WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Основні пристрої і механізми зварювальних напівавтоматів - Реферат

Основні пристрої і механізми зварювальних напівавтоматів - Реферат

блок рознімань, що служать для підключення сполучних проводів і шлангів. Електрорушійний привод складається з циліндричного редуктора й електродвигуна постійного струму. На вихідному валу редуктора укріплене зубчасте колесо з ведучим роликом. Друге зубчасте колесо з притискним роликом знаходиться на важелі притискного пристрою 1; при повороті важеля воно може бути відведене для заправлення електродним дротом. Завдяки наявності зубцюватого зачеплення обидва ролики є ведучими. Зусилля тиску притискного ролика регулюється гвинтом 8, що впливає на важіль 2 через плоску пружину 7. Касета з електродним дротом установлюється нагальмовому пристрої 5, що не допускає саморозкручування дроту при роботі. Усі вузли механізму подачі змонтовані на підставі 6, у нижній частині якого розташовані отвори для кріплення планки, що фіксує сполучні проводи і шланги. До підстави кріпляться чотири колеса. Для перенесення механізму подачі мається ручка 3. Кожухом закривається тільки електрорушійний привод (у механізмі подачі закритого типу для напівавтомата ПДГ-305 кожух-закриті як електрорушійний привод, так і касета з електродним дротом) .
Зварювальний пальник ГДПГ-501-4 (мал. 4) для зварювання електродним дротом діаметром до 2 мм при силі струму до 500 А складається з корпуса 7 з вигнутою направляючою трубкою, спирали 6, електродотримача 5, наконечника 4, сопла 1, що направляє потік захисного газу, пружинного кільця 2, що утримує змінне сопло 3, що направляє каналу 9 для електродного дроту, струмогазопідводу 10, вмикача 8, проводів керування і шлангів 12 для охолодної води. Знизу рукоятки мається екран 13, що захищає руку зварника від теплових випромінювань. Електродний дріт подається в пальник через наконечник 14. Для запобігання перегріву пальника сопло 1 прохолоджується проточною водою. Пальника ГДПГ-301-8 і ГДПГ-101-10 виконані аналогічно, але не мають водяного охолодження.
Рис. 5. Схема з'єднань напівавтомата ПДГ-502:
1 - виріб, 2 - переносний пульт керування, 3 - зварювальний пальник, 4 - механізм подачі електродного дроту, 5- балон із захисним газом, 6 - підігрівник газу, 7 - газовий редуктор, 8 - зварювальний випрямляч, 9 - блок керування, 10, 11 - вхід і вихід води
На переносному пульті керування змонтований тумблер для перевірки газу і подачі електродного дроту, тумблер для реверсування обертання двигуна механізму, що подає, а також потенціометри швидкості подачі електродного дроту і регулювання напруги дуги.
Порядок роботи на напівавтоматах наступний: при натисканні вимикача на пальнику відбувається включення газового клапана, а через 1 із включаються джерело харчування і привод подачі електродного дроту; при замиканні електрода на виріб запалюється дуга, відбувається процес зварювання; при розмиканні вимикача зупиняється двигун подачі електродного дроту, відбувається розтяжка й обривши дуги; через 2-4.с виключаються джерело харчування і газовий клапан (при цьому знімається напруга зі зварювального пальника і припиняється подача захисного газу - схема приходить у вихідний стан).
Схема з'єднань напівавтомата ПДГ-502 приведена на мал. 100.
Зварювальний напівавтомат ПДГ-601
Зварювальний напівавтомат ПДГ-601 У4 призначений для дугової зварки у вуглекислому газі електродом, що плавиться, здійснюваної на постійному струмі.
Рис. 6. Зварювальний напівавтомат ПДГ-601
Напівавтомат (мал. 6) складається зі зварювального пальника 3, механізму подачі 4 електродні дроти, зварювального випрямляча 2 з убудованим блоком 1 керування напівавтоматом, пульта керування 5 і блоку апаратури з гідрореле. У комплект напівавтомата входять два пальники: ГДПГ-301-8 У4, призначена для зварювання електродним дротом 0 1,2 і 1,4 мм струмом до 315 А (охолодження пальника - природне, повітряне), і ГДПГ-603 (мал. 7), призначена для зварювання електродним дротом 01,6 і 2,5 мм струмом до 630 А (водяне охолодження пальника забезпечує її тривалу роботу без перегріву окремих вузлів).
Рис. 7. Зварювальний пальник ГДПГ-603:
1 - змінне сопло, 2 - наконечник, 3 - направляючий канал, 4, 5 - шланги для води, 6 - проводу керування, 7 - шланг для подачі захисного газу, 8 - вимикач напівавтомата, 9 - захисний щиток
Механізм подачі електродного дроту змонтований на литій підставці, нижня частина якого використовується як відсік для підключення токових, газових і водяних комунікацій. Приєднання ланцюгів як з боку живлення, так і з боку зварювального пальника здійснюється швидкодіючими розніманнями. Механізм подачі разом з підставою розміщається на рамі, постаченої колісьми для внутріцехових переміщень. У залежності від умов чи експлуатації на механізмі подачі встановлюється барабан ємністю до 12 кг, чи на рамі розташовується касетний пристрій, що дозволяє розміщати мотки дроту масою до 80 кг без перемотування її на барабан. Для запобігання мимовільного розмотування дроту барабан і касетний пристрій постачені гальмом.
Напівавтомат комплектують зварювальним випрямлячем ВДГ-601 із твердою зовнішньою характеристикою, що дозволяє заздалегідь установлювати напруга для двох режимів зварювання (малих і великих струмів). Переключення режимів виробляється з дистанційного пульта керування (мал. 8). На лицьовій панелі выпрямителя знаходяться: контрольно-вимірювальні прилади; перемикачі виду регулювання (місцеве чи дистанційне) і режиму зварювання (І чи ІІ); потенціометри для регулювання на І і II режимах; перемикач місцевого включення зварювального струму. У верхній лівій частині передньої панелі випрямляча розташована панель блоку керування напівавтоматом, що підключається до випрямляча через розташований усередині ніші рознімання. У нижній частині - лицьової панелі на дошці затисків установлені рознімання для підключення зварювального кабелю, ланцюгів керування і підігрівника газу. На задній стінці випрямляча встановлений: автомат захисту, мережні затиски, що заземлює болт із написом "Земля", а також гідрореле, що підтримує витрата охолодної води на рівні 2 л/хв.
?
Рис. 8. Дистанційний пульт керування напівавтоматом ПДГ-601:
1 - регулятор швидкості подачі електродного дроту, 2 - регулятор напруги зварювальної дуги, 3 - перемикач індуктивності, 4 - кнопка перевірки подачі захисного газу, 5 - перемикач режимів зварювання, 6 - кнопка настановних переміщень, 7 - перемикач напрямку подачі електродного дроту.

 
 

Цікаве

Загрузка...