WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Трансмісія - Курсова робота

Трансмісія - Курсова робота

застосовується одно дискове зчеплення фрикційного типу, яке складається з механізму й привода вимикання.
Основні деталі механізму зчеплення: ведений диск встановлений на шліци ведучого вала коробки передач, натискний диск з пружинами розміщеними на кожусі зчеплення. Який жорстко прикріплений на маховику; відтискні важелі, установлені на кульових опорах на кожусі і шарнірно з'єднані з натискним диском.
Привід вимикання зчеплення складається з муфти із витискним підшипником, поворотної пружини, вилки, тяги й педалі.
Основні ознаки несправності:
а) пробуксовування
б) неповне вимикання (веде)
в) ривки під час зрушування з місця
г) шум у зчепленні під час руху
д) звїдання педалі
е) підтікання рідини в з'єднаннях привода зчеплення.
Коробка передачпризначається для зміни в широкому діапазоні крутного моменту, що передається від двигуна на ведучі колеса автомобіля при рушанні з місця та розганянні, Крім цього, коробка передач забезпечує рух автомобіля заднім ходом і дає змогу на тривалий час роз'єднувати двигун й ведучі колеса.
Коробка передач складається з таких основних частин: картера, ведучого вала, проміжного вала із шестернями, веденого вала із шестернями й синхронізаторами й механізму перемикання передач.
Основні ознаки несправності коробки передач:
а) шум під час руху автомобіля;
б) утруднення перемикання передач;
в) самочинне вимикання передачі;
г) підтікання оливи.
Ведучі мости автомобіля встановлюються на рамі або на кузові автомобіля за допомогою путніх елементів підвіски й під час руху змінюють своє положення відносно місць кріплення. Для передавання крутного моменту від коробки передач до ведучого моста застосовують карданні передачі.
Карданна передача до ведучого моста складається з карданного вала, шарнірів і проміжної опори, карданні шарніри забезпечують пружного моменту між валами, осі яких перетинаються під змінними кутами. В трансмісії автомобілів застосовують жорсткі карданні шарніри неоднакових і однакових кутових швидкостей.
Карданний шарнір неоднакових кутових швидкостей складається з жорстких деталей ведучої й веденої вилок, хрестовини на шини якої насаджені голчасті підшипники. Карданний шарнір однакових кутових швидкостей кульового типу складається з двох фасонних кулаків з овальними канавками куди закладаються кульки.
Основні несправності:
а) послаблення кріплення фланців карданних шарнірів і проміжної опори;
б) спрацювання шліцьової муфти, хрестовини й підшипників;
в) прогин вала.
Ці несправності проявляються у ривках під час зрушування автомобіля з місця й перемикання передач, а також у шумах під час руху.
Мости автомобіля виконують функцію осей, на які встановлюються колеса. Залежно від схеми трансмісії мости можуть бути:
а) ведучими;
б) веденими;
керованими;
г) підтримувальними.
Ведучий міст як правило, об'єднує в одному агрегаті такі механізми:
а) головну передачу;
б) диференціал;
в) півосі.
Головна передача слугує для збільшення крутного моменту та зміни його напряму під прямим кутом до повздовжньої осі автомобіля й виконується з конічних шестерень. Залежно від кількості шестерень головні передачі поділяють на:
а) одинарні конічні (одна пара шестерень);
б) подвійні (пара конічних і пара циліндричних).
На автомобілях застосовують шестеренчасті конічні диференціали, які складаються з пів осьових шестерень, сателітів та корпусу, що об'єднує їх і кріпиться до веденої шестерні головної передачі.
Основні ознаки несправності ведучого моста:
а) постійний шум і сильне нагрівання під час руху;
б) шум на поворотах;
в) підтікання оливи.
Ремонт зчеплення і коробки передач.
Зчеплення.
Основні дефекти деталей зчеплення і його привода: спрацювання фрикційних накладок веденого диска, спрацювання підшипника муфти вимикання зчеплення й переднього підшипника ведучого вала коробки передач, спрацювання, вищерблення, риски і тріщини наживного диска, зменшення пружності пружин; погнутість, тріщини й обломи ричагів виключення; вм'ятини й тріщини на кожусі, спрацювання втулок вилки виключення й осі педалі.
Для заміни спрацьованих й пошкоджених накладок веденого диска треба висвердлити нові накладки, просвердлити в них дірки й роззенкувати їх, приклепати накладки до диска. Головне заклепок втопити на 1,2-1,5 мм. Ведений диск з новими накладками провіряють на биття.
Ремонт інших деталей зчеплення заключається в їх заміні, виправленню, заварці тріщин.
Перед розбиранням кожуха зчеплення для заміни або ремонту нажимного диска треба зробити мітки на кожусі і диску, щоб не порушити балансіровку. Після збирання кожуха: наживний диск кладуть на три шайби товщиною 10,5 мм (ГАЗ-66) на маховик закручують болти кріплення кожуха до маховика; регулюють положення ричагів вимикання так, щоб відстань від кінців ричагів до поверхні маховика була 53 0,25 мм, а відслонення кінців маховика до поверхні маховика було не більше 0,3 мм; роз кернують регуліровочні гайки.
Коробка передач.
Основні дефекти деталей коробки передач: спрацювання й вищерблення зубів шестерень, спрацювання шліців валів і шестерень, спрацювання шийок валів під підшипники, викривлення вилок, спрацювання вибоїнок повзунів під фіксатори й замки, тріщини й обломи в картері, пошкодження різьби, спрацювання місць посадки підшипників в картері.
Стан зубів шестерень перевіряють зовнішнім осмотром, шаблоном або вимірювання товщини зубів штангензубометром. Зуби, котрі мають дрібні ущербини в торець й вершини зачищають брусками. Шестерні, що мають викошені й зламані зуби, замінюють.
Погнуті вилки переключення виправляють в холодному стані. Якщо при перевірці виявляються тріщини, вилки заміняють. Вибоїни в повзунах підправляють образивним бруском, без зміщення центру. Спрацьовані шарики фіксаторів і замків, підшипники, які втратили пружність замінюють.
Ремонт тріщин і обломів на картері зчеплення і коробки передач проводять заварюванням; зношені отвори картера під підшипники і вісь блока шестерень заднього ходу ремонтують встановленням втулок.
2.

 
 

Цікаве

Загрузка...