WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Капітальний ремонт верстату СР-8 - Курсова робота

Капітальний ремонт верстату СР-8 - Курсова робота

вироб-ничої партії
цеху діль-ниці опе-рації
1 Встановлення
2 Точіння 16К20 Прох. різець
3 Свердління 16К20 Свердло ?8
4 Торцювання 16К20 Прох. різець
5 Відрізання 16К20 Врізний різець
1. Точіння:
а) визначаємо глибину різання
б) визначаємо подачу при точінні, приймаємо 0,4 мм/об
в) визначаємо швидкість різання
г) визначаємо оперативний час обороту
Кількість заходів і=1
2.Свердління:
а) подача ручна;
б) визначаємо швидкість різання:
3. Торцювання
а) визначаємо швидкість різання
б) оперативний час складає
4. Відрізання
б) оперативний час складає
?
2.3. Відновлення деталей
Існують 3 способи відновлення деталей, їх поверхонь:
1. Обробка деталей на розмір менший (пускання поверхні) з відновленням необхідних неплощинності, непаралельності і шороховатості.
2. Нарощення поверхні до величини деталі більша початкового розміру з послідуючою обробкою на розмір (підняття поверхні) з відновленнями погрішностями форми розташування і шороховатості поверхні.
3. Нарощування металу найбільш зношені частини поверхні з послідуючою обробкою на розмір трохи менший початкового, але з відновленням утрачених поточних показників. Послідовний метод застосовують для усунення неробочих поверхонь місцевих дефектів наприклад: раковин, тріщин і т.п.
Метод "спускання" поверхні найбільш дешевий при ремонті деталей, однак його застосовують в тому випадку, по умовах забезпечення спряжень, або міцності розмір деталі можна зменшити. Цей метод ремонту найбільш застосуємий для відновлення деталей І, ІІ і V класів.
Для відновлення початкових властивостей поверхні методи "підняття" необхідно наростити на неї деякі кількості металу це робиться наступними способами.
Газо вогнева наплавка застосовується для відновлення деталей ІІ і ІІІ класів. Широко використовується при ремонті елементів д/о обладнання виготовлених з стального листа, труби, димососів, шнеків і т.п. При цьому способі на зношену поверхню, або дефектне місце наноситься розплавлений шар металі, наприклад самолюбцю чийся хромобро-нікелевий сплав типу СНТН, метал наноситься за допомогою газо вогневого пристрою тип УМП-5.
Охолоджений шар металу обробляється до получення необхідної якості поверхні.
Гальванічний спосіб нарощення поверхні. Нарощення хрому на зношену поверхню гальванічним методом проводять в основному на деталі ІV класу. Відновлюєму поверхню передчасно шліфують для надання їй - класів шороховатості поверхні. Поверхню обезжирюють і удаляють з неї хімічним методом окису і проводять електрохімічне покриття в хромовій ванні до необхідної товщини.
Електродугова наплавка.
Застосовують її для відновлення стальних поверхонь всіх класів, наплавляємо поверхню обробляють абразивним кругом, усувають тріщини вм'ятини та інші дефекти.
Деталь перед наплавкою назрівають, наплавлений шар обробляють для отримання потрібного розміру.
При цьому необхідно врахувати, що наплавлені поверхні в ряді випадків володіють низькою оброблюваністю.
Цим методом можна наростити шар методу до 4-45 мм.
Наплавлення металу можна проводити практично на любий матеріал (метал, дерево, пластмасу, гуму). Якщо оброблювана поверхня має циліндричну поверхню її в процесі металізації обретають із швидкістю 30-40 об/хв. закріпив наприклад в патроні токарного верстату.
Товщина наплавляємого металу не повинна перевищувати 5 мм. Обробку наплавлюємого шару до потрібного розміру проводять точінням і шліфуванням.
?
2.4.Складання верстату
При складанні верстатів широко застосовуються слюсарно-приточні роботи, для завершаючої обробки окремих деталей, складальних одиниць і механізмів. В процесі цих робіт усувають сліди механічної обробки, доводять до потрібної точності стиків і спряжень поверхонь, а також здійснюють операції, які не можливо дістати при механічній обробці. До слюсарно-пригоночних робіт відносяться роботи при обробці обпилювання, шабрування, притирки і т.п.
При складанні верстату трудоємкість виконання нерухомих з'єднань занімає придільні відповідну вагу до загальної трудоємкості складання відремонтованого виробу. Так, наприклад, трудоємкість виконання різьбових з'єднання займає 25-40% з'єднань з допомогою натягу 5% і т.д.
Якщо немає підвищених вимог до відповідних деталей в технічній документації складальних одиниць, то між спряменнями поверхні з'єднання не повинен заходити щуп товщиною 0,04 мм.
При складанні нерухомих з'єднань на стиках не попускається поставка прокладок, не передбачених кресленням.
Складання шпон очних з'єднань.
Шпон очним з'єднанням спряжених деталей називають з'єднання виконання по методах проміжкової ланки шпонки. При складанні шпон очних з'єднань необхідно приділяти велику увагу робочим поверхням шпоном і шпонковим пазом повинні бути чистими без заусенець, вм'ятин, тріщин, слідів грубої обробки, не допускаються перекоси осей шпон очних пазів на валу і втулці, інакше з'єднання не складається.
Перекоси осей шпочночних пазів призводить до різного зменшення площадки контакту поверхнею, збільшення напруги, змяття. Збільшення бокового зазору із-за змиття шпонки визиває порушення посадки втулки на валу, що в свою чергу сприяє появі шуму, передчасному зношенню.
Складання шліцових з'єднань.
Шліцові з'єднання застосовують для більш великих крутних моментів, ніж шпоночні з'єднання, Шліцові з'єднання бувають з прямобіж і евольвентою формою шліців. Шлівеві з'єднання не потребують пригонки, мають невеликі напруження, змяття на грані шліців. Однак їм необхідна точна центровка вала і втулки. Прямобіжні шліцові з'єднання центрують по наружній поверхні шліців по ширині шліців, бо по поверхні впадини.
В з'єднаннях для передачі самих легких навантажень іноді застосовують штифти, виконані у вигляді шарика, який встановлюють в сферичну лунку валу протилежної сторони шарик входить в напівкруглий паз на втулці. Цим методом з'єднують деталі, як по довжині, так і в торцьованому напрямі.
Складання різьбових з'єднань.
Цей тип з'єднань найбільш розповсюджений, так як забезпечує простоту і надійність кріплення, зручність регулювання з'єднань. Різьбові з'єднання виконують за допомогою болтів, гвинтів, шпильок. При складанні різьбових з'єднань слід правильно затягувати кріпильні елементи, оскільки цей стан грає велику роль в підвищенні жорсткості стану пряжених деталей.
Всі часто виготовляються при експлуатації обладнання кріпильні елементи, а також інструменти застосовуємі при складанні і розробці, повинні бути термічно оброблені до твердості не менш HRC 35.
2.5. Змащування верстату:
а) Рівень масла в редукторі порівнюється по точцімасловказівника.
б) Змастити за допомогою маслянки всі точки вказані варті змаски.
в) По закінченню роботи необхідно змазати всі оброблені, не фарбовані верхні верстату.
?
Змащувальна точка Спосіб змазки Назва, марка
м-лу Періодичність змазки
1.

 
 

Цікаве

Загрузка...