WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Діагональне облицювання стін - Дипломна робота

Діагональне облицювання стін - Дипломна робота

нерухомий стояк; 2 - драбина; 3 -
висувний стояк; 4 - настиль; 5 - штир; 6 - підкіс; 7 - полиці; 8 - поруччя.
2.5. Підготовка поверхонь під опорядження.
Поверхні, що будуть облицьовуватись, підготовлюють так само, як під штукатурення. Кам'яні поверхні, відхиленні яких від вертикалі відповідають технічним вимогам, перед облицюванням очищають від пилу, патьоків розчину ї змочують водою. Якщо на поверхні є окремі западини або відхилення від вертикалі, ці місця виправляють шаром цементного розчину. Після розрівнювання розчину і перевірки рівності поверхні правилом, ділянки, вкриті розчином, подряпують, роблячи на них хвилеподібні або похилі, під аутом 45°, борозни. Окремі виступи на поверхні зрубують зубилами.
Цегляні поверхні з кладкою у повний шов, а також бетонні поверхні насікають, очищають від пилу ї перед облицюванням змочують водою.
Дерев'яні стіни і перегородки, призначені для облицювання попередньо вкривають гідроізоляційним матеріалом: толем або руберойдом. Рулонні гідроізоляційні матеріали прибивають внапусток у два шари толевими цвяхами. При використанні звичайних цвяхів завдовжки 30-40 мм їх забивають до половини довжини, а решту загинають, притискуючи толь. Потім до поверхні прибивають металеву сітку або обплутують її дротом, натягуючи на попередньо забиті цвяхи. Після цього підготовлену поверхню вкривають шаром цементного розчину складу 1:3 або 1:4, завтовшки не менше як 15 мм, який не розрівнюють, а лише трохи ущільнюють. Зразу ж після ущільнення на шарі розчину подряпкою роблять борозни. Облицьовувати поверхню починають після повного затвердіння підготовчого шару.
Рівні і гладенькі поверхні великопанельних стін і перегородок облицьовують плиткою, яку закріплюють на спеціальних мастиках. Тому поверхні їх перед облицюванням очищають від патьоків розчину, бруду і обмітають від пилу. Окремі дефектні місця підмазують цементним або цементно-вапняним розчином, затираючи їх теркою. Облицьовувати підготовлену поверхню можна після повного висихання розчину в місцях підмазки.
Перед облицюванням стій керамічними глазурованими і скляними плитками на розчині підготовлену поверхню змочують водою.
Підготовлену до облицювання поверхню провішують і, якщо довжина її до 4 м, встановлюють на ній у кутах чотири маячні плитки (рис, 9). Плитки встановлюють тимчасово на гіпсовому розчині на товщину шару облицювання. Місце розміщення верхніх маячних плиток 3 по висоті не мас істотного значення, але боком, кромка їх повинна знаходитись від суміжної стіни на відстані, що дорівнює ширині плитки, і співпадати з шнуром виска, а нижні плитки 1 встановлюють так, щоб верхні кромки їх буди на одній горизонтальній лінії. Якщо стіна має довжину більше 4 м, то на ній встановлюють 6, 8 і більше маячних плиток. Це роблять для того, щоб шнур, який будуть натягувати між цими плитками, під час облицю-вання не провисав.
Рис. 9. Розміщення шнурів перед облицюванням ділянки стіни: 1 - нижні маячні плитки; 2 - вертикальний шнур; 3 - верхні маячні плитки; 4 - горизонтальний шнур.
Після встановлення маячних плиток на рівні верхньої кромки першого ряду в кутах стіни забивають два цвяхи і натягують між ними шнур.
Орієнтуючись на цей шнур, укладають перший ряд плиток, починаючи від середини стіни" спочатку вліво, а потім - вправо. Підійшовши до маячної плитки, її знімають, поверхню під нею очищають від гіпсового розчину, а на це місце встановлюють плитку на цементному розчині. Маячні плитки можна зразу ж встановлювати на цементному розчині, У цьому випадку їх у процесі облицювання не потрібно буде видаляти з поверхні (якщо вони встановлені на своєму місці). Якщо кути приміщення будуть облицьовуватись фасонними кутовими плитками, то до куш не доходять на відстань, що дорівнює ширині сторони кутової плитки, що заходить .на цю стіну. Якщо кути будуть облицьовуватись рядовою шиїткою, то облицьовування доводять до суміжної стіни. Слід зауважити, що ще до початку облицювання, підраховують, яка кількість цілих плиток розміститься на стіні в одному ряду і роблять так, щоб ряд починався або закінчувався цілою плиткою.
