WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКраєзнавство, Eтнографія → Село Мишин – історія, географія, флора, фауна, екологія - Реферат

Село Мишин – історія, географія, флора, фауна, екологія - Реферат


Реферат на тему:
Село Мишин - історія, географія, флора, фауна, екологія.
ПЛАН
1. Вступ
2. Фізико-географчна характеристика села.
а) річка Лючка та її екологічні проблеми;
б) Значення луків для сели Мишина;
в) Повітряне середовище рідного села;
г) Корисні копалини в минулому і сьогодні;
3. Характеристика рослинного і тваринного світу мого села.
4. Екологічні проблеми.
Ми живемо в епоху бурхливого розвитку цивілізації. Небаченими досі швидкими темпами йде зростання великих і малих міст (за даними опитування 2005 р. у структурі населення України було зареєстровано 31890922 городяни та лише 15097290 селян), розширюється промислове будівництво, збільшується кількість населення, зростає експлуатація усіх природних ресурсів. У зв'язку з цим охорона навколишнього середовища стала для людства однією з найважливіших, злободенних тем.
Прозоре чисте повітря, блакитні ріки, озера, джерела, величні ліси, квітучі гаї, захищені від водної та вітрової ерозії поля - все це незрівнянне багатство може зникнути, якщо люди не схаменуться. Багатогранно використовуючи природні ресурси для потреб суспільства, нам треба діяти так, щоб не завдати школи, а навпаки, всебічно поліпшувати та примножувати можливості природи. Ми повинні жити не лише сьогоднішнім, а й дбати про стан природи завтрашнього та майбутнього.
Люби природу не як символ
Душі своєї,
Люди природу не для себе,
Люди для неї
(М.Рильський)
Люди часто забувають або, швидше, не помічають того, наскільки щедра наша Земля: рослини дерева дають нам змогу дихати чистим повітрям, поля годують нас хлібом та овочами, водойми - рибою, на луках пасуться тварини, що дають молоко, м'ясо, вовну. Але чутно вже перші дзвіночки, які можуть перетворитися на могутні набатні дзвони: з Дніпра виловлюють риб-мутантів, з'являються овочі ненормальних розмірів. Не кажучи вже про те, що кожного року десятки, якщо не сотні видів рослин та тварин потрапляють до Червоної Книги, тобто їм загрожує небезпека повного зникнення. А скільки їх вже щезло...
За статистичними даними ООН, кожного року зникає з лиця Землі десять живих організмів: хтось із риб, тварин, комах чи птахів. І все це через надмірне втручання людини в природу, космос і надра Землі, через надмірне забруднення води й повітря, через суцільне вирубування лісів, зміну річищ, безжалісне винищення диких звірів і птахів тощо. Не важко підрахувати, яким багатим був наш край, скажімо, тисячу - дві тисячі років тому. А було всього на наших теренах дуже і дуже багато. Особливо щедрими на природні їстівні багатства були Крапати та їхні підгір'я. Карпати були тим куточком нашої планети, який мав можливість годувати тисячі наших предків протягом багатьох століть. Це незліченні отари диких тварин, водоплавна дика птиця, яка забезпечувала людей м'ясом і яйцями, шкірами і хутром, жиром, лоєм для освітлення... А скільки було риби в річках та інших водоймах, яку можна було витягувати з води як оселедців з бочки. Проте зараз усе не так. Народ ставиться до Земних багатств халатно.
Хоча здавна люди ставилися до природи з повагою (первісні люди навіть обожнювали її, наділяли неживі предмети, наприклад, камінь, душею). А як щедро оспівана вона в піснях:
В кожнім краї є рослина,
А у матері сини,
Там початок України,
Де калина край води.
А моїм "початком України" є рідне село Мишин, де я народилася і виросла. Цей наймиліший мені край, який чарує своєю красою не тільки його жителів, а й - приїжджих.
Територія сучасного Мишина розміщена на початку передгір'я Карпат, на півдні Коломийщини, і займає площу 1098 га, серед яких господарських угідь 1328 га. Його центральна частина знаходиться на висоті 340 метрів над рівнем моря, за 9-10 км від міста Коломиї та 6 км від селища Яблунева. Мишин, також лежить в розлогій долині та по берегах колись бурхливої гірської річки Лючки, яка під час повеней розширювала свої зарінки на схід за рахунок підмивання та зсувів свого правого берега.
Мишин - це одна з небагатьох сіл Коломийщини, що було заселене людьми ще з початку існування людства. Також, через нього з найдавніших часів проходив караванний, кінний, пішохідний шлях у глибину Карпат і за її межі. А ще основний торговий шлях у Візантію та на Балкани, куди жителі везли сіль, мед, ювелірні вироби з металу й дерева, вовну.
І сьогодні через Мишин проходить головна траса автобусних маршрутів: Івано-Франківськ - Верховина, Івано-Франківськ - Косів, Коломия - Брус тори, Коломия - Верхній Березів, Коломия - Космач та інші; що робить його економічне становище досить вигідним. Були випадки, коли іноземні туристи зупинялися дорогою в Карпати в Мишині, і захоплено розглядалися навкруги, і, навіть. Робили фото на гадку біля старовинних дерев'яних хат та високорослих сосен та верб.
Виняткової мальовничості та неповторної краси селу надає річка Лючка, яка протікає вздовж села (в його східній частині), з півдня на північ, і має три найбільші притоки - Жарну, Карлибагу, Віснєк. (мал.1).
Колись повноводна, золотоносна Лючка протягом тисячоліть не раз змінювала річище пересуваючись із заходу на схід. Перше річище проходимо там, де тепер автотраса. Кожне нове його розташування через тривале вимивання грунту залишало після себе площу на кілька метрів нижчу від попередньої. Утворилася плоска ступінчаста поверхня з поступовим пониженням із заходу на схід, що проходить упритул до сьогочасного правого берега, весь час підмиваючи його, в результаті чого утворились стрімкі обриви в багатьох місцях правового берега річки. Навесні 1999 р. великий зсув берега відбувся на Крушнику один з курткова села, внаслідок затяжних дощів 2000 р, і 10-20 серпня 2002 р. відбувся іще один великий зсув берега на Крушнику (ал. 2), про що свідчать такі документи:
1. Акт, складений комісією с/р с. Мишин від 20.08.2002 р. в якому говориться: "Внаслідок промивних дощів, які пройшли 10-20 серпня 2002 року на ділянці біля господарства громадянин Кузьменчук Юстини Василівни с. Мишин Коломийського району, пройшов зсув грунту. В

 
 

Цікаве

Загрузка...