WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Техніка, технологія і продукція будівельної індустрії - Реферат

Техніка, технологія і продукція будівельної індустрії - Реферат

протягом доби вона застигає. Залежно від використаної форми отримують бетонні блоки, балки, колони та інші деталі.
Бетонні вироби мають позитивні якості. Вони міцні, морозостійкі, водонепроникливі і вогнестійкі.
Негативні якості: теплопровідність набагато більша ніж у деревинних матеріалів, а при згинанні та розтягуванні міцність у 5-10 разів менша, ніж при стисканні.
Тому бетонні вироби здебільшого використовують при виготовленні деталей, що працюють на стискання. Для деталей, що працюють на згин або розтягування, використовують залізобетон, тобто бетон, у якому монолітно поєднані бетон і стальна арматура. При виготовленні залізобетонних виробів арматура закладається у форми перед засипанням або під час засипання бетонної суміші. Арматура набагато зміцнює бетонну конструкцію.
Як бетонні, так і залізобетонні вироби виготовляють на заводах залізобетонних виробів (ЗБВ). Продукцією ЗБВ є плити, балки, ферми, стінки, стовпи, і навіть цілі споруди (блок ванна-туалет), які в готовому вигляді привозять на будівельні майданчики і монтують з допомогою зварювання металевих виступів, а потім ущільнюють стики з допомогою розчинів.
Будівельний розчин - це напівфабрикат бетону, що ще не встиг загуснути і затвердіти. Виготовляють розчини на заводах ЗБВ і доставляють на будівельні майданчики у спеціальних бетоновозах. Під час транспортування розчин увесь час перемішується. Використовують розчин для монтажних, укладальних і штукатурних робіт.
Іноді будівельні розчини готують безпосередньо на будівельних майданчиках (у невеликих кількостях), використовуючи для цього електричні бетономішалки.
7 Силікатні (автоклавні) матеріали
До силікатних матеріалів належіть силікатний бетон і силікатна цегла. Силікатну масу виготовляють шляхом перемішування вапна, кварцового піску і води шляхом формування з наступною термічною обробкою в автоклавах при температурі 175-200?C і тиску 0,8-1,2 МПа.
Силікатний бетон - різновид бетону без цементу. Він дозволяє знизити вартість будови за рахунок відсутності в'яжучого матеріалу.
Застигає силікатний розчин повільніше ніж цементний - протягом місяця, а при зрошуванні може зберігати свої в'яжучі властивості і довше.
Силікатну цеглу виготовляють двома способами: барабанним і силосним.
Силікатна цегла (біла) дешевша керамічної (червоної). Але показники водостійкості і морозостійкості у силікатної цегли нижчі, ніж у керамічної. Окрім того, силікатна цегла менш довговічна, особливо у вологому середовищі.
8 Азбоцементні матеріали
Азбоцемент - це цемент, зміцнений азбестовим волокном. Він легкий, вогнестійкий, атмосферостійкий, легко формується. Міцність - вища ніж у бетону.
Вироби із азбоцементу: труби, плити, шифер. Виробництво цих виробів дозволяє економити метали. Окрім того вироби з азбоцементу дешевші ніж вироби із металу і більш довговічні. Останнє особливо торкається труб.
9 Скло і вироби на його основі
Скло виготовляють на скловарних заводах із спеціальних кварцевих пісків. Технологія скловаріння складається з 5-ти стадій: шлакоутворення, склоутворення, просвітлення, виготовлення виробу і вистигання. Продукцією скловарних заводів є: скло віконне та вітринне, склоблоки, склопакети, склопрофіліти, плитки облицювальні, скловолокно, піноскло, труби, хімічний та побутовий посуд.
Позитивні якості скла: прозорість, хімічна стійкість, висока міцність при стисканні, низька теплопровідність.
Останнім часом набули широкої популярності склометалеві конструкції і навіть будівлі, які різко знижують масу будівель, зменшують витрати на фундаменти і поліпшують естетичний вигляд. Особливо це має значення для будівництва в районах з теплим кліматом.
Негативні якості скла: низька міцність при згинанні.
10 Металеві матеріали і конструкції
Сучасне будівництво широко застосовує у якості матеріалів різні метали. Так біля 20 % чорних металів і 4% кольорових металів використовується при виготовленні залізобетонних конструкцій (арматура) та металевих конструкцій та споруд (металеві мости, металеві кріплення тоне лей, лінії електромереж, залізниці та інше). Серед чорних металів найбільше поширення у будівництві набули мало вуглецеві конструкційні сталі, які мають гарну зварюваність. Іноді застосовують також високо вуглецеві сталі (рельси).
Особливого значення останнім часом набули кольорові метали при виготовленні житлових та адміністративних будівель, які розташовані в зонах з теплим кліматом. Це так звані скло металеві будівлі, які в 2-3 рази легші за традиційні цегляні та бетонні будівлі і потребують набагато менших витрат на спорудження фундаментів. Серед кольорових металів найчастіше застосовують прокатні профілі з алюмінію, міді, та латуні.
Література
1 Баженов Ю.М., Комар А.Г. Технология бетонных и железобетонных изделий. -М.: -1984.
2 Белинович М.С. Монтаж крупноблочных домов -М.: -1960.
3 Волк А.И. Строительные материалы, изделия и конструкции из стеклопластиков. -К.: -1974.
4 Волков В.И., Устинов М.А. Производство керамических изделий. -М.: -1986.
5 Вяжущие вещества, бетоны и изделия из них /Под ред. Г.И. Горчакова. -М.: -1976.
6 Горчаков Г.И. Строительные материалы.- М.: -1986.
7 Деркс А.Й., Пономарёв І.І. Скло та його застосування. -К.: -1978.
8 Довідник техгнолога-будівельника /Під ред. П.А. Носова. -К.: -1989.
9 Домокеев А.Г. Строительніе материалі. -М.: -1989.
10 Евдокимов Н.И. Технология монолитного бетона и железобетона. -М.: -1980.
11 Иваненко В.Н. Строительные материалы и изделия из кремнистых пород. -К.: -1978.
12 Ищенко И.И. Технология каменных и монтажных работ. -М.: -1988.
13 Комар А.Г. Строительные материалы и изделия. -М.: -1983.
14 Краткий справочник монтажника строительных конструкций. --.К: -1968.
15 Майський М.І. Технологія мателів і конструкційні матеріали. -К.: -1969.
16 Материалы и изделия в сельском строительстве: Справочник /Под ред. Л.И. Дворкина и др. -К.: -1990.
17 Нациевский Ю.Д. Справочник по строительным материалам и изделиям. -К.: -1989.
18 Организация строительства жилых и общесвенных зданий. Справочник. -К.: -1971.
19 Основы технологии важнейших отраслей промышленности /Под ред.В. Сидорова. -М.: -1971.
20 Рыбкин В.А. Строительные материалы. -К.: -1993.
21 Строительные материалы /Под ред. Г.И.Гончарова. -М.: Высшая школа. -1982.
22 Технология важнейших отраслей промышленности /Под ред. Гринберга. -М.: -1985.
23 Чевцова І.В. Основы технологии важнейших отраслей промышленности. -Минск: -1989.

 
 

Цікаве

Загрузка...