WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Подрібнення матеріалів в харчовій промисловості - Реферат

Подрібнення матеріалів в харчовій промисловості - Реферат


Реферат на тему:
Подрібнення матеріалів в харчовій промисловості
МЕХАНІЧНІ ПРОЦЕСИ
4.1 Подрібнення матеріалів
4.1.1 Загальні положення
Подрібненням (дезинтеграцією) називається процес поділу матеріалу на частини, що здійснюється завдяки механічній дії. розрізняють два види подрібнення: дроблення, коли подрібненні частинки не мають форми; і різання, коли одночасно зі зменшенням розміру частинкам надається певна форма. Дроблення використовується для подрібнення крупних кусків (власне дроблення) і дрібних кусків ( помел ), і поділяється на декілька класів (табл.4.1 ).
Таблиця 4.1.
Класифікація дроблення і помелу
Клас подрібнення Розмір кусків
вихідного матеріалу
мм Розмір кусків
(частинок) подрібненого матеріалу мм
Дроблення:
Крупне 1000 250
Середнє 250 20
Дрібне 20 0.1...5
Помел:
грубий 0.1...5 0.01...0.04
середній 0.1...0.4 0.04...0.005
тонкий 0.1...0.04 0.005...0.001
колоїдний 0.01...0.004 <0.001
У громадському харчуванні подрібнення використовується для:
- підготовки сировини для приготування їжі;
- надання продукту необхідної консистенції;
- порціонування продукту;
- переробки відходів сировини і залишків їжі.
Залежно від виду використовуваних зусиль подрібнення здійснюється такими способами; роздавлюванням, розколюванням, розламуванням, різанням, розпилюванням, стиранням, подрібненням за допомогою удару (рис.4.1).
При роздавлюванні під дією навантаження, створюваною силою яких являють собою ножі. Вплив пилки здійснюється шляхом натискання її на матеріал, що подрібнюється, а також переміщення пилки в площині подрібнення.
Процес стирання застосовується при тонкому і колоїдному помелах. Цей процес здійснюється під впливом на матеріал сил, що виникають за рахунок переміщення опорної і натискної плит в протилежні сторони. На натискну плиту зовнішній вплив здійснює сила F.
Процес дроблення за рахунок удару може бути проведений у двох варіантах: стисненим ударом, здійснюваним яким-небудь твердим інструментом, що вдаряє, і вільним ударом, зарахунок зіткнення матеріалу, що подрібнюється, із твердою поверхнею опорної плити.
У подрібнюваних машинах способи подрібнення можуть Сполучатися, наприклад роздавлювання і стирання, стиснений удар і Стирання і т.п.
Ефективність подрібнення оцінюється ступенем подрібнення.
Процеси дроблення зв'язані з витратою великої кількості енергії, що може бути визначена з існуючих теорій дроблення.
Поверхнева теорія виходить з того, що при дробленні робота витрачається на подолання сил молекулярного притягання по поверхнях руйнування матеріалу. З цієї теорії випливає, що робота, необхідна для подрібнення, пропорційна знову утворюваній поверхні матеріалу, що подрібнюється.
Об'ємна теорія виходить з того, що подрібненні робота витрачається на деформації матеріалу до досягнення граничної деформації, що руйнує. Звідси випливає, що робота, необхідна для подрібнення, пропорційна зменшенню об'єму шматків матеріалу передїх руйнуванням.
При подрібненні матеріалу зовнішні сили повинні подолати сили Взаємного зчеплення частинок матеріалу.
F на натискну плиту, матеріал деформується по всьому об'ємі. При цьому внутрішнє напруження в ньому поступово підвищується. При підвищенні внутрішнього напруження вище межі міцності стискування матеріал руйнується. При цьому утворюється частки різного розміру і різної форми.
Процес розколювання здійснюється за рахунок створення великих концентрацій навантажень у місцях контакту матеріалу з клинчастим робочим елементом , на який впливає сила F
Рис.4.1. Способи подрібнення
а-роздавлювання; б-розколювання з опорною плитою; в-розколювання між клиноподібними робочими елементами; г-розламування; д-різання; е-розпилювання; є-стирання; ж-подрібнення при стисненому ударі; з-подрібнення при вільному ударі: 1-опорна плита; 2- подрібнюваний матеріал;
3-натискна плита; 4-клиноподібний робочий інструмент;
5-опори; 6-ніж; 7-пилка; 8-інструмент що вдаряє
Процес розламування здійснюється за рахунок впливу згинаючих сил F. Розміри і форма одержуваних часток приблизно такі ж, як і при розколюванні.
Процес різання здійснюється лезами (ножами), під дією яких створюється зусилля F, спрямоване під певним кутом до матеріалу, що подрібнюється. Крім того, ножі виконують рух у площині, паралельній площині поділу матеріалу. При різанні матеріал можна подрібнювати на частини заздалегідь обраних розмірів і форм.
Розпилювання здійснюється за рахунок використання пилок, зуби натискання її на матеріал, що подрібнюється, а також переміщення пилки в площині подрібнення.
Процес стирання застосовується при тонкому і колоїдному помелах. Цей процес здійснюється під впливом на матеріал сил, що виникають за рахунок переміщення опорної і натискної плит в протилежні сторони. На натискну плиту зовнішній вплив здійснює сита F.
Процес дроблення за рахунок удару може бути проведений у двох варіантах: стисненим ударом, здійснюваним яким-небудь твердим інструментом, що вдаряє, і вільним ударом за рахунок зіткнення матеріалу, що подрібнюється, із твердою поверхнею опорної плити.
У подрібнювальних машинах способи подрібнення можуть сполучатися, наприклад роздавлювання і стирання, стиснений удар і стирання і т.п.
Ефективність подрібнення оцінюється ступенем подрібнення. Лінійний ступінь подрібнення визначається зі співвідношення:
i - dn / dk (4.1)
де і - лінійний ступінь подрібнення;
dn - розмір частинок вихідного матеріалу, м;
dK - розмір частинок подрібненого матеріалу, м. Об'ємний ступінь подрібнення визначається за формулою:
a = i3 = dn3 / dk3 (4.2)
де а - об'ємний ступінь подрібнення.
Під dn розуміють середній лінійний розмір, що розраховується за формулою,
dсер = (4.3)
де / - максимальна довжина куска, м;
b - максимальна ширина, м;
h - максимальна висота, м.
4.1.2. Теорія дроблення
Процеси дроблення зв'язані з витратою великої кількості енергії, Що може бути визначена з існуючих теорійдроблення.

 
 

Цікаве

Загрузка...