WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проектування інтер’єру двокімнатної квартири - Дипломна робота

Проектування інтер’єру двокімнатної квартири - Дипломна робота

античності, основною відмінністю бароко є підвищена динамічність форм і неспокійний ритм ліній.
Пишні, помпезні форми бароко знаходять широке застосування в першу чергу в культурному будівництві, в архітектурі в інтер'єрі нових церков і монастирів. Новим стилем особливо захоплювались, класичних формах архітектури, які застосовуються без особливої послідовності. З'являються мотиви складних за обрисами динамічних овалів, спіралей, які широко використовуються в оформленні з ікон , меблів , посуду. Гладку спокійну поверхню заміняє пластика. В епоху бароко облицювання і мозаїчний набірний декор широко увійшли в практику меблярів. Архітектурні форми в меблях застосовуються без особливої строгості і послідовності. В окремих випадках - голландських і північно-німецьких меблях - зберігається архітектурний принцип членування об'ємів корпусних меблів, але з типово-барочними формами і пропорціями. Замість дуба меблі частіше виготовляють з горіха, який краще піддається різьбленню і поліруванню. Поява різноманітних прийомів облицювання, застосування різних порід деревини та інших матеріалів дало змогу ширше застосовувати інтарсію. Широке застосування одержали накладні елементи, покриті позолоченою бронзою.
У каркасних меблях ( стільці, крісла, дивани тощо) теж відбувся перехід від прямолінійних обрисів до вигнутих ліній, меблі стають більш легкими і по-домашньому затишними. Новинкою стилю стала гнута ніжка, вона на ціле століття увійде у практику європейських меблярів. Поняття "гарнітури" і " комплекти", які появилися в епоху бароко, збереглися до наших днів, Це гармонійно поєднані предмети, призначені для окремих кімнат ( спальний гарнітур, столовий, кабінетний, дитячий), що є основою інтер'єру і на сьогоднішній день.
Надзвичайно пишно оздоблюють інтер'єр спальні, особливо ліжко, яке поступово набирає форму шатра, оздобленою пишними занавісками і драпіровкою, Крісла мають прямі обриси спинки, оббиті гобеленом, а стільці часто покривають позолотою. Меблеві вироби в так званому стилі "Буля" зберігаються в музеях світу. Вони фанеровані чорним деревом, оздоблені бронзовими накладками і маркетрі, пластинками черепахи, олова, позолоченої міді, кісток тощо. За формою вони дещо важкуваті, з Прямолінійними контурами, прямокутні ніжки до низу звужуються, з строгим завершенням цоколя. Основою орнаментики є крупні, симетричні мотиви стилізованої лози. Меблі вражають своєю строгістю і величністю.
Зокрема це шафи, комоди, декоративні столики, підставки та футляри для годинників.
Стиль регенства займає проміжне положення між пишною, величавою декоративністю (особливо французькими "королівськими стилями") бароко і рококо.
У дизайнерському мистецтві перехід від стилю до стилю відбувається не стрибкоподібно, а плавно. Як перехідний, стиль регенства по суті, немає якихось яскравих, лише йому притаманних рис. Значна частина виробів цього періоду майже з однаковим правом може бути віднесена як до того стилю, що зароджується, так і до тою, що зникає. Зміна в стилі вплинула перш за все на декоративне оздоблення виробів. Форми меблів стають більш вишуканими, композиція більш динамічною. Найчастіше використовувались орнаментальні мотиви: гротеск, стрічкові переплетіння, завитки. Захоплення китайськими фарфором, лаками, меблями стимулююче вплинуло на європейське прикладне мистецтво. Відомий і раніше мотив раковини тепер набуває вишуканіших форм, які сприяють розвиткові рококо. У меблевому виробництві починають використовуватись екзотичні породи дерева. Досить ефектні вироби облицьовані чорним шпоном, поліровані і оздоблені бронзовими накладками, Вишукані форми і декор консолі" сприяють необмеженій фантазії.
