WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Електрокавоварка - Реферат

Електрокавоварка - Реферат


Реферат на тему:
Електрокавоварка
Електрокавоварки
На підприємствах громадського харчування для приготування чорної кави та одержання високоякісного напою із кави використовуються експрес-кавоварки угорського виробництва "Касино", "Лайта", "Клуб", "Будапешт", "Мопресс" та інші й кавоварки типу КВЕ-7 вітчизняного виробництва. Вони забезпечують індивідуальне приготування кожної порції кави безпосередньо перед споживанням.
За принципом роботи експрес-кавоварки аналогічні, а за конструкцією блок-кранів відрізняються між собою. В одних блок-кранах порція води під тиском пари підштовхується через шар меленої кави і, екстрагуючи екстрактивні речовини, зливається в кухоль. У інших блок-кранах вода, нагріта до температури 110 °С подається на мелену каву і внаслідок зусиль, які прикладені із середини, зливається в кухоль.
Електрокавоварка КВЕ-7 призначена для приготування чорної кави на підприємствах громадського харчування. Вона може бути використана в якості термостата для зберігання в гарячому стані різноманітних напоїв.
Електрокавоварка складається із постаменту, корпуса, допоміжного стола, циркуляційного пристрою, фільтра, зливного крана, перемикача та терморегулятора.
На постаменті кавоварки розташовані корпус та допоміжний стіл. Корпус складається з алюмінієвої посудини ємністю 9,5 л, поміщеної у стальний кожух. Повітряний зазор, який має місце між посудиною та кожухом, виконує функцію теплоізоляції. Допоміжний стіл призначений для розміщення кухлів та стаканів.
Усередині корпуса встановлений циркуляційний пристрій, який складається з ковпака та циркуляційної трубки. На трубці встановлена алюмінієва чаша із перфорованим дном (фільтр) та відображувачем. Пакетний перемикач розташований на торцевій стороні допоміжного стола.
За допомогою перемикача здійснюється вмикання двох або однієї спіралі, які розміщені в спіральних канавках нагрівача й запресовані в шамотну масу. Перемикач обладнаний табличкою з надписами "Підігрів", "Кип'ятіння" та "Вимк".
Терморегулятор типу ЕТЕ-2 забезпечує автоматичну підтримку температури приготованого у кавоварці напою.
Для підключення до електромережі кавоварка обладнана двополюсною вилкою із контактом заземлення. Для контролю за підключенням кавоварки до електромережі передбачена сигнальна лампа.
Правила експлуатації КВЕ-7
Кавоварку встановлюють на прилавку або роздавальній стійці й підключають за допомогою штепсельного роз'єму до електромережі. Потім знімають з корпуса кришку й заливають у варильну посудину близько 7 л води. Для економії часу та електроенергії в кавоварку пропонується заливати гарячу воду. Далі пакетний вимикач встановлюють в положення "Кип'ятіння^, при цьому вмикають дві спіралі нагрівача. Забороняється вмикати нагрівач, заздалегідь не заповнивши посудину водою. За декілька хвилин до закипання води знімають кришку, засипають рівномірно у фільтр подрібнену каву й знову закривають кришкою.
Після закипання води пар разом із кип'ячою водою проходить вверх циркуляційною трубкою. Кип'яча вода у верхній частині циркуляційного пристрою потрапляє у відображувач, із нього - у фільтр. Там вона проходить через порошок кави, повертається в посудину, потрапляє під ковпак й знову циркуляційною трубкою подається вверх. Таким чином, циркулюючий в посудині кип'яток буде постійно насичуватись компонентами кави.
Процес приготування напою триває 5-7 хв., після чого пакетний перемикач встановлюється в положення "Підігрів" й відключає одну із спіралей. Далі терморегулятор буде автоматично підтримувати температуру напою в межах 60-80 "С, перемінно вмикаючи або вимикаючи спіраль.
Перед приготуванням наступної порції кави пакетний перемикач встановлюється в положення "Вимк.", після чого виймають із посудини та промивають циркуляційний пристрій і фільтр із відображувачем.
Для приготування напою не рекомендується заливати в посудину менше 4 л води.
Технічна характеристика КВЕ-7
Номінальна потужність нагрівача, кВт - 1,3
Габаритні розміри, мм:
довжина - 655
ширина - 382
висота - 470
Вага, кг - 15,5
Екепрес-кавоварка "Мопрес" (рис. 4.26) складається зі знімального кожуха із декоративним покриттям, всередині якого на зварній рамі розташовані нагрівальний котел з автоматикою та необхідною арматурою та чотири блок-крани. Кавоварка комплектується кавомолольною машиною.
