WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКраєзнавство, Eтнографія → Країнознавча характеристика республіки Молдова - Реферат

Країнознавча характеристика республіки Молдова - Реферат

підприємств машинобудівної, легкої, харчової промисловості. Для будівництва і обслуговування цих підприємств завозили людей з інших регіонів СРСР, головним чином з Росії. Це призвело до їх концентрації в промислових центрах Бендери, Тираспіль, Рибниця та в столиці.
У господарстві Республіки Молдова провідними є агропромислове виробництво, яке базується на багатогалузевому сільському господарстві. В сільському гoсподарстві провідна роль належить рослинництву, а в структурі рослинництва - виноградарству, садівництву, овочівництву. Виноградники й сади Молдови є неодмінним елементом ландшафту. Виноградники займають 1/4 земельних угідь країни. Виноградарством особливо виділяються Кодри - височина в центральній частині країни. Сади поширені здебільшого в долинах річок. Під плодовими та ягідними культурами перебуває понад 7 % сільськогосподарських угідь. У заплавах Дністра, Прута, на зрошуваних землях півдня поширене овочівництво та баштанництво. В країні значні посіви зернових, переважно пшениці, і технічних культур (тютюн, цукрові буряки, соняшник, ефіроолійні). Землеробство південних районів потребує постійного зрошування.
Тваринництво представлене свинарством, скотарством м'ясо-молочного напряму, вівчарством, птахівництвом.
На основі інтенсивного сільськогосподарського виробництва розвивається потужний переробний комплекс, представлений виноробством, плодоовочевоконсервною, борошномельно-круп'яною, хлібопекарською, тютюново-ферментаційною, парфумерно-косметичною промисловістю.
Промисловий комплекс країни спеціалізується на машинобудуванні (сільськогосподарське, верстато-, приладобудування), легкій (шовкова, трикотажна, взуттєва, швейна, килимова), хімічній (фармацевтична, гумотехнічна) промисловості та промисловості будівельних матеріалів.
У Господарстві Молдови зайнято 2 млн. чол, з них у сільському господарстві - 33%, промисловості - 26%.
Частка у ВНП: сільське господарство - 50%, обробна промисловість - 33%, сфера послуг - 26%. Обробляється 66 % площі; пасовища - 11 %. Основні сільсько-господарські культури: пшениця, кукурудза, соняшник, цукрові буряки, овочі, фрукти, виноград, тютюн. Виробництво (тис. т): овочі - 1590, фрукти - 1282, виноград - 670. Поголів'я: вівці - 1,3 млн., свині - 1,0 млн.
Споживання енергії на душу населення - 1095 кг у.п., виробництво електроенергії - 8,2 млрд кВт/рік.
Транспорт: Залізниць 1319 км. Автопарк: 169 тис. пасажирських і 71 тис. вантажних автомобілів. Аеропорт із постійними рейсами - Кишинів. Наземні зовн. зв'язки через Україну і Румунію. На 1000 жителів; телевізорів - 270, телефонів - 131.
Експорт - 0,7 млрд дол., імпорт - 0,8 млрд дол. В експорті - продукти с.г. (виноград, фрукти, вина, коньяки, тютюнові вироби, ефірні олії), в імпорті - паливо, споживчі товари. Осн. торг. партнери: Росія, Україна. Частка у зовн. торг. обігу України - 0,9 %. Грошова одиниця - лея.
Європейська інтеграція і співробітництво з міжнародними організаціями.
Угода про Партнерство і Співробітництво (УПС) є центральним інструментом у політичному діалозі і співробітництві в різних сферах між Молдовою і ЄС. Узгодження молдавського законодавства і ЄС у рамках попереднього розгляду Угоди про Партнерство і Співробітництво продовжується. Проводяться особливі заходи, такі як Програма по Безпеці Харчування в Молдові.
28 червня 2001 року було офіційно оголошене прийняття Молдови як повноправний член Пакту про Стабільність південно-східної Європи. 27 червня 2001 року був підписаний меморандум про сприяння і лібералізацію комерційної торгівлі в регіоні. Молдова представила Декларацію намірів, включену в Меморандум, що була підписана всіма учасниками Пакту. Почалися підготовчі заходи до початку переговорів за двосторонньою згодою про вільну торгівлю, що буде підписано до кінця 2003 року. Також почалася підготовка до участі країни в Угоді по Інвестуванню.
