WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКраєзнавство, Eтнографія → Маловідомі імена укр.літератури - Реферат

Маловідомі імена укр.літератури - Реферат

Наша споконвічна земля Галицька багата й невичерпна на оригінальні таланти, джерела художнього слова, витоки животворчої духовної сили. Над нею завше витає вільний український дух, невиснажливу силу якого успадковує, передає з роду в рід національна література, незнищенна скарбниця різножанрових творів красного письменства.Мирослав Аронець.
Народився 2.03.1941 р. в с.Видинові Снятинського району Івано-Франківської області. Закінчив Київський державний художній інститут. За фахом - мистецтвознавець. Видав збірки: "Грані хвиль", "Криниці вогню", "Світло різця". Зараз працює в жанрі прози.
Віра Багірова
Народилася 1948 року в с.Слобідка-Більшівцівська?? Галицього району. Уже декілька років працює в редакційній колегії журналу "Веселка" із Джерсі Сіті, що в США.
Богдан Бойко
Народився 2 червня 1937 року в с.Діброва Рогатинського району в сім'ї селянина. Вчився на філологічному факультеті Львівського університету. Автор повістей "Чари Чортогори", "Останній ватажко", "Остання надія". Низка його оповідань надрукована в Білорусії, Азербайджані, Киргизії, Росії. Член Спілки письменників України з 1974 р.
Генадій Рурнашов
Народився 27 квітня 1936 року в м.Іртишську у Казахстані. Проживає в м.Івано-Франківськ. Закінчив історико-філологічний факультет в Івано-Франківському педагогічному інституті. Автор 17 книг про події Другої світової війни. Пише українською мовою.
ВисильМиколчук
Народився 6 серпня 1967 року в с.Великий Ключів Коломийського району Івано-Франківської області. Навчався на відділеннях російської та української філології Чернівецького університету. Створив і редагує мистецтвознавчий журнал "Народний дім". Збірки поезій: "Коли мені не було й двадцяти", "По той бік подиху", "Випадковий птах". Окремим виданням вийшов "Історичний нарис про гуцулів". Автор книг і брошур "Порфир Делуцький", довідника "Видавнича Коломия".
Ігор Гаврилюк.
Народився 16 березня 1941 р. в с.Довжка Калуського району Івано-Франківської обл. Закінчив школу, ремісниче училище, інститут нафти і газу. Працював дорожнім майстром, викладачем правил дорожнього руху, головою районного комітету народного контролю... Був депутатом обласної Ради першого демократичного скликання. Писати почав у 35 років. Друкувався в газетах, квартальниках, журналах , у "Веселому ярмарку"...Його гуморески перекладалися російською, білоруською та угорською мовами. Зараз живе в Калуші.
Марта Гай.
Галина Голояд.Народилася 30 червня 1922 р. у Львові. Закінчила гімназію і ліцей.
Була заарештована і 15 років відбувала в тюрмах і таборах ГУЛАГу.
Писала в підпіллю, у в'язницях, на волі.
В творчому здобутку - роман "Дорога", вірші та поеми. Прозові твори для дітей.
Василь Добрянський.
Народився 28 жовтня 1954 року в с.Великі Трояни Ульяновського району Кіровоградської області . Закінчив місцеву середню школу, ПТУ, факультет журналістики. Працював в редакції газет "Нове життя", "Прикарпатська правда". Один з засновників видавництва "Просвіта", перевидав "Історію України для дітей " А.Потоцького.
Автор книг "Пізній мед", "Глибока криниця".
Василь Лесів.
1949 року народження. Батьківщина - с.Колінці?? Тлумацького району Івано-Франківської області. Навчався в професійно-технічному училищі, служив у армії. Працював в газеті "Дніпровська зоря", "Агро".
Друкувався в альманахах "Сонячний годинник" видавництва "Карпати", журналі "Дзвін" - новели, оповідання, статті.
"Дощ із сонячної хмари" - перша книжка прози.
Ольга Слоньовська.
Народилася 8 березня 1960 року в с.Ценява Коломийського району Івано-Франківської області в сім'ї робітників. Закінчила Коломийську СШ №2.
Перша збірка - "Гілочка глоду" - вийшла у видавництві "Карпати" у 1986 р. Працювала вчителькою в рідному селі. Викладала українську літературу в Івано-Франківську - ВПУ №21.
Нині старший викладач кафедри української літератури Прикарпатського університету ім.В.Стефаника.
Олександр Смолак.
Народився 27 червня 1938 року на Чернігівщині. Нині живе в Івано-Франківську. Заочно закінчив літературний інститут ім.Горького в Москві. Член СПУ з 1983 р. Прозаїк. Автор книги "Брат з братом". Публікувався в журналах "Дніпро", "Вітчизна", "Перевал".
Дмитро Юсип.
Народився 4 листопада 1942 р. в Лужках Долинського району Івано-Франківської області. У рідному селі закінчив початкову школу. Потім служив у армії. Закінчив Львівський університет в 1970 р. Член спілки журналістів України. Власний кореспондент газети "Львівський залізничник".
Дмитро Юсип - член Спілки письменників України.
Українське художнє слово - вияв талановитості, інтелектуальності. Це - духовний меч, покликаний стояти на сторожі соборності і незалежності України, збагачення внутрішнього світу нашого сучасника, культури, народу.

 
 

Цікаве

Загрузка...