WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація вимірювань за допомогою прибору КСМ2 - Курсова робота

Автоматизація вимірювань за допомогою прибору КСМ2 - Курсова робота

?С);
" можливість одночасного дотику працівника до з'єднаних з землею металоконструкцій, обладнання з одного боку, та до металевих корпусів електрообладнання - з іншого.
3. Особливо небезпечні приміщення - це приміщення, що характеризуються наявністю хоча б однієї з таких умов ураження електричним струмом:
відносна вологість повітря постійно тримається близько 100 % (стеля, підлога, стіни покриті вологою);
хімічно активне середовище (у приміщенні є агресивні пари, гази, рідини, які діють на ізоляцію та руйнують струмопровідні частини електроустаткування);
одночасно дві й більше умов підвищеної небезпеки (див. п. 2)
З наведеного вбачається, що класифікація приміщень за небезпекою електротравмування враховує тільки особливості цих приміщень, стан їх середовища і не враховує електротехнічних параметрів електроустановок.
Приміщення для майстерень розташовують у будівлі, що розташована окремо, або на будь-якому поверсі, за винятком підвального. Зазвичай майстерні, в яких є важкі верстати (токарні, фрезерні, свердлильні тощо), розташовують на першому поверсі.
Площа робочих приміщень має бути такою, щоб на одного учня припадало не менше 4 м2.
Підлога приміщень майстерень має бути теплою і сухою, з матеріалів, що легко миються. Матеріал підлоги повинен бути стійким до механічних ударів, не просочуватись мастилами та агресивною рідиною. Якщо підлога в майстерні цементна, то на робочих місцях учнів мають бути дерев'яні настили.
Відповідно до будівельних норм та правил пожежної безпеки, двері майстерень повинні відчинятися назовні.
Температура повітря в майстернях, навіть у холодну пору року, не повинна бути нижчою за 18-20 ?С, у майстернях механічної обробки - 16-18 °С. Для створення відповідного мікроклімату на робочих місцях приміщення майстерень обладнують вентиляційними та опалювальними пристроями.
У місцях значного пилевиділення (токарні верстати для обробки деревини тощо) мають передбачатися відсмоктувачі з фільтрами. Роботи, за яких можливе виникнення отруйних газів, слід проводити у витяжних шафах.
Усі майстерні повинні мати аптечку та медикаменти для надання у разі необхідності першої долікарської допомоги, ноші, а також номери телефонів та адреси найближчих лікувальних установ.
Обладнання в майстернях має бути розміщене таким чином, щоб організувати безпечну роботу і не заважати руху працівників у проходах. Все обладнання, що експлуатується (верстати, верстаки тощо), має бути правильно встановлене та надійно закріплене. Дозволяється експлуатувати тільки справне обладнання.
Робоче місце учня - це зона, обладнана необхідними тенологічними засобами, в якій постійно або тимчасово проходить виробнича діяльність учня.
Робоче місце учня має бути організоване таким чином, аби вилучити будь-яку можливість нещасного випадку. Його треба обладнати спеціальними тумбочками, шафою, інструментальною полицею для зберігання інструменту, захисних окулярів, креслень тощо.
Учні повинні забезпечуватися справним інструментом та індивідуальними засобами захисту (спецодягом, захисними окулярами, щитками, касками, респіраторами, протишумовими навушниками тощо). На робочих місцях мають бути інструкції з безпечного ведення робіт.
Основи електробезпеки
Промислова електрика - це електричний струм, який виробляється промисловими установками та індивідуальними джерелами струму для використання на виробництві та її побуті. Промислова електрика виробляється електричними генераторами на електростанціях та гальванічними елементами спеціальних приладів - акумуляторів.
Основними параметрами струму є напруга і сила струму. Розглянемо деякі величини напруги тавипадки їх використання:
" 0-42 В - для індивідуального освітлення і ручного електроінструменту при роботі в небезпечних виробничих зонах;
" 127, 220 В -для освітлення і ручного інструментув промисловості та побуті;
" 380 В - величина напруги, яка використовується для промислового устаткування;
" 380 В - 6 кВ - величина напруги, що застосовується для передачі електричного струму електролініями на відстань та промислового устаткування;
" 10-750 кВ - величина напруги, що застосовується для передачі електричного струму електролініями на далеку відстань.
Статична електрика - це заряди електрики, що накопичуються на виробничому обладнанні, предметах побуту, на тілі чи одязі людини внаслідок контактного або індуктивного впливу.
Сила струму даного виду електрики, як правило, дуже мала, але потенціал напруги може бути досить великим. Внаслідок цього статична напруга може стати небезпечною для життя людини як на виробництві, так і в побуті.
У виробничих умовах накопичення зарядів статичної електрики відбувається під час:
" наливання електризаційних рідин (етилового ефіру, бензину, етилового і метилового спирту, бензолу) в незаземлені резервуари, цистерни та інші ємкості;
" протікання рідини по трубах, ізольованих від землі, або по гумових шлангах (зі збільшенням швидкості витікання рідини величина заряду і його потужність збільшуються);
" очищення тканин, забруднених діелектричними рідинами, та подібних процесів;
" перемішування речовин у змішувачах.
Фізіологічна дія статичної електрики залежить від звільненої під час розряду енергії та може відчуватися як слабкий, помірний, сильний укол або поштовх.
Ці уколи й поштовхи безпечні, тому що сила струму статичної електрики дуже мала. Але такий вплив може призвести до тяжких нещасних випадків внаслідок рефлексного руху поблизу незахищених рухомих частин устаткування або падіння з висоти.
Електробезпека - це система організаційних, технічних заходів і засобів, які забезпечують захист людей від шкідливого й небезпечного впливу електричного струму, електричної дуги, електромагнітного поля і статичної електрики.
Електротравматизм - це явище, що характеризується певною сукупністю електротравм.
Електротравма - це травма, спричинена впливом електричного струму або електричної дуги.
Електротравматизм порівняно з іншими видами травматизму має деякі відмінні особливості. Електротравматизм складає близько 1 % від загальної кількості усіх нещасних випадків на виробництві. Але серед нещасних випадків зі смертельними наслідками електротравми складають близько 40 %. посідаючи одне з перших місць, причому близько 40 % смертельних уражень електричним струмом трапляється н електроустановках з напругою 127-380 В.
Основними причинами нещасних випадків, пов'язаних .і обслуговуванням електричних мереж і електроустановок, вважають:
" допуск до роботи осіб, які не пройшли навчання та не мають кваліфі-каційної групи з електробезпеки;
" допуск до роботи осіб, які не знають приміщень і зовнішніх установок за ступенем небезпеки ураження електрострумом;
" роботу на електроустановках і електроінструментом без заземлення, занулення, без перевірки опору ізоляції в мережах споживачів електроструму;
" роботу без зняття напруги, без засобів колективного та індивідуального захисту;
" роботу без наряду-допуску;
" нерегулярне навчання та переатестацію персоналу, який обслуговує електромережі та електроустановки;
" допуск до роботи осіб без медичного огляду;
" початок роботи без попередньої перевірки відсутності напруги, встановлення заземлення на робочому місці та розширення зони робочого місця;
" початок роботи без попереднього вимикання, без вжиття заходів щодо запобігання помилковому або самочинному вмиканню комутаційної апаратури.
До нещасних випадків призводить також застосування в особливо небезпечних приміщеннях і приміщеннях підвищеної небезпеки напруг понад 42 В.

 
 

Цікаве

Загрузка...