Співробітництво з міжнародними організаціями.
12 серпня 1992 року Молдова стала членом Міжнародного Валютного Фонду. Частка Молдови складає 123.2 мільйони (приблизно 155 млн. $ США) або 0.96% усієї частки (частка членів МВФ установлюється на основі розміру економіки, експорту, і інших факторів і визначає повноваження голосування і доступ до ресурсів МВФ).
Повноваження голосування Молдови в МВФ обчислюється 1482 голосами, що складає 0.07% від загальної кількості голосів. Голова МВФ у Молдові є головою Національного Банку Молдови. З 1993 року Молдова підписала 3 угоди з МВФ про підтримку урядових програм по економічному врегулюванню і приступила до програм про допомогу в Системному Перетворенні і Компенсації і Фінансуванні. Відтоді як Молдова стала членом Світового Банку, ці програми забезпечили постійну підтримку економічним реформам. Первісною метою стала підтримка бюджетного врегулювання, побудова приватного сектора в сільському господарстві і виробництві, поліпшення економічного і фінансового керування в енергетичному секторі.
Останні задачі Стратегії Допомоги Країні, такі як макроекономічна підтримка, побудова приватного сектора (ППС), і реформа публічного сектора (РПС) були націлені на встановлення підтримки економічного росту, передумови скорочення бідності і соціального нестатку. Збалансованість між ППС і РПС була спрямована на підтримку зусиль країни не завдати шкоди державою приватній ініціативі, зменшити бідність шляхом поліпшення соціальної служби, установити послідовний підхід у боротьбі з корупцією і поліпшити керування.
У грудні 2002 правлінням був схвалений Документ Стратегії Боротьби з Бідністю, а цілком розгляд даногодокумента завершиться до кінця 2003 року. Процес Стратегії Боротьби з Бідністю буде продовжуватися наступного 2-3 року.
Діяльність ЄБРР у Молдові.
Стратегія Європейського Банку Реконструкції і Розвитку спрямована на досягнення наступних цілей:
1) підтримка інвестування приватного сектора й у першу чергу агропромислового комплексу; 2) підтримка стабілізації місцевого фінансового сектора; 3) фінансування галузей інфраструктури, що знаходяться в критичному положенні.
У травні 1992 року, менш чим через рік після того, як Молдова одержала незалежність і стала на свій власний шлях розвитку і благополуччя, країна стала членом Об'єднаних Націй, організації, що посилено підтримує соціальний прогрес. З тих пір різні агентства ООН, що почали в країні свої програми допомоги в боротьбі з труднощями, досягли помітного прогресу в боротьбі з бідністю, сприянні процесові демократії і надійності керівництва, питаннях по правах жінок, розвитку приватного сектора, захистові прав дітей, допомоги в реформі програм по охороні здоров'я, допомозі біженцям і переміщеним особам і в багатьох інших важливих сферах. Команда ООН країні включає такі організації, як: UNDP, UNICEF, UNHCR і інспекцію Всесвітньої Організації Охорони здоров'я (ВІЗ), національну комісію UNESCO, Світовий Банк і МВФ. Головні стратегії міжвідомчого співробітництва містять у собі систему адвокатури ООН, інформаційну діяльність, спільне і координоване програмування і підтримку суспільного обслуговування.
Сільськогосподарська і Харчова організація, Міжнародний Фонд Сільськогосподарського Розвитку, Центр Заселення при ООН, Програма по Лікарському Контролі, Програма по Захисту Навколишнього Середовища, Фонд Населення при ООН, Організація Індустріального Розвитку, Служба Проектування, Світова Програма по Харчуванню представлені Постійним Представником UNDP, що також виконує функції постійного координатора діючих систем по сприянню розвитку Молдови.
У липні 2001 року Молдова вступила в Організацію по Міжнародній Торгівлі, що зробить молдавської індустрії експорту необхідну підтримку і відкриє нові торговельні

 
 

Цікаве

Загрузка...