WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Організація ремонту роликових букс та колісних пар - Курсова робота

Організація ремонту роликових букс та колісних пар - Курсова робота


Курсова робота
на тему:
Організація ремонту роликових букс та колісних пар
?
1. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ВІДДІЛЕННЯ З РЕМОНТУ
РОЛИКОВИХ БУКС
ОРГАНІЗАЦІЯ РЕМОНТУ КОЛІСНИХ ПАР
Порядок обстеження і ремонту колісних пар, а також норми і вимоги при цьому встановлюються згідно інструкції ЦВ/3 429. Д.
Колісні пари очищені механічно на спеціально виділеній колії, обмиваються гарячою водою у миючій машині 2% розчином каустичнної соди, на протязі 6-8 хвилин.
Після обмивки всі колісні пари подаються на позицію дефектоскопіювання, де їм проводиться УЗК і магнітно-порошковий контроль.
Обточка колісних пар проводиться на колесо-токарних верстатах.
Несправності і необхідний вид ремонту заноситься бригадиром в натурний листок форми ВУ-51, а на колісну пару ним крейдою наноситься умовне позначення виду ремонту.
На забракованих елементах колісних пар світлою фарбою ставиться знак "Б" (брак).
Колісні пари, які потребують обточки по колу кочення, і які проходять звичайне обстеження, подаються на колесо-токарні верстати без демонтажа букс. В цьому випадку знімаються оглядові кришки букс, взамін яких встановлюються спеціальні тимчасові кришки, з отворами для проходу центру піналі верстака (центр переточений на 053 мм).
При обточці профілю поверхні кочення коліс обточенню підлягають: гребінь, поверхня кочення, фаска на зовнішній грані, та при необхідності, внутрішні грані.
В процесі обточення токар повинен перевіряти правильність виконання профілю поверхні кочення і фаски на зовнішній грані максимальним шаблоном, а також відстань між внутрішніми гранями ободів коліс штихмасом, а бригадир додатково різницю діаметрів коліс на одній осі.
Після зняття колісної пари з верстака майстер чи бригадир колісного цеху перевіряють шороховатість обробки поверхонь ободу колеса, профілю поверхні кочення, фаски, гребеня і внутрішньої грані.
Шийки і передпідматочиннні частини осей колісних пар, які були в експлуатації, не обточують, а ретельно зачищують шліфувальною шкуркою, не грубшою № 6 по ГОСТ 5009-78, до повного усунення слідів корозії і наминів.
Колісні пари, які проходять звичайне обстеження, після обточування по профілю кочення подаються на позицію проміжкової ревізії.
Колісні пари, які пройшли обточення поверхні кочення і які потребують повного обстеження, після остаточного огляду, перевірки якості обточки і вимірювань, які виконує бригадир зміни дільниці, подаються в монтажне відділення для виконання монтажу буксового вузла.
В буксах вантажних вагонів застосовуються роликові підшипники:
а) з короткими циліндричними роликами, однорядні з однобортовим внутрішнім кільцем (рисунок 1, а);
б) з короткими циліндричними роликами, однорядні з безбортовим внутрішнім кільцем та плоским упорним кільцем (рисунок 1,6).
Примітка: В подальшому роликові підшипники з короткими циліндричними роликами називаються "циліндричними підшипниками".
Встановлення внутрішніх кілець да шийку вісі здійснюється методом пресування, який полягає в тому, що внутрішні кільця нагріваються (при цьому відбувається їхнє об'ємне розширення), ставляться на шийку вісі, остигають після чого забезпечується необхідна міцність пресового з'єднання кілець з віссю (далі - гарячою посадкою).
Форма ролика циліндричних підшипників приведена на рисунку 2.
У циліндричних підшипниках, що мають масивні без заклепкові латунні сепаратори, ролики утримуються у гніздах розкарбуванням перемичок (рисунок 3), а в поліамідних сепараторах - спальними стовщеннями на перемичках.
