WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Діагональне облицювання стін - Дипломна робота

Діагональне облицювання стін - Дипломна робота

плиток на розчинах.
2.8. Приймання та обмір опоряджувальних робіт.
Основні дефекти плиткових облицювань, причини їх виникнення та способи усунення.
Відшарування плиток від поверхні прошарку буває при застосуванні у розчинах низькомарочних неякісних цементів; забрудненого поза нормою глиняними або органічними домішками піску; перевищення товщини прошарку під плитками (більше 15 мм); укладання плиток на прошарок, що почав тужавіти; укладання плиток запилених, забруднених і не зволожених водою (якщо останнє передбачається технологією). Щоб встановити цей дефект, окремі підозрілі місця простукують киянкою. Глухий звук свідчить про дефект ділянки покриття. Щоб усунути цей дефект, плитки, що погано утримуються на поверхні, знімають, а пошкоджені місця очищають від розчину до простильного підготовчого шару, потім очищають від пилу і рясно змочують водою. Після цього підготовлені ділянки поверхні знову облицьовують новими плитками.
Щілини на окремих керамічних плитках виникають при застосуванні неякісних, погано обпалених плиток. Щоб усунути такий дефект, пошкоджені плитки разом з прошарком, що був під ними, зрубують з поверхні, а на їх місце укладають нові якісні плитки.
Нерівності швів утворюються внаслідок неохайної роботи плиточника, а також при облицюванні поверхні без перевірки швів контрольними пристроями і без шнура. Цей дефект усувати після закінчення облицювання певної ділянки поверхні дуже важко, бо викривлення шва одного ряду плиток спричинює до викривлення інших рядів. Тому за рівністю швів плиточник мас весь час слідкувати у процесі своєї роботи, щоб не допускати такого дефекту. Якщо ж виникне необхідність переробити роботу, то поверхню очищають від старих плиток і облицьовують новими, додержуючись правильних прийомів робіт і необхідного контролю по ходу облицювання.
Забруднення плиткового покриття виникає при неохайній роботі і несвоєчасному видаленню з поверхні розчину або мастики, що виступає з швів під час облицювання. Щоб усунути з поверхні бризки і патьоки від цементного розчину, їх обережно, аби не пошкодити облицювання, зчищають лопаткою. Потім ці місця промивають 2...3 %-ним розчином соляної кислоти і всю поверхню промивають водою.
Місця, забруднені мастикою, промивають розчинником (скипідаром, бензином або гасом), після чого всю поверхню витирають сухими ганчірками і промивають водою.
Під час приймання облицювальних робіт перевіряють:
o зовнішній вигляд і малюнок готового облицювання та відповідність його проекту;
o якість плиток в облицюванні;
o вертикальність, горизонтальність і прямолінійність лузг, швів;
o рівність поверхні облицювання та нерівності у швах;
o міцність зчеплення плиток з основою;
o товщину шару розчинової суміші між конструкціями та плитками;
o ширину швів в облицюванні.
Облицювання слід виконувати однотипними плитками та відповідно до малюнка, заданого проектом. На поверхні облицювання не допускається наявність висолів, плям бруду, слідів розчину, помітних місць із пошкодженим глянцом.
Плитки не повинні мати тріщин, косини, прогинів і скручувань. Шви між ними мають бути рівними і заповненими розчином. Між плиткою і поверхнею, що облицьовується, неприпустима наявність порожнин. Відсутність порожнин між плитками і поверхнею встановлюють простукуванням (за глухим звуком).
Для виявлення наявності порожнин між поверхнею, що облицьовується, та плитками можна використовувати ультразвукові прилади поверхневого або наскрізного прозвучування конструкцій. Площа порожнин під плитками не повинна перевищувати 5 % загальної площі облицьованої поверхні.
Міцність зчеплення облицювальних плиток з основою перевіряють за допомогою адгезиметрів.
?
Заходи
