WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Діагональне облицювання стін - Дипломна робота

Діагональне облицювання стін - Дипломна робота

професіоналізму, акуратності і точності в роботі.
Рис. 2. Способи розміщення плиток на поверхні: І - шов у шов;
2 - в розбіг; 3 - по діагоналі.
2.2. Вимоги до опоряджувальної поверхні.
При облицюванні стін плитками на цементному розчині відхилення поверхні від вертикалі до 15 мм і нерівності на ній повинні вирівнюватись цементним розчином. Якщо відхилення більше 15 мм розчин наносять по попередньо надійно закріпленим сіткам.
Відхилення віконних ї дверних укосів, стовпів від вертикалі допускається не більше 1 мм на 1 м висоти або довжини, але не більше 3 мм на весь елемент.
Якщо плитки закріплюють на поверхні мастиками, відхилення поверхні, що облицьовують, від вертикалі не повинно бути більше 3 мм на 1 м висоти.
До початку внутрішніх облицювальних робіт мають бути завершені всі роботи но влаштуванню покрівлі будівлі або водонепроникного перекриття над частиною будівлі, яку облицьовують, У приміщеннях мають бути закінчені псі роботи, пов'язані з монтажем потайних проводок та встановлені коробки у дверні і віконні прорізи. Облицьовувати на розчинах і мастиках можна дише тоді, коли навантаження на стіни досягло не менше 65% від проектного.
Облицьовувати стіни слід до влаштування чистої підлога, тому на них повинні бути зроблені позначки, які вказують на рівень майбутньої підлоги. Це буде нижній край облицьованої стіни,
У процесі облицювання поверхні плитками перевіряють якість:
o конструкцій, які облицьовують;
o підготовки поверхні;
o плиток і плит;
o сухих і розчинових сумішей;
o нанесення розчинової клейової суміші на облицьовувану поверхню;
o заповнення проміжків між плитками та облицьовуваною поверхнею;
o заповнення швів під час облицювання.
Крім того, контролюють:
o дотримання технологічної послідовності операцій з облицювання;
o рівність облицювання;
o товщину і ширину швів між плитками чи плитами;
o відповідність малюнку проекту;
o наявність і якість потрібних для виконання робіт інструментів і пристроїв.
2.3. Інструменти та матеріали для опоряджувальних робіт.
Всі основні підготовчі роботи виконують з допомогою ручних машин і механізмів, інструментів, приспосіблень і інвентаря.
З кам'яних і бетонних поверхонь наплави розчину і сміття очищають сталевим скребком (рис. З, а); випуклості сколюють скарпелем і молотком (рис. З, б, в); виступаючі нерівності з поверхні видаляють циклею (рис. 3,г).
Рис. 3. Інструменти для очищення і вирівнювання поверхні основи: а - скребок; б - скарпель; в - молоток; г - цикля.
Глибокі впадини на поверхні основи заробляють цементним розчином, використовуючи кельму (рис. 4, а), малі нерівності вирівнюють полімерцементним розчином з допомогою шпателя (рис. 4, б, в). Насічку на поверхні бетону виконують бучардою або молотком (рис. 4, г, д).
Рис. 4. Інструменти для зароблений нерівностей і насікання поверхні основи: а - кельма; б - шпатель із змінним полотном; в - теж з подовженою ручкою; г - бучарда; д - насікальний молоток.
Для накидання розчину на стіни користуються звичайними серцеподібними кельмами, а для намазування розчину на плитку - прямокутними.
Для нарізання і обробки керамічних і скляних плиток застосовують різальні інструменти, спеціальні молотки, кліщі тощо.
Склоріз алмазний (рис. 5, а) застосовують для розрізання глазурованих і скляних плиток. Різальною частиною склоріза с встановлений в обойму невеликий кристал алмазу - найтвердішого мінералу. Алмази випускають під номерами. Вони бувають трьох видів: дрібні, середні і великі. Алмаз повинен зберігатись в сухому місці у спеціальному шкіряному або матерчатому чохлі. Під час роботи з алмазом треба бути уважним і не допускати, щоб він падав. У зв'язку з високою вартістю алмаза його замінюють роликовим склорізом.
