останні роки свого життя у с. Веприку жив і працював видатний композитор, класик української музики Кирило Стеценко. Стеценко став засновником української національно-церковнсї музики. Він створив відомі усьому світові хорові шедеври: "Літургія", "Всеношна", "Панахида". Величезна заслуга композитора в тому, що він протягом всього свого творчого життя збирав, опрацьовував та видавав українські колядки та щедрівки, створив оригінальні пісні для дітей, його пісню "Тихесенький вечір" або "Вечірня пісня" українське телебачення використовує при завершенні програми "На добраніч, діти".
З Фастовом тісно пов'язане життя видатного винахідника І раціоналізатора Миколи Бенардоса. Понад сто винаходів у різних галузях науки і техніки на його рахунку, та уславився вчений передусім завдяки першому в світі обгрунтуванню способу дугового зварювання.
На Фастівщині жив видатний український архітектор, живописець і графік В. Г. Кричевський, зокрема у 1913-1915 р.р. він був художнім керівником ткацької майстерні в с. Оленівці. Ще наприкінці XIX ст. тут почали виробляти килими типу гобеленів. Саме Василь Григорович побудував і художньо оформив у 1936- 1938 р.р. Канівський музей-заповідник "Могила Т. Г. Шевченка" (співавтор П. Костирко). Автор ряду картин. Відомий як художник театру і кіно.
РЕЛІГІЯ
Глибокі корені пустило християнство на Фастівщині. Більшість її жителів сповідують православну християнську віру.
За часів С. Палія, як свідчать перекази, у Фастові діяло 17 православних церков, з-поміж них одна грецька І одна вірменська.
У Фастові до нашого часу збереглася одна з небагатьох на Київщині дерев'яних архітектурних пам'яток XVIII ст. - Покровська церква (1740 р.), нині реставрована і взята під державну охорону.
Над фастівськими краєвидами велично несе свої шпилясті вежі римо-католицький костьол - Храм Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господня. Костьол починали споруджувати у 1903 р. за проектом польського архітектора В. Домбровського. І коли у 1911 р. для завершення будівництва костьолу не вистачило коштів, бувший настоятель Фастівського, потім Київського костьолу Станіслав Шептицький звертається до київського губернатора з проханням дозволити у приміщенні костьолу в м. Фастові провести релігійний концерт, кошти від якого пішли на завершення будівництва. І лунали у храмі твори И. Баха ("Токката і Фуга", "Арія"), Шумана ("Вечірня пісня"), співи "Аве Марія", "Біля хреста" у виконанні директора Київської консерваторії Барцевича, професора консерваторії Суржинського та ін. Після багатьох років занепаду храм знову повернули римо-католицькій громаді, з 1991 р. тут ведуться ремонтно-реставраційні роботи.
Нині відбувається процес відбудови церков, проведення релігійних відправ у селах району. Мир і спокій повинна нести церква на нашу землю.
ЗАКЛАДИ ОСВІТИ, НАУКИ. МІСЦЕВІ ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ. РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА.
Пташка красна своїм пір'ям, а людина - своїми знаннями.
Народна мудрість.
І Розквіт нашої країни тісно пов'язаний з рівнем розвитку освіти, науки, культури. З давніх-давен люди добре розуміли, що наука для людини - як сонце для життя.
У 1851 р. у Фастові відкрили першу двокласну школу для хлопчиків і через два роки - для дівчаток. В обох школах навчалося 60 дітей.
Зараз у Фастові працюють 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 10 середні школи, неповна середня школа № 12 та школа-ліцей, вечірня школа, одна початкова школа. В школах міста працює 20 класів з поглибленим вивченням окремих предметів, 12 профільних класів і 9 ліцейних.
Музичну освіту можна отримати у Фастівській музичній школі.
У місті працює ДЮСШ, де в 1994 р. займалось спортом 795 підлітків.
Після 9-го класу освіту можна продовжити у Фастівському ПТУ-18. Тут, крім знань за

 
 

Цікаве

Загрузка...