WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКраєзнавство, Eтнографія → Село Мишин – історія, географія, флора, фауна, екологія - Реферат

Село Мишин – історія, географія, флора, фауна, екологія - Реферат

землі. Є випадки, коли люди на своїх ділянках біля хат, прокопавши землю тільки на 0,5 м., відкривають вугільний пласт і добувають стільки вугілля, скільки потрібно для опалення на цілу зиму. Після літніх повеней і зариблення річища річки можна побачити, як мишинські люди в річці біля Скали та в інших місцях вибирають вугілля з води і кошиками від картоплі носять додому.
Проте не тільки вугілля є в Мишині. За письмовими джерелами, з V тис. до н.е. і VІІІ ст. нашої ери на території Мишина були видобування залізних руд.
А ще у нас у Мишині, з прадавніх часів були соляні джерела. Однак використання моровиці і варіння солі у нас багато років тому занепало.
А що ж стосується атмосфери, то тут у нас майже такі є самі проблеми, які і по території всієї України.
У Мишині, випадають кислотні дощі, а також відчутний так званий "парниковий ефект". І це іще один доказ того, що необхідно озеленювати нашу планету (в тому числі і Мишин). Адже, не дарма наші предки говорили: "Людина повинна - побудувати дім, виростити сина і посадити дерево". Вони були мудрими, на відміну від нас. У Мишині є й свої власні екологічні проблеми. Наприклад, той грунт, де колись зберігались хімічні добрива, виділяє випари, що мають не приємний запах і шкодять населенню села.
Не прийшла для нас не помітно і Чорнобильська катастрофа. Довгі роки жителі Мишина не мали власний огірків, помідорів, баклажанів. Адже у нас сформувався тучний радіаційний фон. Штучна радіоактивність зумовлює руйнування природних екосистем і становить небезпеку для живих організмів, в тому числі і для людини. Хоча все ж таки Мишин є екологічно чистим селом, але і він не зміг ухилитися від удару Чорнобиля.
Але попри все у нашому селі ростуть рослини, які занесені до Червоної книги. Серед них Нарцис вузьколистий (гр. п'янкий), оросте в лузі неподалік від річки. Проте якщо минулі роки його там було багато, то уже в 2005 р. було всього - на всього два кущика. Також у нас є Підсніжник звичайний. У Мишині таких рослин вистачає. Буває вийдеш на галявину з лузі - і ніде ступити скрізь ростуть білосніжні підсніжники. Росте у нас і Шафран Гейхалів.
Особливо його багато у шкільному саду, на кордоні Мишина і Ключева та на кордоні Мишина і Спаса. Росте Шафран Гейфелів практично по всіх територіях Мишина. Але в останні роки його чисельність також скоротилась. Адже люди не цінують ні красу, ні багатства, яке дала їм матінка-природа.
Ми бачимо, що Мишин багатий не тільки на славетних музик, різьбярів, писанкарів, а й на рідкісні рослини.
Здавна у нас були й дикі косулі. Проте внаслідок браконьєрства 90-х років їх було винищено до останньої. Старожителька села Лесюк Параска розповідає: "Косуль було дуже багато. Проходячи лугом просто неможливо було їх не помітити".
По сьогодні є у нас є і зайці, і ласки, і лисиці, і безліч білок. За свідченням тієї жительки (Лесюк Параски), -- собаці буквально доводиться відганяти весною зайців від фруктових дерев, бо їм чогось "дуже яблуні смакують". А наявність ласок лисиць засвідчують мешканці села, що живуть неподалік лугу. Минулого року лисиця стрибала на сітку (у господарстві Стромецьких), що розділяла зарості дерев від заднього подвір'я з кущами.
А ще того ж року оселившись неподалік кількох житлових будинків ласка кожної ночі убивала домашню птицю. Аж до поки її не зпіймав один із собак (це показано на фото).
Мишин неперевершене село умільців: (Йосифат Кобранський, Василь Попадюк, Василь Петрук). Воно чарує своєю красою та багатством. Проте і воно має свої проблеми, що потребують вирішення. Для того, щоб Мишин став кращим необхідно змінити природоохоронні заходи, тобто:
1. Потрібно зменшити кількість несанкціонованих смітників та запобігати новому їх утворенню;
2. Насаджувати дерева на берегах річки Лючки, особливо на правому її березі.
3. Потрібно розробити систему заходів, які ю сприяли охороні родючості.
4. Іще необхідно організувати своєрідну експедицію, яка б поставила собі за мету знайти соляні джерела. Це б підняло економіку нашого села.
5. Потрібно також ввести систему заходів щодо збереження рідкісних видів рослин на території села.
6. Необхідно оберігати надзвичайно красиві ландшафти Мишина, а також його тваринний світ.
Тільки за допомогою таких заходів у нс є шанс зберегти унікальний біосвіт села. Адже перш за все ми повинні жити в злагоді з природою, берегти й примножувати її багатства. Кожен із нас повинен усвідомити, що ми не можемо просто заплющити очі на проблеми екології, які загрожують нашому життю та життю майбутніх поколінь. І, здається, Земля вже надсилала людству багато застережень: Хіросима та Нагасакі, Чорнобильська катастрофа тощо... Проте ми наче не розуміємо, що свій посильний внесок може зробити кожен: хоча б не засмічувати землю, по які ходимо, посадити принаймні одне деревце, збудувати шпаківню навесні, не знищити ту що на дереві, прочистити джерельце чи струмочок тощо... Звичайно, це небагато, але, можливо, якщо кожна людина почне з малого - того, що біля її дому, то від цього стане краще, шанобливо ставитися до навколишнього середовища, то від цього стане краще людині, і тварині, і селу, і Землі.
Давайте ж зробимо усе, щоб наші діти та онуки дихали пахощами квітів, чули спів птахів у гаях, ходили по м'якій травичці, милувалися сходом сонця. Давайте залишимо їм у спадок чисту і прекрасну Землю!
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
1. "Мегазбірка найновіших учнівських творів" укладена В.В. Федірєнко: М-4 Харків: ВД "Школа" 2005 р. (ст. 771-772).
2. "Експрес" 29 грудня 2005 року (ст. 11).
3. "Історія Мишина" М. Сорит 2000 р. Коломия (ст. 369-371; 6; 7; 12; 5).
4. "Природа Коломийщини" Коломия "Вік" "Просіта" 1994 р. (ст. 11-12; 22; 23; 10).
5. "Біологія людини" Київ "Генеза" 20004 р. (ст. 157; 156; 161; 154; 153; 152; 151; 162).
6. "Я пізнаю світ" Київ "Школа" (244)
7. "Стежинками Червоної книги" В.Г. Собко Київ "Урожай" 1993 р. (111-113; 126; 161).
8. Свідчення голови села та секретаря.
9. Свідчення довгожительки села.

 
 

Цікаве

Загрузка...