з охорони праці
При виконанні облицювальних робіт необхідно працювати на справних риштуваннях, помостах та інших пристроях, дотримуючись вимог правил техніки безпеки під час роботи на висоті.
Будівельні роботи на висоті до 4м виконують з помостів або столиків, на висоті більше 4м - з риштувань, пересувних вишок,
Робочі місця, розміщені над землею вище 1 м, мають бути обгороджені поруччям заввишки не менше їм з проміжними горизонтальними елементами і бортовою дошкою заввишки не менше 15см,
Дерев'яні елементи риштувань або помосту виготовляють з якісних обрізних дощок не нижче II сорту. Дошки або щити настилу з'єднують внапуск лише по довжині, причому їхні кінці повинні лежати тільки на. опорах ї перекривати останні не менше ніж на 20см у кожен бік. Ширина настилу риштувань для виконання шпалерних робіт має бути не менше їм; відстань від його краю до стіни під час виконання робіт - не більше 10см. Ширина щілин настилу - не більше 1 см. Риштування повинно мати поруччя заввишки не менше 1 м. Дошки поруччя прибивають лише з внутрішнього боку стояків. Між ярусамириштувань або помостом і землею для піднімання робітників влаштовують спеціальні сходи з поруччям.
Категорично заборонено застосовувати для роботи на висоті тимчасовий помісі; спираючи настил на бочки, цеглу, радіатори тощо.
Ручний інструмент повинен бути справним. Дерев'яні ручки інструмента виготовляють із твердої деревини (бук, граб, береза), допустима вологість якої не більше 12%. Вони повинні бути добре оброблені, пошліфовані і міцно з'єднані з інструментом.
Під час роботи із застосуванням штукатурних розчинів і мастик для закріпленні плиток і лінолеуму, д складу яких входять леткі токсичні компоненти, слід користуватись захисними пристроями (респіратор, гумові рукавиці окуляри тощо). Усі працівники з такими матеріалами повинні пройти спеціальний інструктаж з правил безпечної роботи.
Брати руками будь-який розчин, незалежно від його складу, заборонено.
Облицювальні суміші готують в спеціально виділених для цього приміщеннях, обладнаних вентиляцією. У приміщенні не можна палити або застосовувати нагрівальні прилади з відкритим полум'ям. Тут треба обладнати щит з пожежним інструментом і поставити ящики з піском.
Виконувати облицювальні роботи з приставних драбин забороняється.
Розколювати і. насікати плитки - керамічні" з природного каменю, мозаїчні та інші - слід так, щоб не травмувати близько працюючого робітника.
Використана література
1. А.С. Нікуліна. Штукатурні роботи, ч. І, II.
2. Т.Є. Остапченко. Технології опоряджувальних робіт.
3. Г.М. Добровольський. Малярні і шпалерні роботи.
4. Л.Й. Дворкін. Опоряджувальні матеріали
5. Є.Д. Бєлоусов. Технологія малярних робіт.
6. Г.М. Добровольський. Малярні суміші.
7. О.М. Шепелев. Штукатурні роботи.
8. О.М. Максимова. Машини для опоряджувальних робіт.
9. М.М. Лебедев. Довідник молодого штукатура.
10.О.М. Шепелев. Штукатурні декоративно-художні роботи.
11 .Г.М. Добровольський. Штукатурні та облицювальні роботи.
12.О.В. Александровський. Матеріали для декоративних штукатурних, плиткових і мозаїчних робіт.
13.Р.Ф. Рулова. Основи виробництва оздоблювальних матеріалів.
14.В.І. Горячев. Облицювальні роботи.
15.О.Г. Оніщенко. Механізація опоряджувальних робіт у будівництві.
16.Є.К. Карапузов. Матеріали і технології в сучасному виробництві.
17.П.В. Кривенко. Матеріалознавство для будівельників.
18.ДБН 3.04.01 - 87. Ізоляційні та опоряджувальні покриття.
19.Є.К. Карапузов. Сухі будівельні суміші.
20.І.В. Шихленко. Технологія бетонних робіт.
21.М.Б. Соминський. Полімерні матеріали в опоряджуванні будівель.
22.1нструкція з прогресивних методів організації і технології облицювальних робіт.
23.В.І. Горячев. Довідник молодого штукатура.
24.О.Д. Колін. Технологічний процес в опоряджувальних роботах.

 
 

Цікаве

Загрузка...