Вершиною стилю регенства вважається обшиття деревом стіп і поверхонь шаф. Барочні но суті елементи орнаментики - волюти, лист аканта, стрічкові переплетіння тощо, набирають легкості. Поверхні членуються рамками із заокругленими кутами з різьбленим всередині ромбовим орнаментом. Декоративне мистецтво перестає бути прерогативою двору, кожен облаштовує свій будинок чи заміську віллу під смак сьогодення. Знову входить її моду шезлонг, що означає "довгий стілець" , Проте серед предметів меблів для сидіння крісло залишається найбільш важливим представницьким, У меблях епохи регенства чорне дерево поступово витісняється горіхом і рожевим деревом, з'являються перші вироби з махагоні - червоного дерева.
Головний мотив в облаштуванні інтер'єру - невисокий камін, покритий мармуровою плиткою, на яку ставили годинник, канделябри, предмети прикрас, а ділянку стіни над ним прикривали дзеркалом, оправленим в розкішну раму. Стилю рококо не притаманні прямі або правильні лінії і симетрія. Для меблів і інтер'єру використовуються найдорожчі матеріали: екзотичні породи дерева, мармур, шовк, гобелен, бронза , золото, В цей період вперше були завезені, теж з Китаю паперові шпалери для оклеювання стін житлових приміщень. Саме в епоху рококо зароджується уява про інтер'єр як цілісний ансамбль. Архітектори і дизайнери в своїх проектах прагнули досягти повної стильової єдності всіх компонентів кімнатного облаштування: декору стін і стелі, конструкції меблів, кольорів драпірувальних і оббивочиих тканий тощо.
При зміні стилів завжди існує перехідний період, при якому нові форми деякий час продовжують уживатися зі старими. Класицизм приніс з собою в інтер'єр прості і етролі форми витончених деталей, хоча в інтер'єрі знову відроджуються принцип архітектонічності стін і стель, строї і обрамлення, що членують площини на ряд автономних частин. У ньому домінують ніжні кольори дещо вимушеної елегантності з легким присмаком солодкуватості в декоративному оздобленні.
Основними особливостями меблів стилю Директорії є і тості прямолінійні форми, плавні згини, гладкі поверхні, обмежений набіл елементів декору. звужені до низу, рідше - дешо вигнуті тесані або точені ніжки, гладкі колони, фронтонне вираження шаф і бокових щитів, ліжок, різні елементи обрамлення, заповнення ажурних спинок - у формі ромбів або многокутників, античні або староєгипетські орнаментальні мотиви (вінки, шоломи, списи, лебеді, пальмові листки).
Для стилю амнір характерно масштабність, монументальність, холодний пафос, багато показного, театрального, взятого з побуту стародавніх римлян. Найбільш виразно стиль ампір проявляється в інтер'єрах заміських резиденцій затягнуті драпіровками стіни спалень, високі"балдахіни, монументальні ліжка, виткана золотим шовком оббивка меблів, тумбочки у формі постаментів, столики для вмивання у вигляді триніжок, оздоблені бронзою великі дзеркала.
Стиль бідермейєр приніс в житло скромний речовий затишок з легким -зльотом сентиментальності. Інтер'єри відрізняються виваженістю пропорцій, стелі білі, стіни обклеєні шпалерами сніжної білизни або з зорами в світлих тонах. Приміщення просторі, світлі, в одному з кутів у круглій ніші розміщена пишна біла піч. Корпусні меблі того періоду були різноманітні: дводверні одежні шафи, буфети, умивальники, прагнення до комфорту призвело до створення дивана з плавною вигнутою спинкою і локітниками. А також вигідних для сидіння і лежання інших предметів меблів. Конструкції столів різні, проте переважали круглі столи. Появляються різні за призначенням столи : обідні, читальні, журнальні, робочі, під квіти,

 
 

Цікаве

Загрузка...