WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Функціональне призначення холодильних шафів, вітрин, прилавків, прилавків-вітрин та холодильних камер - Контрольна робота

Функціональне призначення холодильних шафів, вітрин, прилавків, прилавків-вітрин та холодильних камер - Контрольна робота


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
на тему:
Функціональне призначення холодильних шафів, вітрин, прилавків, прилавків-вітрин та холодильних камер
Класифікація холодильного устаткування
Для оснащення сучасних підприємств громадського харчування та торгівлі холодильним устаткуванням необхідно враховувати характер, розміри, потребу в тих чи інших продуктах та їх кількість.
На підприємствах громадського харчування використовують холодильні камери низько- та середньотемпературні, шафи, шафи-вітрини, прилавки, прилавки-вітрини, льодогенератори, шафи швидкого охолодження та шокового заморожування (бласт-фризери), преп-столи. Шафи швидкого охолодження (від 70 до З °С) та шокового заморожування (до -18 °С) дають можливість зберегти готові страви в початковому стані тривалий час з дотриманням усіх вимог гігієни та санітарної безпеки. При цьому зберігається первинна структура, смак, натуральний аромат готової страви. Заморожені страви розморожують у камері пароконвектомату або спеціального регенератора.
За температурним режимом холодильне устаткування поділяється на низькотемпературне - з температурою повітря в охолоджуваному об'ємі не вище -18 °С; середньотемпературне - 0...+8; високотемпературне - 10... 12 °С.
За ступенем герметичності охолоджуваного об'єму холодильне устаткування поділяється на відкрите та закрите. Відкрите устаткування застосовують у магазинах самообслуговування. У відкритому устаткуванні охолоджуваний об'єм перекривається холодною повітряною завісою, яку створює вентилятор повітроохолоджувача.
Закрите устаткування - традиційне, охолоджуваний об'єм якого закритий від зовнішнього середовища.
За розташуванням холодильного агрегату холодильне устаткування буває з винесеним і вмонтованим холодильними агрегатами. Наприклад, камера КХС-2-8 - камера холодильна середньотемпературна, 2 - холодильний агрегат винесений за межі камери, 8 - об'єм у кубічних метрах.
За характером руху повітря в охолоджуваному об'ємі - з натуральним рухом повітря (охолоджене повітря опускається донизу, витісняючи тепле повітря вгору) і з примусовим (повітря продувається вентилятором через випарник).
Холодильні камери
Холодильні камери призначені для тимчасового та довгострокового зберігання продуктів при температурі 0...8 °С - КХС (середньотемпературні) та -15...-18 °С - КХН (низькотемпературні). Холодильні камери - збірні, бо їх збирають безпосередньо на підприємствах громадського харчування з окремих панелей.
Панелі камер мають заливну теплову ізоляцію, зовні камери облицьовані металопластом, всередині та підлога - алюмінієм. Панелі одна з одною з'єднані ексцентриковими стяжками, а для забезпечення надійної ізоляції між ними вкладено прокладки із профільної гуми. Камери освітлюються електричними лампами, вимикачі яких розміщені ззовні камери.
Продукти в камерах розміщують на решітчастих полицях або на гачках (туші).
Холодильні камери розміщують на підприємствах у вигляді єдиного блока, який може складатися з кількох відділень. Камери необхідно розміщувати з урахуванням зручностей для завантажування та розвантажування. їх не можна розміщувати поруч
3 котельними, душовими, гарячими цехами та іншими приміщеннями з підвищеною температурою та вологістю. Через камери не дозволяється прокладати водяні, каналізаційні, парові, газові трубопроводи та канали вентиляції.
Камери холодильні середньотемпературні КХС-1-4,0 і КХС-1-4,0-02. У камерах установлено полиці-решітки, виконані із алюмінієвого профілю, які можна регулювати по висоті. Є штанга з п'ятьма гачками для підвішування м'ясних розрубів.
Переваги системи повітряного охолодження: інтенсивний теплообмін між повітрям і охолодженими продуктами (завдяки примусовій циркуляції повітря); менший об'єм системи, яка заповнюється хладоном; рівномірне охолодження продуктів по всьому об'єму камери; простота регулювання температури та вологості повітря в камері.
Недоліки системи повітряного охолодження: більша витрата електроенергії за рахунок роботи вентилятора (20-ЗО % загальної витрати); значна усушка продуктів (тому рекомендовано зберігати їх в упаковці).
Камери холодильні середньотемпературні КХС-1-8,0 і КХС-1-8,0-02. Камери аналогічні за будовою та холодопостачанням камері КХС-1-4,0, але мають об'єм 8 м3, більші габаритні розміри, масу, використовують за добу 6 кВт електроенергії. Двері камери мають ущільнювач із магнітною вставкою і запор, який замикається ключем. Конструкція запору дає можливість відчиняти двері зсередини камери в разі замкненого замка.
Камера холодильна середньотемпературна контейнерна КХС-1-8,0К. Призначена для зберігання харчових продуктів у пересувних і непересувних контейнерах. Камера має двоє дверей, відкидні пандуси для в'їжджання контейнерів. Всередині на підлозі камери встановлено напрямні для переміщення пересувних контейнерів. Охолодження здійснюється моноблоко-вою холодильною машиною МХК-1000. Холодильна машина повністю автоматизована, має примусовий рух повітря через випарник. Відтанення снігової шуби відбувається за рахунок тепла навколишнього середовища. Температура в камері 0...8 °С, внутрішній охолодний об'єм - 8 м3, за добу машина використовує 6,4 кВт електроенергії, одночасно в камері можна розмістити чотири контейнери, тип контейнерів - Я1-ОТА, Я1-ФТТ.
Камери холодильні низькотемпературні КХН-1-4,0 і КХН-1-4,0-02. Призначені для зберігання заморожених харчових продуктів. За будовою камери аналогічні камерам КХС-1-4,0. Холодопостачання камери здійснюється від моноблокової холодильної машини МХНК-630, розміщеної вгорі (КХН-1-4,0) або збоку (КХН-1-4,0-02). Внутрішній об'єм камери 4 м3, температура в камері -18 °С, використання електроенергії за добу 13,5 кВт. Снігова шуба видаляється за рахунок гарячої пари холодильного агента.
Камера холодильна КХН-1-8.0К. Ця низькотемпературна холодильна камера за будовою аналогічна камері КХС-1-8,0К, але має температуру в охолоджуваному об'ємі -18 °С, бо охолоджується двома моноблоковими холодильними машинами МХНК-630, які працюють на хладоні-502, за добу використовує 22 кВт електроенергії.
Холодильні шафи
Холодильні шафи призначені для короткочасного зберігання охолоджених та заморожених продуктів. На підприємствах громадського харчування використовують шафи вітчизняного виробництва типу ШХ-0,71М, ШХ-1,40, ПІН-1,0, НІМ-0,36, шафи

 
 

Цікаве

Загрузка...