WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Техніка, технологія і продукція будівельної індустрії - Реферат

Техніка, технологія і продукція будівельної індустрії - Реферат


Реферат на тему
Техніка, технологія і продукція будівельної індустрії
План
1 Загальні відомості про будівельну індустрію
2 Природні органічні матеріали
Література
1 Загальні відомості про будівельну індустрію
Будівництво є споживачем продукції, яку виробляє гірничодобувна, лісова, деревообробна та хімічна промисловості, а також чорна та кольорова металургія.
Об'єм перевозу будівельних матеріалів складає більше четвертої частини вантажобороту держави.
В загальному об'ємі будівельно-монтажних робіт доля вартості буді-вельних матеріалів складає 60% вартості будівлі. При цьому доля вартості будівельних матеріалів у будівництві має тенденцію до зростання, оскільки у промисловості будівельних матеріалів безперервно розширю-ється асортимент і поліпшується якість виробів.
Будівельна індустрія - це індустрія монтажу будівельних виробів і конструкцій, які виготовляються на спеціалізованих підприємствах. Отже будівельна індустрія поділяється на дві стадії: виробництво будівельних матеріалів і виробів і безпосередньо будівництво.
Усі будівельні матеріали поділяються на природні і штучні. При цьому природні матеріали можуть бути як у вигляді матеріалів (цемент), так і у вигляді конкретних виробів (бетонна балка, цегла, черепиця, шифер, металоконструкція).
2 Природні органічні матеріали
До природних органічних матеріалів відносять лісоматеріали. Це колоди, бруси, дошки і ін. На півночі це часто єдиний будівельний матеріал.
Використовують переважно хвойні породи дерев: сосна, ялина і піхта. Рідше модринні породи: модрина, дуб, бук, ясен, береза.
М'які модринні породи - вільха, осина, тополя - швидко псуються. Тому їх використовують як допоміжний матеріал, або для тимчасових споруд зі строком використання до трьох років.
Позитивні якості деревинних матеріалів: мала об'ємна вага, добра транспортабельність різними видами транспорту, низька теплопровідність, легкість механічної обробки.
Негативні якості: нерівноміцність, схильність до загнивання, усихання, розтріскування, згорання та руйнування жуками-короїдами.
За стандартом лісові матеріали поділяють на кругляк і пиляний матеріал - бруски та дошки. Дошки поділяються на обрізані, необрізані і горбилі.
1 Природні неорганічні матеріали
Природні неорганічні матеріали називають також нерудною сировиною, тому що їх, як і рудну сировину, добувають із надр землі, але тільки відкритим способом, тобто в кар'єрах.
Нерудна сировина - це глина, пісок, піщаник, вапняк, щебінь, брущатка, камінь, граніт, гравій, туф, мармур, пемза. Сюди також відносять кварцит - пусту породу з рудних кар'єрів і шахт.
Природні неорганічні матеріали при необхідності проходять операцію подрібнення, грохочення та сортування.
Напрямки, в яких використовують ці матеріали: як заповнювачі при виго-товленні розчинів і бетонів; як облицювальні матеріали; як матеріали для фундаментів (граніт); як підлоговий матеріал при будівництві доріг.
2 Керамічні вироби
Сюди належать такі штучні матеріали як цегла, керамічні блоки, черепиця, керамічні каналізаційні труби, унітази, раковини та ін.
Переваги керамічних виробів: висока міцність, морозостійкість, водостійкість, вогнестійкість. І як результат - довговічність. Недолік - неможливість виготовлення деталей великих розмірів.
Розміри звичайної червоної цеглини 250х120х65, полуторної 250х120х88 мм. Маса - 2,75-3 кг.
Виготовляють цеглу за такою схемою: приготування глиняної суміші, формування, сушіння, випалювання. За міцністю цегла поділяється на такі марки: 75,100,125,150,200,250,300.
Цеглу і керамічні блоки використовують для кладки зовнішніх та внутрішніх стін. Для облицювання як зовнішніх, так і внутрішніх стін використовують облицювальну цеглу, керамічні камені та керамічну плитку.
Черепицю використовують для дахових покрить. Керамічні труби - для будівлі каналізаційних мереж. Унітази і раковини - у житловому та промисловому будівництві.
3 Вогнетривкі матеріали
Вогнетривкі - це керамічні матеріали з особливими якостями, а саме: вони мають високу вогнетривкість. Їх використовують, як футерувальний матеріал при спорудженні металургійних, коксохімічних, цементних, скловарних і термічних печей і інших теплових агрегатів. За вогне-тривкістю ці матеріали поділяють на три групи:
- матеріали, що розраховані на роботу при температурі до 1700єC. Ці матеріали використовують в основному у чорній металургії;
- матеріли, що розраховані на роботу при температурі 1700-2000єC (кольорова металургія);
- матеріали, що розраховані на роботу при температурах більше 2000єC - металургія тугоплавких металів.
Широке застосування набули пористі вогнетривкі матеріали. Вони дають змогу економити теплову енергію, або при тих же енерговитратах - зменшувати товщину стін.
4 В'яжучі матеріали
В'яжучі матеріали за походженням бувають мінеральними і органічними.
Мінеральні - це порошкові неорганічні речовини, які у суміші з водою утворюють в'язкопластичне тісто, що з часом затвердіє, втрачаючи пластичність.
Мінеральні в'яжучі матеріали в свою чергу поділяють на повітряні і гідравлічні.
Повітряні - це такі, що затвердіють на повітрі. Сюди належить вапно, рідинне скло, глина, силікатний клей, замазки. Гідравлічні затвердівають на повітрі і в воді. Сюди належать цементи, які виготовляють на основі портлайдцементного клінкеру або глиземного клінкеру.
За стандартом випускаються такі марки цементу: 200, 250, 300, 400 , 500, 600 і 800. Чим вище марка цементу, тим міцніший бетон можна виготовити. Після змішування з водою цемент, якщо суміш не перемішувати, через 45 хвилин починає схвачуватись (затвердівати). Повне затвердіння наступає через 12 годин. Після цього цемент продовжує набирати міцність ще 28 днів. При чому міцність зростає при поливанні водою.
Органічні в'яжучі матеріали - це бітуми та бітумні матеріали (бітуми з різними наповнювачами, частіш за все - пісок). Бітум - це побічний продукт при перегонці вугілля і нафти. Використовують бітуми при спорудженні дахів, як захисний шар, що не пропускає вологи. До органічних в'яжучих матеріалів відносять також смоляні та дьогтьові матеріали і мастики.
5 Бетон, залізобетон і будівельні розчини
Бетон - це штучний кам'яний матеріал, який отримують в результаті формування і твердіння бетонної суміші. Суміш містить у собі мінеральне в'яжуче (цемент, 16%), заповнювач (пісок, щебінь, гравій-75%) і воду (9%). Приготовлену суміш заповнюють у спеціальні форми, де протягом доби вона

 
 

Цікаве

Загрузка...