WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Основні пристрої і механізми зварювальних напівавтоматів - Реферат

Основні пристрої і механізми зварювальних напівавтоматів - Реферат


Реферат на тему:
Основні пристрої і механізми зварювальних напівавтоматів
При механізованому зварюванні звичайно механізується подача електродного дроту; пересування зварювального пальника, як правило, виробляється вручну. У напівавтоматах сполучаються переваги автоматичного зварювання з універсальністю і маневреністю ручної. Це досягається застосуванням тонкого електродного дроту 0,8-2,5 мм, подаваної в зону зварювання по зварювальному порожньому кабелі, називаному також гнучким шланговим проводом (тому устаткування для такого зварювання називають шланговими напівавтоматами).
Більшість шлангових напівавтоматів загального призначення мають загальні механізми, пристрої, вузли і деталі. Деякі з них взаємозамінні і можуть бути використані в різних типах напівавтоматів.
Механізми подачі електродного дроту звичайно складаються з електродвигуна, редуктора і системи що подають і притискних роликів. Електродвигун з редуктором забезпечують обертання ролика, що подає, що проштовхує електродний дріт по гнучкому порожньому кабелі в зону зварювання. Вони також дозволяють набудовувати швидкість подачі дроту і підтримувати її постійної в процесі роботи. Як привод у цих механізмах можуть використовуватися електродвигуни як перемінного, так і постійного струму. Швидкості подачі електродного дроту можуть змінюватися східчасто за допомогою змінних чи шестірень змінних роликів, що подають, а також плавним регулюванням числа оборотів електродвигуна постійного струму. Для подачі електродних дротів різних типів (суцільного перетину, порошкової) і діаметрів застосовують механізми подачі з однієї чи двома парами роликів, що подають.
Для механізованого зварювання в захисних газах застосовують в основному три типи механізмів подачі електродного дроту: закритий (мал. 1,а) з касетою на 5 кг сталевого дроту (для напівавтоматів ПДГ-305, ПДГ-306 і ін.); відкритий (мал. 1,б) з касетою на 12 чи 20 кг сталевого дроту (для напівавтоматів ПДГ-502, ПДГ-504 і ін.); відкритий на візку (мал. 1,в) з касетним пристроєм для бухти до 50 кг сталевого дроту (для напівавтоматів ПДГ-505, ПДГ-601 і ін.).
Усі три типи механізмів, що подають, мають той самий редукторний привод, установлений на однакових підставах.
Рис. 1. Механізми подачі електродного дроту
Механізми, що подають, постачені швидкодіючими розніманнями, що не вимагають спеціального інструмента при підключенні до них зварювального пальника і зовнішніх з'єднань. Підключення проводів і шлангів зовнішніх з'єднань виробляється в середній частині механізмів, що подають, що зменшує їхні розміри й охороняє місця підключень від можливих зламів.
Гнучкий шланг призначений для подачі електродного дроту, зварювального струму, захисного газу, а іноді й охолодної води до пальника. Випускають пальника на зварювальні струми 150, 315, 500 і 630 А разом із гнучкими шлангами в основному двох типів. У шлангах типу А-547 струмоведуча частина набрана з декількох мідних плетінок, натягнутих на сталеву спіраль, усередині якої поміщена змінна спіраль для подачі електродного дроту. Струмоведуча частина, проводи керування від пускової кнопки, а також газова трубка для захисного газу поміщені в загальний гумовий рукав. Складений шланг складається з каналу типу К.Н для подачі електродного дроту, струмоведучої частини, виготовленої зі зварювального кабелю типу ПРГ, проводів керування від пускової кнопки і газової трубки (іноді застосовують сполучені струмогазопідводи). Усі ці елементи з'єднані гнучкими хомутами-стяжками, розташованими друг від друга на відстані 200 мм по довжині. Такі складені шланги в порівнянні з монолітними більш гнучкі і полегшують роботу з напівавтоматом. При роботі на великих зварювальних струмах застосовують водяне охолодження пальника (у цьому випадку в складений шланг входять і шланги для води).
Ролики, що подають, призначені для проштовхування електродного дроту усередину шлангового проводу. Їх виготовляють з легованої сталі і гартують. Для кращого зчеплення з дротом на поверхні ролика, що подає, роблять чи канавку тупу дрібну насічку (із кроком 0,8 мм); поверхня притискного ролика гладка. Для порошкових дротів механізм подачі містить дві пари роликів з канавками (усі ролики ведучі).
Зварювальні пальники призначені для підведення до місця зварювання електродного дроту, зварювального струму і захисного газу. Звичайно пальника з водяним охолодженням застосовують тільки при зварюванні на великих струмах (500 А и більш). Змінними скорозношуючими частинами пальників є струмовідними наконечник і газове сопло, виготовлені з міді. Найбільше застосування одержали зварювальні пальники типу ГДПГ (див. § 3 дані глави).
Зварювальні напівавтомати ПДГ-305 і ПДГ-502
Зварювальні напівавтомати ПДГ-305 УЗ і ПДГ-502 УХЛ4 (мал. 2) призначені для одержання дуговим зварюванням сталевим електродом, що плавиться, у захисному середовищі вуглекислого газу сталевих конструкцій, шви яких розташовані в різних просторових положеннях і важкодоступних місцях. Напівавтомати складаються зі зварювального пальника, механізму подачі електродного дроту, переносного пульта керування, джерела харчування з убудованим блоком керування напівавтоматом, газового редуктора з витратоміром і підігрівником газу, сполучних шлангів і проводів. Вуглекислий газ подається від чи балона цехової магістралі. Основні вузли напівавтоматів типу ПДГ перераховані нижче.
ПДГ-305 ПДГ-502
Механізм подачі електродного Закритий Відкритий
дроту
Зварювальний пальник ГДПГ-101-10, ГДПГ-301-8,
ГДПГ-301-8 ГДПГ-501-4
Джерело харчування ВДГ-302 ВДУ-504-1
У напівавтоматах автоматизований процес подачі в зону зварювання електродного дроту і захисного газу. Електродний дріт за допомогою струморушільного привода механізму подачі надходить з касети по гнучкому направляючому каналу в зону зварювання в міру її плавлення. Одночасно по шлангу струмогазопідводу в зону зварювання вводяться вуглекислий газ з чи балона цехової магістралі і зварювальний струм від випрямляча. Переміщення зварювального пальника виробляється вручну.
1-зварювальний пальник, 2 - джерело живлення,
3 - механізм подачі електродного дроту,
4 - переносний пульт керування
Механізм подачі електродного дроту відкритого типу (мал. 3) містить у собі електрорушійний привод 9, касету 4 с. електродним дротом, знімний пульт керування і

 
 

Цікаве

Загрузка...