WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКраєзнавство, Eтнографія → Краєзнавча характеристика Греції - Реферат

Краєзнавча характеристика Греції - Реферат

боку ЄС. Греція має дуже бідні рибні запаси, щорічно виловлюється 100 тис. тон риби.
6.3. Транспорт
Автомобільний - здійснює 60% всіх внутрішніх вантажних і пасажирських перевезень. Загальна протяжність автошляхів - 42 тис. км, з них 25 тис. км з твердим покриттям.
З сусідніми державами Греція пов'язана 21 автошляхом: з Албанією - 4, Македонією - 7, Болгарією - 6, Туреччиною - 4. Загальна чисельність автомобілів - 2230 тис., з них - 1540 тис. легкових.
Залізничний - (2577 км) - повністю фінансується державою, проте розвинений слабо. Через територію Греції проходить залізниця у напрямку Туреччини до Болгарії. Зараз уряд країни запроваджує заходи по модернізації залізничного транспорту, особливо його рухомого складу.
Авіаційний. На території Греції - 40 аеропортів, з них 22 міжнародні. Найбільший центр - Афіни, аеропорт "Еллінкон", один з найсучасніших у Європі.
Парк літаків нараховує 38 одиниць, з них 28 типу " Боїнг".
Морський - здійснює 30% внутрішніх і 90% зовнішніх вантажних і пасажирських перевезень. На материковій частині Греції нараховується 60 морських портів, 32 з яких мають важливе значення.
Чисельність суден - 2176. Головні порти - Пірей, Салоніки, Гїатри, Волос.
6.4. Зовнішньоекономічні зв'язки
Головні статті імпорту Греції: машини і обладнання, нафта і нафтопродукти, мінеральна сировина, товари широкого споживання, продовольство. Експорт: сировина (боксити, нікель, марганець), сільгосппродукти (тютюн, текстиль, оливкова олія, овочі, фрукти, консервовані продукти, зернові). Основні торговельні партнери: 60% товарообігу Греції припадає на країни ЄС; 20% - на арабські країни. Головними торговельним партнерами є ФРН, Італія, США, Франція, Великобританія, Нідерланди, а також Саудівська Аравія і Лівія. Значною статтею для Греції єтуризм. Щорічно близько 9 млн. чоловік з різних країн відвідують Грецію як туристи.
7. Культура
7.1. Загальна характеристика
Через географічне розташування, Греція була землею, що зв'язує Європу з Азією, Егейське море із Середземномор'ю, південь Європи зі Святою Землею і північчю Африки. Впливу всіх цих регіонів сходилися на цій землі і залишили сліди своєї культури у всіх регіонах, де є грецьке населення. Ці впливи, однак, завжди успішно пристосовувалися і перероблялися, щоб відповідати грецькому баченню світу і життя, і стали насіннями грецької культурної ідентичності. Крім відомої древньої культурної спадщини Греції, сучасна грецька культура розвила нові способи вираження, що також звернули на неї міжнародна увага.
7.2. Освіта
Система освіти в Греції централізована. Сферу культури і науки контролює міністерство освіти. Освіта на всіх рівнях безкоштовна. Навчальна програма початкових шкіл розрахована на шість років, після завершення початкової освіти учні можуть переходити до освоєння програми трьох- або шестирічного навчання в гімназії. Існують також середні школи зі спеціалізацією в області точних наук, фінансів і торгівлі, професійно-технічної освіти й ін. У 1994 у середніх школах країни навчалися 844 тис. учнів і працювали 58 тис. учителів. Учителі початкових шкіл - це звичайно випускники дворічних педагогічних училищ, у середніх школах викладають випускники університетів. Кандидатури усіх учителів затверджуються міністерством утворення.
Найстарші університети Греції - Афінський (заснований у 1837) і Салонікський (заснований у 1925). У 1960-і роки були засновані університети в Патрах і Яніні, а в 1970-і - у Комотіні. В Афінах знаходяться також Афінський політехнічний інститут і ряд інших вищих навчальних закладів, у тому числі Вища школа економіки і бізнесу і Школа політичних наук. На початку 1990-х років у країні було 17 вищих навчальних закладів, у тому числі 6 університетів. У 1990-і роки система вищого утворення поповнилася за рахунок відділень університетів на найбільших островах. У вищих навчальних закладах країни в середині 1990-х років навчалися майже 200 тис. студентів.
7.3. Олімпійські Ігри в Афінах у 2004 році
У 2004, Олімпійські Ігри повертаються на своє древнє місце народження й у місто свого відродження. Атлети всіх націй об'єднаються в Греції, щоб брати участь у шляхетному змаганні. Афінські Олімпійські Ігри об'єднають історію, культуру і світ зі спортивними змаганнями й олімпійським духом. Населення Греції гостинно піде на зустріч унікальним Іграм у людському вимірі, що надихає світ відзначати олімпійські цінності.
Афіни 5 вересня 1997 року були обрані в Лозанні (Швейцарія) містом-хазяїном Олімпійських ігор 2004. У той же день був підписаний контракт міста - хазяїна Ігор XXVIII Олімпіади. Це стало початком унікальної подорожі в історії Олімпійських ігор, що досягне своєї вищої крапки з 13 по 29 серпня 2004 року в Греції. Ігри повертаються додому, у країну, що дала народження Олімпійським святам більш 2,000 років тому й у місто, що організував перші сучасні Олімпійські ігри в 1896.
Афіни - вже один з найбільших столичних центрів Середземномор'я. Олімпійські ігри 2004 висунуть на перший план роль Афін як регіонального лідера в інфраструктурі, зв'язаної зі спортивними змаганнями, інформаційної технології і телекомунікаціях, енергії, торгівлі, і міському транспорті.
Програма "АФІНИ 2004 - Культура" це естафета, у якій естафетна паличка передана художникам і виконавцям. У співробітництві з декількома зацікавленими групами осіб, як те Міністерство культури, спонсори й інші учасники, Афіни 2004 зосереджують свої зусилля на розвитку двухфазової програми з метою просування мирного співіснування націй і участі всіх континентів, а також мотивації через олімпійські ідеали і принципи.
Програма "Культурна Олімпіада", організована Міністерством культури поєднує головні символічні заходи, що прямують до глобальної аудиторії, зі спеціальними програмами для молодих людей і для просування грецької культурної спадщини і сучасної культури Греції. Насамперед, вона прагне підкреслити універсальність цивілізації у світанок нового сторіччя.
Визначаючи принципи і мети цієї основної культурної ініціативи, Греція повідомляє своє зобов'язання підтримати в майбутньому зв'язані з нею події через Міжнародний фонд Культурної олімпіади, заснованої в Древній Олімпії.
Усім країнам світу, що запрошені на Олімпійські ігри надається можливість піднести символи своїх цивілізацій країні.
Виставки, симпозіуми, артистичні заходи, популярний традиційний театр і нові технології поєднуються для взаємо-культурного обговорення і взаємодії, загальних досвідів і міркувань.
Програма Ігор включає святкові культурні заходи на відкритих площадках, щоб заохотити

 
 

Цікаве

Загрузка...