WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Імпульсні блоки живлення з перетворенням - Курсова робота

Імпульсні блоки живлення з перетворенням - Курсова робота

підготовчих дільницях. Там вони попередньо обрізаються, формуються у відповідності з варіантом їх установки. Часто операції обрізки виводів і їх формовки об'єднують в одну. Ці операції можуть виконуватись як вручну, так і з допомогою автоматів. Якщо ці операції виконуються вручну, то монтажники використовують пінцети ПМ-150, або подібні до нього, гострогубці ОБ-30 і інші. Іноді вони використовують і найпростіші приспосіблення. Для вимірювання одиниць довжини вони використовують звичайний лінійний інструмент - лінійку, штангельциркуль. Якщо операції виконуються з допомогою автоматики, то в роботі використовуються автомати, або напівавтоматики для обрізки і форновка виводів. В загальному випадку до їх складу входять пуапсон і матриця.
Радіоелементи, які потрібно сформувати і обрізати, встановлюються в матрицю. Пуансон, до якого входять ножі і формувальні площадки, під дією стискуючого повітря, притискається до матриці. При цьому ніж обрізає вивід радіоелемента на певну відстань, аформувальні площадки формують вивід радіоелементу. Одна з можливих форм пуансона і матриці можуть мати такий вигляд:
Рисунок 4.1 Зовнішній вигляд пуасонів і матриць
Формовка, яка формується на даному приспосібленні має назву формовки типу "ЗіГ" . При цьому виводи радіоелементів набувають вигляду:
Рисунок 4.2 Зовнішній вигляд виводів радіоелементів після формування.
При одному ході пуансона одночасно формується і обрізається велика кількість радіоелементів, за рахунок чого значно підвищується продуктивність праці.
Після формовки виводів радіоелементи потрібно залудити. Попереднє лудження значно полегшує процес пайки радіоелементів на плати, підвищує якість пайки. Лудіння також може здійснюватись як вручну, так і з допомогою автоматів. Процес лудіння полягає в попередньому очищенні виводів радіоелементів від ржавчини, їх вмокання в підігрітий до 50-60 градусів плюс типу РКСП і послідуюче вмокання виводів радіоелементів в розплавлений припой, яким ведеться пайка радіоелементів на платі. Так наприклад, якщо для пайки виводів радіоелементів використовується припой ПОС-61, то для лудіння виводів радіоелементів використовується припой ПОС-40. Час лудіння виводів не повинен бути довшим, як 3 секунди.
Сформовані радіоелементи встановлюються на плати
радіомонтажниками. Після цього вони фіксують їх на платі шляхом зажрання
виводів тих радіоелементів, які мають спеціальних формовок.
Ті радіоелементи, які закривають на платі доступ до інших радіоелементів, встановлюються на плату в останню чергу. Потім плати з встановленими на неї радіоелементами поступають на пайку виводів.
Пайка виводів може здійснюватись кількома способами:
- груповим методом
- індивідуальним.
При груповій пайці використовують агрегати типу "Хвиля", пайки вмокання в припой, інші. При цьому можуть використовуватися різні способи флюсування плат перед пайкою. Є наступні способи флюсування плат:
1) флюсування з розпиленням флюсу форсунками з допомогою стиснутого повітря.
2) ніжне флюсування
3) флюсування плат шляхом вмокання їх в ванночку з флюсом.
Найбільш якісне флюсування здійснюється першим методом. Але цей метод передбачає більших витрат.
Рисунок 4.3 Флюсування плат розпиленням флюсу форсунками
Найекономічніший спосіб флюсування - по третьому методу. Але якість флюсування при цьому дещо гірша.
Найбільш висока якість групової пайки - пайка типу "Хвиля". При цьому припой під дією насосів увесь час перебуває в русі, чим досягається значно краще змочування виводів радіоелементів, а отже і значно краща якість пайки. Після кожного з типів групової пайки певний процент пайок є не якісним. Наприклад, на агрегатах пайки типу "Хвиля" допускається до 10 % неякісних пайок. А отже всі плати після групової пайки ремонтуються вручну монтажниками. З допомогою звичайних паяльників вони виправляють неякісні пайки. Монтажниці користуються паяльниками з робочою напругою, не більше 42 вольт і потужністю, не більше 40 ват. Для регулювання температури жала паяльника на кожному робочому місці є спеціальний регулятор, який змінює напругу живлення паяльника. Для вимірювання температури паяльника користуються спеціальним, електрична схема яких має вигляд:
Рисунок 4.4 Схема електрична принципова пірометра для вимірювання температури жала паяльника.
В цій схемі Т- термопара, R - змінний резистор для градуювання
пірометра, МА - мікроамперметр.
Термопара представляє собою сплав двох провідників з різною провідністю. Так нагрівання точки сплавлення в термопарі викликає електрорушійну силу, яка приводить до виникнення в колі електричного струму. Його і фіксує мікроамперметр. Стрілка мікроамперметра відхиляється тим сильніше, чим більша температура точки сплавлення.
Температура жала паяльника при використанні припою ПОС-61 повинна бути рівною 250-270 ?С. Час пайки 2- 3 секунди.
Після пайки виводів монтажники з допомогою гострогубців обрізають виводи радіоелементів на висоту не більше 2-х міліметрів. Після цього плати миються. Є кілька способів миття плат:
1) миття плат спирто-бензиновою сумішшю з допомогою спеціальної щіточки;
2) миття плат шляхом її відмочування в спирто-бензиновій суміші;
3) миття другим способом з додатковим барабануванням суміші повітрям.
Перший спосіб є найбільш швидким, але він є найбільш шкідливим для робітників. Найперспективнішим третій спосіб миття.
Після миття плат їх сушать природнім шляхом (кілька годинним відстоюванням на повітрі). А потім плати віддають на регулювання.
Процес регулювання здійснюється у відповідності механічними вимогами на виріб. Він може здійснюватись як з допомогою стандартного, так і з допомогою нестандартного обладнання. Перелік обладнання і спосіб їх з'єднання при регулюванні приводяться в технічних вимогах на виріб. Усі прилади, які використовуються при регулюванні, повинні бути атестованими службою головного метеролога. Після регулювання плат вони поступають на кінцеве складання всього виробу. Після цього виріб здається у відділ технічного контролю. Прийнятий відділом контролю виріб упаковується і відправляється споживачу.
5. ЕКОНОМІЧНА ЧАСТИНА
5.1 Коротка характеристика собівартості продукції
Собівартість виготовлення продукції є одним з основних економічних показників виготовлення виробу. Собівартість продукції включає в себе суму всіх витрат підприємства по виробництву і збуту продукції, вираженні у грошовому виразі.
Є наступні види собівартості:
1) цехова собівартість - це всі витрати по виробництву продукції даним цехом;
2) виробнича собівартість - це всі витрати, що пов'язані з виробництвом та збутом продукції в цілому по підприємству. Іншими словами - це сума всіх цехових затрат;
3) повна собівартість - це витрати,

 
 

Цікаве

Загрузка...