WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКраєзнавство, Eтнографія → Краєзнавча характеристика Греції - Реферат

Краєзнавча характеристика Греції - Реферат

Цацос (1975-1980), Константинос Караманлис (1980-1985), Христос Сардзетакис (1985-1990), Константинос Караманлис (1990-1995), Константинос Стефанопулос (з 1995).
Самоврядування. Греція розділена на 13 областей, а ті у свою чергу - на 51 ном. Номи складаються з єпархій, а єпархії розділені на муніципалітети, кінотіти (комуни). Міністр внутрішніх справ призначає префектів номів, яким підлеглі місцеві чиновники (обрані жителями). Монастирі на горі Афон мають особливий автономний статус.
Судоустрій. Система правосуддя включає суди по цивільних і кримінальних справах. Верховний суд розбирає апеляції по вироках судів нижчих інстанцій. У випадку винесення будь-якими судами або адміністративними інстанціями суперечних один одному рішень особливий верховний трибунал розбирає справи з погляду відповідності цих рішень конституції країни.
4.2. Політичні партії
У 1967-1974 діяльність політичних партій у Греції була заборонена, нові партії сформувалися тільки після повернення цивільного уряду до влади в 1974. Після введення нової конституції склалися дві основні партії,споєні внутрішньою дисципліною. Завдяки модифікованому принципові пропорційного представництва вони послідовно змінюють один одну у влади. Вплив дрібних партій істотно обмежено.
Грецький соціалістичний рух (ГСР) утворено 3 вересня 1974 в умовах підготовки до парламентських виборів після падіння військової диктатури.
Партія "Нова демократія" (НД) створена 4 жовтня 1974 на основі колишньої партії Національно-радикальний союз (НРС), що знаходилася при владі в 1956-1963 і 1967.
Комуністична партія Греції (КПГ) була утворена в 1918, до 1920 називалася Соціалістичною робочою партією (СРПГ), а до 1924 - СРПГ (комуністичної).
Коаліція лівих і прогресивних сил (КЛПС) утворена в 1989 поруч лівих партій. Після виходу з неї Комуністичної партії Греції залишилася невеликим лівим угрупованням. На виборах 1993 коаліція зібрала 3% голосів, у 1996 - 5%, у 2000 - 3,2%. Має 6 місць у парламенті країни.
Демократичний соціалістичний рух - відкололося від ВСД у 1995, займає більш ліві позиції і проголошує свою прихильність "справжнім соціалістичним цінностям". На виборах 1996, очолена Дімітрисом Цовопасом, одержала 4,4% голосів, у 2000 - 2,7% голосів. Представництва в грецькому парламенті в даний час не має.
Крім основних партій, у Греції існують також: партія "Політична весна" (права, відкололася в 1993 від Нової демократії), Фронт радикальної лівої (об'єднав партію "Нова ліва" і троцькістську Революційну робочу партію; 0,1% голосів на виборах 2000), Екологічна альтернатива (зелені); троцькістські групи "ОКДЕ", Революційна соціалістична організація, Робітник політичний кружок; Грецька революційна марксистська організація, Марксистсько-ленінська компартія Греції; і інші. Мається велика кількість окремих анархістських і автономних лівих груп.
4. 3. Збройні сили
У 1995 армія Греції нараховувала 113 тис. чоловік, військово-морський флот - 19,5 тис. і військово-повітряні сили - 26,8 тис. У країні введена загальна військова повинність.
5. Зовнішня політика
5.1. Основні пріоритети зовнішньої політики Греції
Фактори, що впливають на ЗП Греції:
" проблема відносин з Туреччиною
" проблеми, пов'язані з балканською кризою
Греція має дружні відносини з Сербією. ЗП Греції була критикована з боку ЄС за те, що вона не засуджувала етнічні чистки, які влаштовували серби. Греція звинувачувалася у порушенні ембарго проти Сербії.
Греція була змушена приєднатися до санкцій, накладених на СРЮ у 1992 році. 2.6 мрлд.$ - втрати Греції від накладення ембарго на СРЮ. Греція - Німеччина - дві полярні держави у ЄС стосовно ситуації в СРЮ. Греція: прискорене надання незалежності призведе до міжетнічних воєн.
З квітня по серпень 1993 року грецький прем'єр К. Міцутакіс головував у роботі міжнародної конференції з врегулювання у Боснії та Герцеговині. Караджич - лідер боснійських сербів. Міцутакіс намагався переконати його виконати план Оуена. Не вдалося. Травень 1993 року - Греція надала свою територію для проведення конференції з боснійського врегулювання. Після неї Міцутакіс поїхав у Пале (столиця боснійських сербів), щоб домовитись про зняття облоги Сараєво.
МЗС Греції Папуліас у листопаді 1993 року відвідав усі зацікавлені столиці, крім Анкари з метою добитися зняття санкцій проти СРЮ.
Греція разом з Канадою та Великобританією виступили проти нанесення повітряних ударів по сербських позиціях. Серби вистрелили зі 120мм міномета по ринкові, де був натовп людей, це посилило прагнення США проводити бомбардування. Лютий 1994 року - ще один обстріл мирного населення в Сараєво. Тоді Греція погодилася на надсилання ультиматуму СРЮ про відведення важкої артилерії від Сараєво.
Греція - член НАТО з 1952 року.
Турецькі миротворці з більшою симпатією ставилися до мусульман. Найбільш об'єктивними були миротворці з Далекого Сходу.
10 листопада 1992 року - Міцутакіс запропонував, щоб усі сусіди Македонії підписали угоду про гарантії недоторканості кордонів Македонії. У відповідь на цю пропозицію США надіслали 300+300 американських військовослужбовців, щоб сформувати групу радників, які б допомагали у формуванні македонських прикордонних сил.
5.2. Україно-грецькі відносини
Україно-грецькі мають під собою серйозний історичний фундамент, духовну спорідненість, спільну спадщину античної та візантійської культур. Це, на думку глави українського парламенту, причина того, що нас у Греції розуміють і підтримують. Визначальним чинником є і те, що Греція, долаючи перешкоди, пройшла важкий шлях до ЄС і нині із запровадженням євро переживає непрості часи. Підбиваючи політичні підсумки свого триденного візиту до Греції і відповідаючи на запитання "ГУ" про те, що обговорювали на переговорах членів делегації з керівництвом грецького зовнішньополітичного відомства, Володимир Литвин сказав:
- У МЗС Греції було висловлено цілковиту підтримку позиції України, її зовнішньополітичній орієнтації. З 1 січня 2003 року Греція головуватиме в Євросоюзі. І я гадаю, що грецька сторона докладе зусиль до того, щоб Україна мала конкретніші параметри, конкретніші віхи та орієнтири для поглиблення співпраці з ЄС. Тим паче що під час минулого головування в ЄС Греція надала серйозну допомогу в підготовці Угоди про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС. Я вважаю, що той рівень конструктивізму та взаєморозуміння, який існує між Києвом і Афінами, є сенс перенести на відносини України з Європейським союзом. Співробітництво з Грецією може слугувати еталоном розвиткові цих відносин. Думаю, є всі підстави

 
 

Цікаве

Загрузка...