WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Організація ремонту роликових букс та колісних пар - Курсова робота

Організація ремонту роликових букс та колісних пар - Курсова робота

конструкцією підшипників, за умови правильної постановки двох підібраних підшипників у буксу, та знаходиться в межах 0,68-1,38 мм.
Вимірювання діаметра внутрішнього кільця підшипників
В циліндричних підшипників внутрішні кільця підбирають на шийку осі по натягу, який утворюється за рахунок різниці діаметрів внутрішніх кілець та шийки осі (діаметр кільця повинен бути менше діаметра шийки на величину натягу).
Для визначення натягу вимірюють діаметр отвору внутрішнього кільця підшипника електронно-механічними приладами або приладом 289 (рисунок 15) у двох перерізах на відстані 10 мм від торця. Перед вимірюванням прилад повинен бути настроєний по еталонному кільцю (еталону), яке у встановленому порядку атестується Державним повірником. При настроюванні приладу еталонне кільце встановлюють базовим торцем на наконечники трьох упорів (або на упорну поверхню приладу) таким чином, щоб вимірювальний рухомий упор торкався кільця в секторі, відзначеному кислотою. У цьому положенні кільця стрілку вимірювальної головки встановлюють на розмір відхилення (від номінального розміру внутрішнього кільця діаметром 130мм). Це відхилення визначають по маркуванню, вказаному на еталонному кільці. Наприклад, при маркуванні 129, 988 мм стрілка вимірювальної головки виводиться ліворуч від нуля на "мінус" 12 мкм, а при маркуванні 130, 010 мм стрілка виводиться від нуля на "плюс" 10 мкм. Триразовим введенням еталона спеціальним щупом, а надійність посадки внутрішніх кілець на шийці вісі - спеціальним пристроєм;
є) перевірку дефектоскопом середньої частини вісі;
є) перевірку підматочинних частин вісей магнітним дефектоскопом перед запресовкою або ультразвуковим дефектоскопом, якщо на колісних парах не проводились пресові роботи;
ж) огляд всіх елементів колісної пари, а також перевірку відповідності їх розмірів і зносів установленим нормам.
4. Після повного опосвідчення на торцях шийок вісей колісних пар, визнаних придатними, вибивають установлені Інструкцією клейма і знаки.
5. При обточуванні поверхні кочення колісних пар для роликових підшипників при першому граничному прокаті або інших несправностях поверхні кочення коліс, утворених після попереднього повного опосвідчення, проводиться звичайне опосвідчення. На бирці, установленій під болтами кріпильної кришки, а також на торці лівої шийки вісі вибивають знак про обточування у вигляді букви "О", умовний номер депо і дату (крім колісних пар, яким у відповідності з п.1 проводиться повне опосвідчення при кожному обточуванні).
Огляд корпусів букс
Після промивання корпуси оглядають на відповідність вимогам, вказаним в пункті 10.2 (таблиця 12). Внутрішню посадочну поверхню корпусу букси, упорний буртик (платик) та лабіринту частину зачищають від корозії, задирок та протирають бавовняними салфетками, змоченими гасом, а потім сухими. На посадочній поверхні корпусу букси, після усунення корозійних пошкоджень допускаються темні плями, тобто не можна зачистку поверхні доводити до металевого блиску.
1 - індикатор; 2 - стояк; 3 - оправка
Рисунок 18 - Індикаторний нутромір типу НИ
Реєструвати в журналі форми ВУ-91 випадки виявлення будь-якої несправності в корпусі букси. У цьому випадку в графі 2 проставляють дату виявлення несправності в корпусах букс, а в графі 5 - тип корпусу букси -вантажна. У графі 6 вказують, яка несправність була виявлена.
Корпуси букс, які мають знос по посадочній поверхні (діаметра отвору) вище допустимої норми, а також з пошкодженнями лабіринтної частини, різьбових отворів, з залишеними в буксі обірваними болтами та іншими пошкодженнями підлягають ремонту.
