WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проектування електричної освітлювальної сітки - Реферат

Проектування електричної освітлювальної сітки - Реферат


Реферат на тему:
Проектування електричної освітлювальної сітки
Вибір напруги і джерел живлення
Для живлення світильників загального освітлення застосовуються електричні сіті змінного струму напругою: при заземленій нейтралі не вище 380/220 В, при ізольованій не вище 220 В, при постійному струмі не більше 220 В.
В основному широко застосовуються освітлювальні сіті змінного струму із заземленою нейтраллю. Сіті з ізольованою нейтраллю використовуються в основному в спеціальних установках при підвищених вимогах до електробезпеки, а постійний струм - для резервного живлення особливо відповідальних освітлювальних приймачів і в спеціальних електроустановках.
Останніми роками для виробничих підприємств стала застосовуватися система трифазного струму напруги 660/380 В із заземленою нейтраллю. Згідно ПУЕ припускає використовування такої напруги для живлення світильників - лінійне при системі 380/220 В і фазне при 660/380 В.
Напруга 380 В для живлення світильників загального освітлення припускає при висоті установки світильників не менш 2,5 м. над підлогою у випадках, коли: світильники комплектуються лампами, напруга яких 380 В (наприклад, лампи ДРЛ потужністю 2000 Вт); електричні схеми світильників вимагають застосування напруги 380 В (схема з послідовним включенням люмінесцентних ламп або з трифазними ПРА); лампи в багатолампових світильниках по умовах експлуатації підключаються до декількох фаз.
При живленні сітей напругою 380 У введення в світильники і ПРА виконують мідними провідниками з ізоляцією на напругу не нижче 660 У; в приміщеннях з підвищеною небезпекою і в особливо небезпечних приміщеннях всі фазні дроти, що вводяться в світильники, відключаються одночасно, а на корпус світильника наносяться добре помітні знаки "380 V". В приміщеннях з підвищеною небезпекою забороняється введення в світильники і ПРА двох і трьох фаз при системі 660/380 В.
В приміщеннях небезпечних і особливо небезпечних вводяться обмеження по застосуванню напруги 127 і 220 В для світильників загального освітлення з лампами розжарювання і ДРЛ. Одне з них полягає в тому, що при висоті установки світильника меньше 2,5 м конструкція їх повинна виключати можливість доступу до ламп без застосування якого-небудь пристосування або інструменту (спеціального ключа, викрутки, плоскогубців і т. д.). Це викликано необхідністю підвищення електробезпеки людей, не кваліфікованих в області обслуговування електроустановок. Воно не обов'язкове для спеціально підготовленого персоналу.
Напруга 42 В застосовується в особливо небезпечних приміщеннях (сирих, захаращених і т. д.) при установці світильників на висоті до 1,8 м над підлогою незалежно від конструкції світильника.
Для живлення світильників місцевого стаціонарного освітлення з лампами розжарювання в приміщеннях без підвищеної небезпеки рекомендується застосування напруги не вище 220 В, а в інших випадках, у тому числі для освітлення, вбудованого в електричні щити, камери, в бункери та інше обладнання,- напруга не вище 42 В.
Для місцевого освітлення припускає включення люмінесцентних світильників на напругу до 220 V у всіх приміщеннях за винятком сирих, жарких і з хімічно активним середовищем.
Для живлення світильників місцевого стаціонарного освітлення з лампами розжарювання і ручних переносних в приміщеннях з підвищеною небезпекою і особливо небезпечних використовується напруга не вище 42 В.
При несприятливих умовах, що збільшують небезпеку поразки струмом, наприклад незручне положення працюючого, тіснота, зіткнення людини з великими металевими масами, в таких приміщеннях, як котельні, сталеплавильні цехи, у водопровідних тунелях і т. д., повинні застосовуватися сіті з напругою не понад 12 В.
В даний час для живлення місцевого освітлення, що поставляється комплектне з металообробними верстатами, застосовується напруга 24 В.
Для забезпечення надійної роботи газорозрядних ламп напруга на них не повинно нижче 90% номінального, а наибольшее-не більше 105% номінального. Частота коливань напруги в ламп робочого освітлення при змінах меньше 1 % не обмежується, а більше 1% їхню допустиму частоту визначають залежно від величини коливання напруги по формулі
n = 6 / (ut - 1)
де n - щонайбільше допустиме число колебаний напруги, ч; ut - значення коливання напруги %.