З 1994 р. в буксові вузли вантажних вагонів встановлюються роликопідшипники підвищеної вантажопідйомності та надійності ж сепараторами скло наповненого поліаміду типу 30-232726 Е2М та 30-4272б Е2М.
Основні типи роликових підшипників, що застосовуються в буксак вантажних вагонів широкої колії, їхні розміри та маса приведені в таблиці 1.
Циліндричні роликові підшипники з різними індексами та цифрами (Л, ЛІ, Е2М, Л4М та інші), які стоять після умовного позначення, відрізняються один від одного застосованим матеріалом сепараторів (Л-латунь, Б- склонаповнений поліамід та ін.).
2. ТЕХНОЛОГІЯ РЕМОНТУ БУКСОВИХ ВУЗЛІВ
ДЕМОНТАЖ БУКС
Демонтаж букс з роликовими підшипниками
При демонтажі букс з роликовими підшипниками ручним способом слюсарі рухомого складу виконують роботи в наступній послідовності:
а) відкручують болти кріпильної кришки, а потім кріпильну кришку разом з оглядовою знімають;
б) видаляють мастило з кришки та з передньої частини букси;
в) відкручують та знімають болти стопорної планки або тарілчастої шайби. Планку або шайбу знімають;
г) відкручують та знімають торцеву гайку, а також упорне кільце переднього підшипника;
д) знімають корпус букси разом з блоками підшипників (зовнішнє кільце з роликами та сепаратором) з внутрішніх кілець, насаджених на шийку осі;
є) за допомогою преса або інших пристроїв виймають з корпусу букси блок підшипників;
ж) знімають при необхідності (пункт 5.1.4) внутрішні кільця з шийки осі за допомогою індукційного нагрівача (рисунок 9). При зніманні з шийки осі несправного кільця переднього підшипника справне кільце заднього підшипника можна не знімати з шийки осі. Кільця нагріти до температури 100-120°С (це досягається приблизно за 30-45 секунд при напрузі в мережі 220В).
Категорично забороняється нагрівати кільце більше 1 хв.
ПІДГОТОВКА ДО МОНТАЖУ
Промивка підшипників та деталей букс.
Підшипники після демонтажу промивають в автоматичній машині мильною емульсією, підігрітою парою до температури 90-95°С, та просушити
підігрітим повітрям, що пропускається через змійовик, який розміщений всередині ванни мийної машини. Нові роликові підшипники та підшипники покриті консерваційним мастилом, також промити в автоматичній машині. В тому випадку, якщо огляд підшипників буде проводитися не раніше як через добу після промивання, їх необхідно змастити рідким мастилом (пункт 3.3.3 даного технологічного процесу).
Для запобігання випаданню роликів з гнізд сепараторів промивання роликових підшипників в мийних машинах проводити із спеціальними втулками (рисунок 10) або іншими пристроями. Допускається промивка разом з внутрішніми кільцями.
Миюча рідина (мильна емульсія) автоматичної машини повинна містити в собі 8-10% відпрацьованого мастила ЛЗ-ЦНИИ.
Рисунок 10 - Втулка для розтискання роликів.
Примітка: На посадочних поверхнях зовнішніх кілець підшипників можуть залишатися темні плями від корозії.
Осьовий зазор в підшипнику дозволяється вимірювати щупом, який вставляють між торцем одного із роликів та бортом зовнішнього кільця після розбирання блока підшипника.
Вимірювання проводять в трьох місцях при повертанні зовнішнього кільця навколо осі. За осьовий зазор приймають мінімальне його значення.
Підбір парних підшипників
Парні підшипники, що встановлюють на одну шийку осі, підбирають по радіальних зазорах.Різниця радіальних зазорів у двох парних підшипників повинна відповідати нормам, вказаним у пункті 9.2 таблиці 11. Парні підшипники повинні забезпечувати зміщення корпусу букси по відношенню до шийки осі в осьовому напрямку в межах осьового розбігу.
Осьовий розбіг двох циліндричних підшипників, які встановлюються на одну шийку осі, вимірюванню не підлягає і забезпечується

 
 

Цікаве

Загрузка...