WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Збагачення корисних копалин - Реферат

Збагачення корисних копалин - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Збагачення корисних копалин
План
1 Загальні відомості про збагачення
2 Підготовка сировини до збагачення
3 Збагачення сировини
4 Окусковування концентратів
Література
1 .Загальні відомості про збагачення
При переробці руд велике значення має вміст чистого метала в руді. Іноді значною перешкодою при використанні корисної копалини є шкідливі домішки. Наприклад, при підвищенні вмісту сірки в коксі лише на 1 % витрати його збільшуються на 17 %, а продуктивність доменної печі знижується на 16 %.
Збагаченням корисних копалин називається сукупність процесів обробки, в результаті якої мінеральну сировину можна використовувати з більшим технічним і економічним ефектом. При збагаченні корисні копалини відокремлюються від пустих порід і шкідливих домішок. Хімічний склад мінералів у більшості випадків не змінюється.
Збагачення здійснюється на гірничо-збагачувальних комбінатах (ГЗК). У Кривому Розі існує 5 ГЗК, які вважаються найпотужнішими у світі. ГЗК у своїй структурі має склади, дробильно-сортувальні фабрики, збагачувальні фабрики, фабрики по виготовленню агломерату і окатишів. На фабриках використовується різноманітна техніка і залізничний транспорт.
2 Підготовка сировини до збагачення
Процесу збагачення корисної копалини передують ряд етапів.
Дробіння і подрібнення сировини. Дробіння здійснюється за допомогою щокових та конусних дробарок. Щокові дробарки прості за конструкцією, але менш потужні. Конусні дробарки складніші, проте вони більш потужні і можуть налагоджуватись на певний максимально необхідний розмір куска (наприклад для доменної печі - 100 мм) і тому вважаються більш досконалими.
Подрібнення (така потреба виникає, наприклад, для титанових руд) здійснюють на млинах, де сировина подрібнюється до розмірів 0,1-1 мм.
Грохочіння. Це процес просіювання на певну кускуватість. Відбува-ється на спеціальних машинах - грохотах, які обладнані колосниковими, листовими або дротяними ситами, що призводяться в рух кулачковими механізмами. За допомогою грохотів руду або вугілля можна розсортувати на декілька (до 10) фракцій.
Усереднення сировини. Здійснюється на усередню вальних складах ГЗК з метою стабілізації сировини за якістю шляхом перемішування порід, що поступають з різних шахт (родовищ). Сировина (руда або вугілля) спеціальним штабелеукладачем засипається у штабель шарами товщиною 20-30 см.
Потім сировина зачерпується знизу вверх, усі прошарки переміщуються між собою. Таким чином відбувається усереднення.
3 .Збагачення сировини
При відділенні корисної копалини від пустої породи використовуються різні властивості порід: маса, колір, магнітні і електричні властивості, радіоактивність. В результаті збагачення отримують декілька продуктів: концентрати, проміжні продукти, хвости.
Концентрат - продукт з підвищеним вмістом необхідного мінералу.
Хвости - це відходи збагачення. Вони складаються з пустої породи і невеликої кількості корисних компонентів.
Проміжним називають продукт, в якому вміст корисного компонента більший ніж у руді, але менший, ніж у концентраті. Проміжний продукт підлягає подальшому або повторному збагаченню.
Існують різні способизбагачення: ручне або механічне відбирання (золото), промивання на конвеєрі під душем (для порід, що містять пісчано-глинисті домішки); промивання з допомогою поршневої відсадної машини; флотаційне збагачення - шляхом продування повітря через сировину, що знаходиться в пульпі; магнітна сепарація (для магнітної сировини).
Для видалення з сировини вологи, вуглекислого газу і особливо сірки часто застосовують випал руди у випалювальних печах тунельного типу. При цьому залізняк F2О3 іноді переходить у магнітний стан - Fe3О4.
4 Окусковування концентратів
Після збагачування концентрація заліза в руді збільшується до 60-70 %. Але при добуванні, транспортуванні, перевантажуванні, збагаченні частина корисної копалини настільки подрібнюється, що стає непридатною для використання у доменному процесі. Тому дуже подрібнену руду або концентрат окусковують, тобто переробляють на агломерат або окатиші.
3.3.4.1 Виробництво агломерату. Шихту для агломерату готують із дрібних концентратів, колошникового пилу, подрібненого палива і вапняку. Після перемішування шихту спікають при температурі 1100-1200?C на спеціальних агломераційних машинах. При цьому паливо згорає, сірка вигорає, Fe2O3 частково відновлюється до FeО. Утворюються пористі спечені куски матеріала, який називають агломератом (офлюсованим).
3.3.4.2 Виробництво окатишів. 90 % концентрату у вигляді пилу змішують з 1 % бетоніту (дрібнодисперсна глина) і 9 % вапняку. Потім суміш ретельно перемішують, уволожнюють і подають до тарільчатого гранулятора де вона окупчується, перетворюється в гранули розміром 10-20 мм. З допомогою стрічкового конвейера гранули поступають на сушку і відпал. При температурі 1200 ?C гранули зміцнюються. Після вистигання вони відвантажуються для використання у доменній печі.
Таким чином, вихідними матеріалами, що поступають з гірничодобувної промисловості до металургії є: руда, концентрат, агломерат, окатиші, вугілля і вапно.
Література
1 Андреев С.Е. Дробление, измельчение и грохочение полезных ископаемых. -М.: -1978.
2 Ассонов В.А. и др. Буровзрывные работы. -М.: -1980.
3 Бакс Карл. Богатства земных недр. -М.: -1986.
4 Буяновский Н.И., Лесницкий В.А. Буровые машины и механизмы. -М.: -1968.
5 Вайсберг В.М. Экспуатация дробильных и измельченных установок: справочное пособие. -М.: -1986.
6 Власов В.П. Технология производства кускового торфа. М.: 1974.
7 Володин Ю.И. Разведочное бурение. -М.: 1972.
8 Дриц М.Е., Москалев М.А. Технология конструкционных материалов и материаловедение. -М.: -1990.
9 Дробаденко В.П. и др. Техника для подземных работ. -М.: -1976.
10 Единые правила безопасноти при взрывных работах. -М.: -1987.
11 Кирсаков А.Н. Буровые машины и механизмы. -М.: 1981.
12 Кухарь А.С. и др. Производство агломерата. -Кривой Рог: -1979.
13 Механизация взрывных работ: Справочник./А.М. Бейсбаев и др. -М.: -1992.
14 Основы технологии важнейших отраслей промышленности/Под. Ред. Сидорова. -М.: -1971.
15 Соколов Р.С. Химическая технология, т.1 -М.: -1999.
16 Сулименко Е.И. Производство окатышей. -М. -1988.
17 Технология важнейших отраслей промышленности/Под ред. Гринберга. -М.: -1985.

 
 

Цікаве

Загрузка...