Вказана вимога не розповсюджується на лампи місцевого освітлення, обслуговуючі верстат або механізм, якщо різкі зміни напруги пов'язані з роботою їхніх електродвигунів. При різко змінному характері навантажень окремих установок припускають коливання напруги до 1,5% при необмеженій їхній частоті.
Живлення освітлювальної сітки здійснюється від трансформаторів. При напрузі силових приймачів 380 В живлення установок повинне здійснюватися від трансформаторів 380/220 В, загальних для силової і освітлювальних навантажень.
При напрузі силових приймачів 660 В повинен вироблятися обгрунтований вибір живлення між самостійними освітлювальними трансформаторами 380/220 і 220/127 В, які живляться від сітки високої напруги, і проміжними, живляться через силові трансформатори.
При напрузі світильників 380 В можна використати сіті 660/380 В.
Застосування самостійних освітлювальних трансформаторів необхідне лише тоді, коли силове навантаження викликає неприпустимі коливання напруги або напруга 380/220 В - 220/127 В не можна прийняти по умовах безпеки (деякі підземні вироблення, де не застосовують напругу більш 3X127 В). Поєднання трансформаторів для силового і освітлювального навантажень зменшує їхнє загальне число і сумарну встановлену потужність, скорочує кількість апаратури і об'єм приміщень підстанцій, а також дозволяє спростити загальну схему електропостачання.
Живлення установок малої напруги (12-42 V) виробляється від одно- і трифазних знижувальних трансформаторів, живлених напругою 220, 380/220 або 3х220 У від тих же джерел, що і загальне освітлення.
Місцеве освітлення верстатів здійснюється від освітлювальних -понижающих трансформаторів, що поставляються комплектне з електроустаткуваннею верстата і питаемых від його силової сіті.
В трифазних знижувальних трансформаторів, вживаних для живлення освітлювальних установок малої напруги (12-42 В), сполучають обмотки на стороні низької напруги в зірку або трикутник без виведення нульової крапки. Світильники, які живляться від таких трансформаторів, включають на їхню лінійну напругу.
Схеми живлення
Вимоги до надійності живлення, якості напруги, зручності і безпеки експлуатації, а також і економічності освітлювальних установок можуть бути задоволені варіантами схем живлення. Вибір схеми живлення виробляється тільки по сукупності всіх показників стосовно конкретних умов освітлення.
Освітлювальні сіті внутрішнього освітлення розділяються на лінії: живлячу, прокладається від трансформаторних підстанцій до групових щитів, і групову - від групових щитів до світильників.
По надійності електропостачанняосвітлювальні установки діляться на три категорії.
1 категорія - перерва в електропостачанні не припускає або припускає тільки на час автоматичного включення резерву.
Живлення цих установок слід забезпечувати від двох незалежних джерел. Якщо ж перерва в роботі електропостачання може привести до руйнування особливо важливого технологічного устаткування, загрозі життя багатьох людей і т. п., то освітлювальні установки виділяють в "особливу" групу і харчуються вони від двох незалежних джерел з перемиканням частини світильників (або включенням додаткових світильників) на третє незалежне джерело при повному (або частковому) відключенні установки. Такими аварійними джерелами можуть бути: дизельні станції, бензинові двигуни, акумуляторні батареї, а також електричні зв'язки з найближчими незалежними джерелами, які залишаються в роботі при знеструмлені підприємства, а в нормальному режимі не використовуються.
2 категорія - припускає перерва в електропостачанні на якийсь час, необхідне для ручного включення резерву черговим персоналом або виїзною бригадою.
Такі установки практично забезпечуються автоматичним введенням резерву (АВР).
3 категорія - всі інші освітлювальні установки, в яких припускає перерву в роботі на час ремонту або заміни пошкодженого елемента протягом доби.
В освітлювальних установках збереження повного освітлення при виході з ладу одного з джерел живлення або однієї з ліній не вимагається, тому необхідний ступінь резервації живлення установки здійснюється пристроєм аварійного освітлення.
Мал. Схема живлення освітлювальної установки від однієї автотрансформаторної підстанції:
Мал. Схема живлення освітлювальної установки від двох підстанцій:
- щит робочого освітлення;
-- щит робочого освітлення;
Живлення навантажень III категорії може вироблятися від однієї однотрансформаторної підстанції. Всі види навантаження (силова, робоче і аварійне освітлення) харчуються самостійними лініями від шин низької напруги підстанції (мал. 6,1) або від введення в будівлю.
Згасання всього освітлення можливо тільки при знеструмленні трансформатора, т. е. при одночасному відключенні

 
 

Цікаве

Загрузка...