Котел, в якому знаходяться нагрівальні елементи (тени), служить для приготування гарячої води й пари. Вода подається в котел із водопроводу, тиск в якому повинен бути не нижчим 180 КПа. Рівень води у котлі регулюється поплавковим пристроєм. Котел мас регулюючу та запобіжну арматуру: манометр, запобіжний клапан, водопоказник (водомірне скло). Із котла вода, нагріта до 1! 0 °С, під тиском подається в блок-кран, де здійснюється відмірювання її на порції й приготування напою.
Блок-кран приводиться в рух за рахунок енергії водопровідної води (гідравлічний спосіб). Складається блок-кран із двох циліндрів, які знаходяться один над другим. У верхньому циліндрі, який має поршень та рукоятку керування, вода підводиться через гумовий шланг з тиском не меншим 180 КПа.
В нижньому циліндрі відбувається відмірювання порцій води й приготування напою. Складається він з робочої камери із поршнем (поршні верхнього та нижнього циліндрів сполучені одним валом) та чаші-тримача, в яку вставляється сітка-фільтр із меленою кавою. Чаша-тримач має два зливні крани, через які напій заливається в кухлі.
В блок-крані під дією водопровідної води, яка поступає у верхній циліндр, здійснюється піднімання двох поршнів. В результаті із нижнього циліндра, де встановлена сітка-фільтр із меленою кавою, починає поступати гаряча вода із водогрівального бачка. Як тільки із зливного крана чаші-тримача з'являються перші краплі напою, водопровідний кран закривають. Тиск у верхньому циліндрі падає, а поршень під дією пружини опуститься вниз й проштовхне гарячу воду через шар меленої кави у кухоль.
Рис. 4.26. Експрсс-кавоварка "Мопресс":
а, б - загальний вигляд, в -- кавоварка; 1 - вентиль подачі води, 2 - вентиль
зливання води із котла, 3 - нижня полиця, 4 - чаша із рукояткою, 5 - вимикач освітлення апаратів, 6 - вимикач тенів, 7 - сигнальна лампа, 8 - пускова рукоятка, 9 - вентиль відбору гарячої води, 10 - блок-кран, 11 - манометр, 12 - верхня полиця, 13 - установча кнопка, 14 - водопоказник.
Правила експлуатації експрес-кавоварки "Мопресс"
Перед початком роботи перевіряють санітарний стан та надійність заземлення кавоварки. Потім, відкривши паровий вентиль для випускання повітря в атмосферу, заповнюють котел водою. Рівень води в котлі визначають за водомірним склом (він повинен знаходитись на 2 см вище від нижньої відмітки). Як тільки через паровий вентиль пройде пара, вентиль закривають. Через 25-30 хв. тиск пари в котлі досягне робочого рівня - 120 КПа за манометром (сигнальна лампочка гасне).
В процесі роботи періодичноперевіряють рівень води, показання манометра й температуру води.
В чашу опускають сітку-фільтр, насипають свіжомелену каву й ущільнюють її товкачиком. При цьому слідкують за тим, щоб кава не залишалась на краях тримача. Після цього закріплюють чашу в блок-крані, відводять вниз пускову рукоятку й заливають каву в кухоль.
Після закінчення роботи вимикають тени, відключають подачу води в котел й відкривають вентилі для випускання пари й зливання води. Після закінчення зливання води вентилі закривають. Нижню частину блок-кранів зачищують від залишків кави. Чашу-тримач та сітку-фільтр ретельно промивають гарячою водою із використанням миючих засобів й кладуть в холодну воду до наступного використання. Зовнішню поверхню кавоварки протирають м'якою тканиною.
При припиненні подавання води із водопровідної магістралі кавоварку негайно відмикають від електромережі.
В процесі роботи слід бути обережним, щоб запобігти опіків гарячою водою або парою.
Технічна характеристика
Кількість порцій кави, яка готується в одному
блок-крані (1 порція=6 г кави + 50 см3 води),
порцій/год. - 60
Споживча потужність, кВт - 4,5
Габаритні розміри, мм:
довжина - 1050
ширина - 600
висота - 550
Вага, кг - 121
Та б л и ц я 1
Основні несправності кавоварок
Несправності Причини Способи усунення
Рівень води пите контрольної відмітки водопоказника, через запобіжний клапан тече вола Несправний поплавковий клапан котла (не три мас полу) Вимкнути апарат. Перекрити поступання води в котел та відремонтувати поплавковий клапан
Рівень води в котлі нижче контрольної відмітки водопоказника Несправний поплавковий клапан когла (не пропускає воду).Знизився тиск води у водопроводі Вимкнути тени апарата, прочистити або відремонтувати поплавковий клапан
Через блок-кранн тече вода Зношене ущільнення чаші або поршня. Забруднене ущільнення чаші Замінити
ущільнювальну гуму чаші або поршня. Прочистити ч ущільнення чаші та її кромку
Тиск в котлі за манометром вище 0,12 МПа, а тени не відмикаються, запобіжний клапан ви пускає пару Несправний мембрановий регулятор тиску Відремонтувати
мембрановий
регулятор
Запобіжний клапан випускає пару при робочому тиску а котлі 0,08-0.1 2 МПа Забруднений запобіжний клапан Вимкггути апарат, зняти верхній піддон. Прочистити сідло клапана й відшліфувати його золотник

 
 

Цікаве

Загрузка...