Різьбу в різьбових отворах поправляють з допомогою мітчиків, а після цього перевіряють калібрами.
При всіх видах ремонту корпусів букс дозволяється відновлення наплавленням зношеної опорної поверхні, напрямних щелеп, а також бокових сторін напрямних буртів згідно розробленого технологічного процесу ремонту корпусів букс.
Знос поверхонь вимірюється універсальним пристроєм (К 15.95-7.206). А,ф Корпуси букс з залишеними обірваними болтами, ремонтують у депо згідно з вимогами технологічного процесу 104.12.01.212.000 28 ПКТБ ЦТВР.
Категорично забороняється здавати в металевий лом корпуси букс, що підлягають ремонту.
МОНТАЖ БУКС
Загальні вимоги
Монтаж букс з роликовими підшипниками на гарячій посадці здійснюється на потоковій підвищеній лінії монтажного відділення ручним Способом із застосуванням засобів механізації.
Букси та колісні пари, що потребують монтажу, одночасно встановлюють {на рейковій колії монтажного відділення.
Слюсарі, рухаючись від одної колісної пари до другої. Поопераційно тонують монтаж букс.
До монтажу допускаються підшипники та колісні пари, які мають температуру оточуючого середовища.
Установку двох букс на одній вісі у вантажних вагонів необхідно проводити з різницею по товщині стінок на одній стороні уздовж вісі колісної пари не більше 2 мм (враховуючи висоту упорних ребер).
Розмір між направляючими щелепів вимірюється шаблоном - приспосібленням для контролю опорної та направляючих поверхонь букс - креслення К15.97-7.206.
Монтаж букс з роликовими підшипниками на гарячій посадці після демонтажу букс зі зняттям внутрішніх кілець необхідно проводити із забезпеченням умов, передбачених п.п. 7.2.5, 7.6.1 та 7.8.2 даного технологічного процесу, тому що для якості закріплення підшипників на шийці осі суттєве значення має точність проведених вимірювань шийок осей та -отворів внутрішніх кілець підшипників.
Монтаж букс з роликовими підшипниками після демонтажу без знімання внутрішніх кілець допускається проводити не раніше ніж через 12 годин після обмивки колісних пар в мийних машинах, не раніше 2-ох годин після обточки поверхні кочення коліс та через 8 годин після обмивки блоків підшипників за умови, що різниця температур між внутрішніми кільцями на шийці осі та Імами підшипників буде в межах З °С.
8.1.3 Усі засоби вимірювальної техніки, що застосовуються при монтажі букс та комплектуванні підшипників, повинні піддаватися періодичній повірці або калібруванню, утримуватися в абсолютній чистоті та повній справності.
8.1.4 Кожному засобу вимірювальної техніки присвоюється номер. Результати періодичної повірки і калібрування та дати контролю заносять у журнал встановленої форми ВУ-40.
Засоби вимірювальної техніки, пристрої, інструмент та устаткування вказані в додатку А, Інструкції ЦВ-ЦЛ-0058.
8.1.5 За технічний стан шийок, передпідматочинних частин осей та їхні розміри відповідають працівники колісної виробничої дільниці.
4. МЕХАНІЗАЦІЯ ТААВТОМАТИЗАЦІЯ ПРАЦІ В ВІДДІЛЕННІ
Засоби вимірювальної техніки, пристрої, інструмент та устаткування, що застосовуються при ремонті, комплектуванні, монтажі та демонтажі букс з роликовими підшипниками
№ п/п Найменування Призначення Примітка
1 2 3 4
Пристрої, що застосовуються при монтажі букс
1 Сідлоподібний пристрій Для вимірювання діаметра овальності, конусності шийки осі, визначення початку галтелі шийки та радіального зазору безпосередньо на шийці осі
2 Ключ динамометричний Для закручування болтів М 20 торцевої шайби
3 Інерційний ключ Для затягування та підтягування торцевої гайки після встановлення внутрішніх кілець на шийку вісі
4 Гайкові ключі Для закручування та відкручування торцевої

 
 

Цікаве

Загрузка...