WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Організація праці водіїв та перевезень цегли на будівельні майданчики Надвірнянського району автомобілями Надвірнянська автобаза - Дипломна робота

Організація праці водіїв та перевезень цегли на будівельні майданчики Надвірнянського району автомобілями Надвірнянська автобаза - Дипломна робота

пального, зупинками, стоянками, завантаженням і розвантаженням.
Водію забороняється відпочивати в кабіні автомобіля при працюючому двигуні. Щоденний контроль режиму праці і відпочинку водія здійснюється за допомогою мобільного зв'язку зз диспетчером.
Водії в обов'язковому порядку проходять такі інструктажі:
- ввідний - проводиться з водіями при прийнятті на роботу;
первинний інструктаж - проводиться з водіями безпосередньона робочому місці;
- повторний - проводиться на робочому через певний термін після проведення первинного;
- позаплановий - проводиться при введенні в експлуатацію нового обладнання;
цільовий інструктаж проводиться при виконанні разових робіт.
Також одним із обов'язкових для проведення інструктажем є передрейсовий, який проводиться з водіями які відправляються в рейс. і Всі інструктажі проводить інженер по безпеці руху і охороні праці і вони обов'язково реєструється у журналі інструктажів.
Згідно статті 44 Закону України "Про Охорону праці" за порушення правил охорони праці наступає відповідальність (адміністративна, дисциплінарна, матеріальна чи кримінальна).
4.1.1 Пожежна безпека.
Забезпечення пожежної безпеки - невід'ємна частина державної діяльно-сті підприємства щодо охорони життя та здоров'я людей, національного ба-гатства та навколишнього середовища.
Згідно діючого законодавства відповідальність за утримання промислового підприємства у належному протипожежному стані покладається безпосередньо на керівника (власника).
При експлуатації рухомого складу на лінії, найбільш можливими причи-нами виникнення пожежі, є несправність системи електропостачання автомо-біля, негерметичність трубопроводів системи подачі палива, накопиченні на двигуні моторної оливи. При ремонті автомобілів та підготовці до експлуата-ції в зимовий період причиною пожежі може бути:
- куріння при ремонті та огляді системи живлення автомобіля;
- застосування відкритого вогню для підігріву двигуна.
Для забезпечення пожежної безпеки при роботі на маршрутах, всі авто-мобілі повинні бути укомплектовані протипожежними засобами - перенос-ними вогнегасниками типу ОПУ-2, ОП-5, ОП-2, які повинні бути перевірені в органах пожежонагляду. Вогнегасники повинні бути в кабіні водія на зручному місці для використання.
Всі водії повинні пройти інструктажі:
- первинний протипожежний при прийомі на роботу;
- на робочому місці вторинний, безпосередньо, що стосується експлуатації автомобіля.
Всі працівники АТП повинні знати, що територія даного підприємства і розташовані там ремонтні майстерні, є об'єктами підвищеної небезпеки та су-воро дотримуватися правил пожежної безпеки.
4.2 Безпека руху
Основними заходами по безпеці руху в даному проекті на маршрутах передбачається:
- регламентування швидкості руху згідно до категорій, умов експлуата-ції та дотримання"Правил безпеки руху", що відображено у розділі 1 пункті 1.6.;
- розробці раціональних маршрутів руху, які передбачають урахування дорожніх умов з видом рухомого складу та під'їзду до пунктів відправлення та призначення;
- вказування основних знаків дорожньої безпеки на маршрутах, що ві-дображено на листі 1 графічної частини;
- проведення інструктажу з водіями при зміні погодних умов та дорож-ньої обстановки з відміткою у подорожньому листі.
Заходи по охороні праці і техніці безпеки забезпечують безпеку роботи водія на маршруті, під час роботи та проведенні вантажно-розвантажувальних робіт.
Водій в обов'язковому порядку проходить перед рейсовий медичний контроль в спец медслужбі підприємства з відміткою в подорожньому листі про допуск до роботи. Автомобіль при виїзді з АТП повинен пройти технічний огляд механіком по випуску (перевірку вузлів і агрегатів, які впливають на безпеку руху, його укомплектованість), що дає змогу під час його експлуатації безвідказну роботу всіх систем і приладів забезпечуючи безаварійну роботу. Перед одержанням подорожнього листа водій проходить інструктаж про особливості перевезеного вантажу, стан дорожно-кліматичних умов на маршруті, дотримання швидкості руху, дистанції, інтервалу, вплив цих факторів на динамічні та стабілізуючі характеристики транспортного засобу і керування ним.
Автомобіль повинен бути оснащений засобами пожежогасіння та надання першої медичної допомоги.
Про всі порушення в процесі експлуатації рухомого складу на лінії зазначаються в подорожньому листі в графі"Особливі відмітки".
Технічні вимоги щодо безпеки перевезень.
Автомобілі а також напівпричепи повинні мати шини з глибиною протек-тора не менше 1.6 мм., обов'язково повинен бути задній протиударний при-стрій ( у відповідності до положення ЕСЕ №58/01 або Директиви 70/221/ЄЕК з урахуванням останніх змін, що присутні в Директиві 81/333/ЄЕК), а також бокові захисні направляючі (у відповідності до положення ЄЕС №73/00 або Директиви 89/297/ЄС).
Автомобілі повинні бути обладнані попереджувальним сигналом про не-безпеку ( у відповідності до положення ЄЕС №6/01 Директиви 76/759/ЄЕС) і червоним попереджуючим трикутником (у відповідності до положення ЄЕК №27/03); повинні використовувати тахограф (у відповідності до положення ЄЕК №3821/85, що доповнене положенням ЄЕС №3688/92).
Автомобілі повинні обладнуватися анти блокувальними гальмами, підсилювачем рульового управління та повинні відповідати вимогам стосовно випробувань на автошляхах, також повинні мати два противідкотні упори, буксир.
4.3. Охорона навколишнього середовища
Охорона навколишнього середовища набуло гострого значення , особ-ливо тепер у вік бурного розвитку промисловості, транспорту, будівництва доріг і промислових споруд. Враховуючи, що одним з основних недоліків автомобільного транспорту є забруднення атмосфери, необхідно рішенню цієї проблеми приділяти постійну і особливу увагу.
Експлуатаційні переваги автомобільного транспорту роблять його при-вабливим для пасажирів та вантажовідправників. Але при цьому необхідно враховувати його згубний вплив на оточуюче середовище. Транспорт значно впливає зміну клімату та забруднення повітря. На долю автомобільного транспорту при його експлуатації приходиться більше 15% загального викиду забруднюючих речовин в атмосферу, а в великих містах промислових центрів - до80% забруднення. В загальному обсязі забруднення атмосфери автомобільним транспортом залишається основним джерелом і становить більше 65%, а по токсичності 45%.
В склад відпрацьованих газів автомобіля входять такі шкідливі речовини (окис вуглецю, азоту, різні вуглеводні, сірчаний газ, з'єднання свинцю, сажа), які шкідливо впливають на здоров'я людини, послаблюючи здатність крові постачати організму кисень, що впливає на сприйняття навколишнього світу, реакцію, викликає млявість. У результаті неповного згоряння палива виника-ють частки сажі, які

 
 

Цікаве

Загрузка...