WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Бетон у будівництві. Основні характеристики. Резерви економії. - Реферат

Бетон у будівництві. Основні характеристики. Резерви економії. - Реферат

тріщиностійкістю, теплопровідністю, жаростійкістю і захисними властивостями від радіоактивних дій. Для досягнення цього потрібно проведення широкого круга досліджень, що передбачають розробку найважливіших теоретичних питань з технології важких, легких і комірчастих бетонів: макро- і мікроструктурною теорій міцності бетону з урахуванням внутрішньої напруги імікротріщиностійкістю, теорій короткочасних і тривалих деформацій бетонів та інші.
За структурою і ступеню заповнення міжзернового простору цементним каменем легкі бетони підрозділяються:
- на звичайні легкі бетони (з повним заповненням міжзерневого простору);
малопіщані легкі бетони (з частковим заповненням міжзерневого простору);
великопористі легкі бетони, що виготовляються без дрібного заповнювача;
легкі бетони з цементним каменем, поризовані за допомогою газо- або піноутворювачів.
За видом в'язкого легкі бетони на пористих заповнювачах розділяються як:
- цементні
- цементні-вапняні
- вапняні-шлакові
- силікатні.
Цементні бетони виготовляють на різних цементах і найширше застосовують в будівництві. Серед них основне місце займають бетони на портландцементі і його різновидах (близько 65% від загального об'єму виробництва), успішно використовують бетони на шлакопортландцементі (20-25%) і пуццолановім цементі.
До різновидів цементних бетонів відносяться:
- декоративні бетони (на білому і кольоровому цементі);
- бетони для самонапружених конструкцій (на напружуючому цементі);
- бетони для спеціальних цілей (на глиноземистому і безусадковому цементі).
Силікатні бетони готують на основі вапна. Для виробництва виробів в цьому випадку застосовують автоклавний засіб твердіння.
Гіпсові бетони готують на основі гіпсу. Гіпсові бетони застосовують для внутрішніх перегородок, підвісних стель і елементів обробки будівель. Різновидом цих бетонів є гіпсоцементні - пуццоланові бетони, що мають підвищеною водостійкість. Застосування - об'ємні блоки санвузлів, конструкції малоповерхових будинків.
Шлаколужні бетони роблять на мелених шлаках, зачинених лужними розчинами. Ці бетони тільки починають застосовуватися в будівництві.
Полімербетони виготовляють на різних видах того, основу якого складають смоли (полиефірні, епоксидні, карбамідні) або мономери (фурфуролацетиновий), затверджені в бетоні за допомогою спеціальних добавок. Ці бетони придатніші для служби в агресивних середовищах і особливих умовах дії.
Полімерцементні бетони отримуються на тому, що змішаному пов'язує, складається з цементу і полімерної речовини (водорозчинні смоли і латекси).
Спеціальні бетони готують за допомогою особливих терпких речовин. Для кислототривких і жаростійких бетонів застосовують рідке скло з кремнійфтористим натрієм. У якості спеціальних терпких використовують шлакові, нефелінові і склолужні, отримані з відходів промисловості.
Бетони застосовують для різних видів конструкцій, які виготовляються на заводах збірного залізобетону, а також зводяться безпосередньо на місці експлуатації (у гідротехнічному, дорожньому будівництві).
Бетонування монолітних конструкцій.
В даний час найбільш простим і надійним методом укладання бетону в опалубці, є бетонування за допомогою бетононасосу. При цьому досягається рівномірність в укладанні бетону, усуваються простої, а саме головне, значно знижуються витрати по укладанню бетону.
Автобетононасоси відносяться до бетонотранспортної техніки та являють собою самохідні мобільні машини, призначені для прийому свіжоприготовленої бетонної суміші від автобетонозмішувача і подачі ії по трубопроводах у горизонтальному та вертикальному напрямках до місць споживання. При цьому до значних достоїнств автобетононасосу варто віднести доставку та укладання суміші в місця не завжди доступні при інших способах подачі, у тому числі й у невеликі прорізи (вікна) різних будинків і споруджень при внутрішньому бетонуванні.
Технічні характеристики автобетононасосу М36
? Об'єм подачі 120 м3/год
? Висота подачі 35,9 м
? Дальність подачі від середини
поворотной головки 32,0 м
? Дальність подачі від переднього
бамперу автомобіля 29,5 м
? Висота від початку розкладання
стріли 8,5 м
? Глибина подачі з 4-х метровим
розподільним шлангом 24,7 м
? Відстань між передніми опорами 6,3 м
? Відстань між задніми опорами 6,3 м
? Автомобільна база Mercedes-Benz
Винаходу залізобетону передувало відкриття цементу - особливої в'яжучої речовини, здатної тверднути після додавання до неї води. У 1796 році англієць Паркер шляхом випалення суміші глини та вапна отримав романцемент - першу в історії марку цементу. У подальші роки були відкриті нові рецепти отримання цементу. Змішаний в певних пропорціях з гравієм, піском і водою, цемент утворював бетон. Завдяки своїм пластичним властивостям (сирій його масі можна надати будь-яку форму, яка потім зберігалася після застигання) бетон у першій половині XIX століття широко увійшов у вжиток при будівельних роботах. Конструкції з бетону мали високу міцність на стиск, вогнестійкість, водостійкість, жорсткість і довговічність. Але вони, як і будь-який камінь, погано витримували навантаження на розтяг, тому їх використання було достатньо обмеженим. Бетон застосовували в основному для спорудження тонких перегородок і балок прольотом до 4 м. За основний матеріал для несучих конструкцій правило залізо у вигляді різного роду кованих стрижнів і смуг. На відміну від бетонних, залізні конструкції чудово витримували навантаження на стиск, розтяг і вигин, але на відкритому повітрі вони швидко втрачали ці якості через корозію. До того ж, було помічено, що при нагріванні понад п'ятсот градусів залізо стає текучим і втрачає свою міцність. В результаті при сильних пожежах висотні будинки, де несуче навантаження було покладене на залізні частини, руйнувалися. До кінця XIX століття почала відчуватися сильна потреба в новому будівельному матеріалі, який поєднував би в собі переваги заліза і бетону. Застосовуючи окремо бетон і залізо, будівники довго не замислювалися над тим, що їх можна з'єднати разом. Цього дійшли дослідним шляхом. Тим часом покладена в опалубку арматура легко обволікалася бетоном і виявлялася включеною в його масу.
Внаслідок великої сили зчеплення заліза з бетоном обидва матеріали починали працювати як одне ціле (дуже важливо, що бетон і залізо мають однаковий коефіцієнт температурного розширення).
Вперше патент на використання залізобетону взяв 1854 року англійський штукатур Вільям

 
 

Цікаве

Загрузка...