Склорізи роликові (рис. 5, 6) бувають з одним, трьома або шістьма роликами. Їх застосовують для нарізання плиток, а також у склярських роботах. Різальною частиною склоріза є ролик, що обертається навколо осі. Виготовляють ролики з твердих сплавів. Обойму з роликами закріплюють на корпусі склоріза за допомогою гвинта. Коли один ролик затупився, поворотом обойми в робоче положення ставлять наступний ролик.
Рис. 5. Інструменти для розрізування плиток: а - склоріз алмазний;
б - склоріз роликовий; в - сталевий різець.
Сталевий різець (рис. 5, в) з побідитовим наконечником застосовують для розрізання плиток. Довжина різця 150 мм. Замість такого спеціального різця можна використовувати різці, що застосовуються в токарній справі.
Пристрій для розрізування плиток (рис. 6) складається з двох стержнів 2, вздовж яких вільно пересувається повзун 4 з обмежувачем 5. Потрібне положення повзуна фіксують гвинтом 3. На кінці верхнього стержня пристрою закріплено різальний валик 6 так, щоб він міг вільно обертатись, а на кінці нижнього - гумовий валик 7.
Рис. 6. Пристрій для розрізування плиток: 1 - пружина; 2 - металеві
стержні; 3 - гвинт; 4 - повзун; 5 - обмежувач; 6 - різальний ролик;
7 - гумовий валик.
Користуючись таким пристроєм розрізують глазуровані і скляні плитки.
Молоток плиточника (рис. 7, а) застосовують для насікання керамічної метлахської плитки вздовж наміченої лінії перед переломленням її, а також для підрубання і відколювання виступаючих частин плитки вздовж кромки після її переломлення. Маса молотка 70-80 г, довжина 25см. Для пробивання отворів у глазурованих плитках застосовують молоток з загостреним кінцем у вигляді чотиригранної піраміди або спеціальну розвертку (рис. 7, б).
Для відломлювання частинок плитки (нерівності), що залишились вздовж лінії розколу плитки, використовують кусачки (рис. 7, в) або кліщі (рис. 7, г).
Рис. 7. Інструменти для обробки керамічних плиток: а - молоток плиточника; б - розвертка; в - кусачки; г - кліщі.
2.4. Пристрої для виконання опоряджувальних робіт на висоті,
Плиточні роботи на висоті до 4м виконують з помосту, а у разі невеликого обсягу робіт - и інвентарних пересувних столиків.
Верхні площини стін приміщенні облицьовують з помосту. Поміст влаштовують із інвентарних столиків, котрі встановлюють вздовж однієї із стін приміщення на відстані 1,5…2м один від одного іперекривають спеціально виготовленими щитами або дошками. Тимчасовий поміст можна зробити з дощок, які укладають на попередньо виготовлені дерев'яні козли. Настелені дошки прибивають до козел, цвяхами.
Пересувні інвентарні столики. Конструктивно воли схожі але призначення і виробничі можливості їхні різні. Виробляють їх із металевих руб або кутикової стані.
Пересувний різновисотний столик (рис. 8, а) виготовляють з труб або кутникової сталі. Він складається з чотиристоякового опорного каркаса, драбини і дерев'яного настилу. Конструкція столика передбачає можливість піднімання настилу завдяки висувним стоякам, які переміщують вздовж нерухомих стояків і закріплюють штирями або спеціальними затискними -гвинтами на потрібній висоті (від 0"? до 1,7...2,5м). Як настил використовують інвентарний дерев'яний щит розміром, від 60x120 до 80хІ60см. Якщо настил столика необхідно підняти на висоту більше 1,1м, його з одного боку обгороджують захисним поруччям.
Двовисотний столик (рис, 8, б) складається з опорного каркаса, драбини, захисних засобів (поруччя), настилу і полиці дал розміщення пристроїв та інструменту. Столик призначений для виконання опоряджувальних робіт в приміщеннях заввишки 2,5...2,7м, Конструкція його дає змогу фіксувати положення настилу на двох рівнях 0,7 і 0,9м. Розмір робочої площадки столика - 60х100см, маса - 22кг.
Рис. 8. Пересувні інвентарні столики:
а - різновисотний; б - двовисотний; 1 -

 
 

Цікаве

Загрузка...