2.6. Технологія виконання опоряджувальних робіт.
Перед початком облицювання стіни провішують, установлюють маяки і розмічають місцезнаходження фризового ряду, який буде огортати поверхню облицювання, При цьому із внутрішньої сторони фризу повинно прилягати ціле число трикутних плиток 4, 5 (рис. 10, а). Починають облицювання з укладанні фризових плиток по периметру стіни. Спочатку по натягнутому причальному шнуру укладають на розчині нижню стрічку 1 фризу на всю довжину облицювальної поверхні. Потім по виску укладають а їй вертикальної стрічки, Із внутрішньої сторони викладеного фризу укладають на розчині трикутні половинки плиток, починаючи від кута, спочатку по нижній, а потім по вертикальній стрічці.
Для зберігання рисунка облицювання по фризових стрічках в куті фризу можна укладати неповнорозмірні плитки 6 (рис. 10, б). Такі вставки знешкоджують випадкові неув'язки, допущені при розмітці. Четвертинні плитки, укладені в кутах фризу, забезпечують цілісність рисунку багатоколірної облицьовки.
Дзеркало покриття укладають похиленими радами, починаючи з кута. Плитку кожного ряду орієнтують по трикутним плиткам фризових стрічок і по натягнутому причальному шнуру. Облицьовку стін завертають вертикальною фризовою стрічкою.
По ходу роботи правилом перевіряють рівність облицьованої поверхні І контролюють якість швів. Вони повинні бути прямолінійні, взаємно перпендикулярні і мати однаковутовщину.
Діагональне облицювання стін відрізняється декоративністю, але вимагає дбайливого сортування плиток і великих трудових затрат.
Рис. 10, Діагональне облицювання стін плитками із вставками двох трикутних плиток (а) і четвертинок (б) в кутах; 1 - нижня стрічка фризу;
2,3 - вертикалью і верхня стрічки; 4,5 - трикутні плитки в кутах : но периметру фризу; 6 - вставка із нестандартних плиток; 7 - причальний шнур; 8 - четвертини в кутках фризу; 9 - "дзеркало" укладеної плитки;
2.7. Організація праці при виконанні опоряджувальних робіт.
Облицювання вертикальних поверхонь ведуть поточно-цикловим методом, при якому весь комплекс робіт виконують ланки облицювальників-плиточників.
Облицювання стін і перегородок керамічною плиткою на розчині по маяках або з допомогою шаблонів виконує ланка із трьох чоловік, Облицювальник-плиточник 4-го розраду провішує і розмічає поверхні, установлює мами або шаблони, укладає плитку на розчин і перевіряє якість облицювання. Робітник 3-го розраду сортує, прирізає і свердлить плитки, наносить вирівнюючий шар на поверхню, яка підлягає облицюванню і допомагає робітнику 4-го розряду провішувати стіни і встановлювати маяки або шаблони. Облицювальник-плиточник 2-го розряду подає матеріали, приготовляє і перемішує розчин, готує поверхні під облицюванні (наносить борозди, зволожує основу), очищає і змочує зворотню сторону плиток, заповнює шви між плитками.
Робоче місце організовують так, щоб необхідні матеріали і інвентар були зручно розміщені. Запаси розчину, облицювальної плитки розраховані на 1…1,5 год роботи.
Пакетне облицювання стін і перегородок виковує ланка із двох робітників. Робітник 4-го розряду провішує і розмічає поверхні, укладає плитки і шаблон, наносить на них розчин, установлює шаблон на поверхню і перевіряє правильність облицювання. Облицювальник-плиточник 2-го розряду сортує плитки по розмірах і кольору, подає матеріали і переміщує (приготовляє) розчин, готує поверхню під облицювання, і помагає другому робітникові встановлювати шаблон.
Організація, праці при облицюванні стін плитками на клеючих мастиках така ж, як при облицюванні

 
 

Цікаве

Загрузка...