WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проектування інтер’єру двокімнатної квартири - Дипломна робота

Проектування інтер’єру двокімнатної квартири - Дипломна робота


Дипломна робота
на тему:
Проектування інтер'єру двокімнатної квартири
?
ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ І. Проектування інтер'єру двокімнатної квартири.
1.1. Історія зародження та розвитку дизайну, історія дизайну меблів та інтер'єру…………………………………………………………………….
1.2. Виникнення та поширення класичного стилю…………………….
1.3. Основні вимоги до будівлі………………………………………….
РОЗДІЛ ІІ. Будівельні матеріали.
2.1. Цегла…………………………………………………………………
2.2. Деревина - найкращий будівельний матеріал…………………….
2.3. Облицювальні матеріали …………………………………………..
РОЗДІЛ ІІІ. Опис проекту
РОЗДІЛ ІV. Заходи пожежної безпеки та охорона праці
4.1. Антикорозійний захист будівельних конструкцій………………..
4.2. Охорона праці і техніка безпеки…………………………………...
4.3. Заходи по забезпеченню пожежної безпеки……………………….
4.4.Тепло- і звукоізоляція……………………………………………….
ВИСНОВКИ……………………………………………………………..
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА……………………………………..
ДОДАТКИ……………………………………………………………….
ВСТУП
Зараз перед дизайнерами, зокрема і перед нами випускниками , поставлено завдання, як і в яких формах зробити так, щоб допомогти створити затишок дому й на роботі. Важливо, щоб все, що нас оточує було красивим і зі смаком підібране. Насправді, йде мова за красу - як невід'ємну частину повсякденного життя. Своїми специфічними зображуваними засобами дизайн разом з архітектурою формує внутрішній світ людини, зокрема підростаючого покоління, його світогляд, його культуру і мораль, його життєву позицію.
Творчість дизайнера підпорядкована все більшому колу завдань. Дизайнери все інтенсивніше працюють над основною проблемою - проблемою середовища, комплексного її вирішення у синтезі з архітектурою. Середовище - це не тільки матеріальне поняття , це -простір, наповнений взаємовідносинами людей, це єдиний світ, створюваний творчими зусиллями всіх видів мистецтва. Вироби декоративного мистецтва повинні не тільки покращити комфорт, але й створити естетичне середовище. Ще в минулі роки застосування дизайнерського мистецтва в інтер'єрі громадських будівель частіше всього було стихійним, але тепер ця ситуація змінилася на краще, оскільки дизайнери і архітектори реалізують не тільки вирішення загальної теми, пов'язаної з функцією будівлі в цілому, але й застосовують найбільш виразні форми різних видів дизайнерського мистецтва. Комплексно в ансамблі розглядаються питання декору, поєднуючи різні матеріали, виявляючи їх конструкції та об'єм. Твори декоративного мистецтва все частіше підкреслюють об'ємно-просторове вирішення інтер'єру, все частіше виникають нові архітектурно-просторові декоративні композиції з метою створення затишного інтер'єру.
РОЗДІЛ І. ПРОЕКТУВАННЯ ІНТЕР'ЄРУ ДВОХКІМНАТНОЇ КВАРТИРИ.
1.1. Історія зародження дизайну, історія дизайну меблів та інтер'єру
Слово "інтер'єр" (в перекладі з французької - внутрішній) в архітектурі означає внутрішній простір будівлі. В естетичному плані - це архітектурно-художнє вирішення внутрішнього простору архітектурного об'єкта.
Проектування інтер'єрів як вид діяльності зумовлює відповідну спеціальну підготовку, знання функцій, конструкцій, тонкого розуміння ролі форми, пластики, значення світла, кольору, текстури та фактури в інтер'єрі тощо. У художньому розумінні образ інтер'єру сприймається людиною як єдине ціле. Разом з тим для професійного оволодіння механізмом естетичного формування художнього образу інтер'єру потрібно знати процес утворення цілого з окремих елементів і організуючих його засобів, специфіку художнього декору, принципи його органічного поєднання з формою архітектури та обладнання, а також з композиційною організацією в цілому. На першому етапі такого пізнання велику роль відіграє історичний досвід, знання основних історичних періодів розвитку інтер'єру та обладнання, які дійшли до нас від перших і наступних цивілізацій різних періодів на нашому континенті, що засвідчує про високий мистецький рівень наших предків. Необхідно досконало вивчити минуле, щоб поліпшувати майбутнє.
На протязі всієї історії розвитку культури кожна людина в міру своїх можливостей прагнула прикрасити своє життя, зробити гарними і зручними всі предмети, які її оточують: житло, меблі, посуд, одяг, засоби виробництва тощо. Це стало надзвичайно актуальним в наш час, оскільки більшість людей усвідомлюють значимість краси і вигоди матеріального середовища
Будь-який виріб має свою історію і для нього характерна відповідна еволюція не тільки зовнішньої форми, але й технічних характеристик. Звичайно, в стародавні часи, коли виробництво ужиткових предметів було справою виключно ручної праці, ремесло й мистецтво складали єдине поняття. Ремісник поєднував в собі одночасно і художника, і конструктора-технолога. Ремісниче виробництво, будучи на той час основним видом виробництва, проіснувало без особливих змін до кінця середніх віків. Еволюція форми у різних виробах проходила по-різному. У деяких за конкретний час форма міняється дуже часто, в інших на протязі тривалого часу вона не змінюється. До останніх, зокрема, відносяться предмети побуту. В більшості свою зовнішню форму різноманітні вироби змінювали під впливом розвитку науки і техніки, які безперечно відігравали важливу роль в еволюції кожної конкретної речі. Однак не слід відкидати і такі фактори впливу на формування виробу, як історичні, соціально-економічні, політичні та психологічні. Зміна форми відбувається в незначній мірі і при зміні матеріалу, але якщо функція не змінюється, то ці зміни незначні.
Розвиток архітектури взагалі, і "малої" архітектури зокрема, завжди тісно поєднувався з архітектурними стилями відповідної епохи. Це особливо спостерігається в інтер'єрі різноманітних приміщень (культових, службових, житлових). Зв'язок архітектури з "малою" архітектурою можна прослідкувати з початку XVIII ст. до наших днів. Проте більшість конструкторів того часу відкидали естетику в промислових товарах, хоча у другій половині ХІX ст. промислове виробництво досягло зрілості до естетичності масового виробництва.
На початку XX ст. діяльність художників прикладного, мистецтва обмежувалась предметами меблів, ужиткових виробів і внутрішнього оздоблення. Основним художнім стилем того часу був модерн. У різних країнах він увібрав в себе специфічні зовнішні риси, які пов'язані з використанням національних орнаментальних мотивів. Однією з характерних рис модерну була еклектичність, зміщування різних стилів. Для модерну характерне поверхневе механічне декорування предметів без врахування конструкції і функціонального призначення, однак при всіх недоліках деяких основних художніх конструкцій модерну він, все ж таки, відігравай важливу роль у розвитку прикладного мистецтва. Це була перша спроба налагодити контакти між мистецтвом і технікою, творчістю художника і промисловим виробництвом.
Утвердження естетичної значущості технічної форми знайшло своє логічне вираження вконструктивізмі, який виник одночасно в різних країнах на початку 20-х років XX ст. і розповсюджувався у зв'язку з ростом індустріальної техніки і впровадженням нових різноманітних матеріалів. Конструктивісти намагалися довести, що технологічно та функціонально виправдана конструкція вже має вищі художні якості і цілком

 
 

Цікаве

Загрузка...