WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Столи - Курсова робота

Столи - Курсова робота

т.д.). звичайно такі заготовки склеюють із брусків з квадратним січенням. Можна підібрати і склеїти в блоки заготовки із різною по кольору і текстурі деревини. Але при цьому ураховувати твердість порід і направлення волокон. Такі склеювання дають можливість дістати багатоколірні деталі з опреділеним декоративним ефектом.
Столи.
В інтер'єрі квартири стіл займає особливе місце, і від того, яку він має форму, де розміщається і яку функцію виконує, від багато чого залежить загальний вигляд інтер'єру кімнати.Так, стіл у вітальні - це місце, де збирається вся сім'я. Звичайно його розміщають в центрі кімнати, при зондуванні простору він займає головне місце в зоні, при цьому йому необов'язково знаходитись в центрі. Столи такого типу мають багатофункціональний характер: при необхідності їх корисну площу можна збільшити - вони розкладаються або складаються. Крім того, кришка у такого стола облицьована цінними породами шпона, тому він вносить опре ділення декоративного звучання і в якійсь мірі впливає на загальне розміщення предметів.
Сімейство столів багатоманітне: столи кухонні, обідні, робочі, журнальні, сервіровочні, туалетні, столи відкидні, засувні, навісні. В комплект мебелі входять обідний стіл для вітальні і журнальний для кутка відпочинку.
Журнальний столик.
Оригінальний журнальний столик, робить куток відпочинку більш зручним і красивим. Кришка столика може бути виконана в мозаїці по дереву і нагадувати форму боба. Площина кришки можна показати у вигляді одного сюжета або виконати її рослинним орнаментом, де вставки будуть світлі, а фон - темний. Торці кришки слід також облицювати темним шпоном. Товщина кришки - 12...15мм; матеріал - ДСП або фанера. Кришку полірують до дзеркального блиску, а ніжки покривають нітролаком. Основні розміри столика: висота - 600, довжина - 800...1000, ширина (посередині) - 600мм. Ніжки стола кріплять на різьби або на клей.
Також може бути виконаний інший журнальний столик, в якого кришка журнального стола може бути круглою. Він може бути виконаний із ДСП або фанери. Діаметр його - 600, товщина - 15мм. По краям кришка прикрашена орнаментальним мотивом; в центрі поверхні - мозаїчний набір. Торці облицьовані світлим текстурним шпоном. Знизу кришку можна не облицьовувати шпоном, а зафарбувати тушшю або тоніруючим байцом, після чого покривають двома слоями нітролаку.
Знизу кришка має основу у вигляді круга діаметром 250 і товщиною 35...40мм, котрі кріпляться до кришки шурупами. До цієї основи прикріплюють ніжки столика з трьома розніжками, розміщеними під кутом 1200. Гвинт врізаний в торець ніжки і виступає тільки різьбою голівка; прикріплений також шурупами. На різьбовій голівці гвинта рекомендується нарізати збільшену метричну різьбу, при чому глибина отвору в основі повинна бути більше висоти різьбової голівки; це забезпечує щільне з'єднання кришки з ніжкою.
У верхній частині ніжка має форму правильного рівностороннього трикутника, а в нижній - шестикутника. На кожній розніжці набрано малий, але виразний рослинний мотив орнаменту, котрий оптично зменшує масу ніжки, надаючи виробу легкості. Розніжки розводять з таким урахуванням, щоб на площині вони придавали стійкого положення столику. Для цього їх розвід дорівнює діаметру кришки. У низу на розніжки приклеюють прикладки з твердої гуми.
Якщо важко на перших порах виконувати сюжетний мозаїчний набір, то почніть з красивого і виразного орнаменту в колі. Для цього слід використовувати темні і світлі породи (не більше трьох). Для фону можна використовувати грецький горіх, а для вставок - клен або відбілений без текстурний грецький горіх.
Список літератури.
"Поради сільському умільцю". І.М. Чернов. Київ 1990р.
"Основи столярного ремесла". А.М. Коноваленко. Київ 1996р.
"Рисунок і основи композиції". Г.І. Кульбакін. Москва 1988р.
"Декоративно-прикладне мистецтво".
Є.А. Антонович, Р.В. Захарчук-Чугай,
М.Є. Станкевич. Львів 1992р.
"Срібна пряжка". М.В. Яновський. Ужгород 1980р.
"Народне мистецтво як частина культури".
М.А. Некрасова. Москва 1986р.
"Композиція". Е.В. Шорохов. Київ 1985р.
"Саме близьке мистецтво". А.Б. Салтиков.
Москва 1990р.
Вступ.
Народна творчість - це історична основа, на якій розвивалася і розвивається світова художня культура, одна із форм суспільної свідомості і суспільної діяльності, явище соціального зумовлення. Як і інші форми суспільної свідомості, зокрема, філософія, мораль, релігія, політична і правова ідеологія, народна творчість розвивається під впливом конкретної історичної дійсності. Характер виробничих відносин визначає загальний рівень суспільної свідомості, у тому числі творчої діяльності народу.
Народна творчість включає в себе різні види художньої діяльності народу - поетичну творчість, театральне, музичне, танцювальне, декоративне, образотворче мистецтво, народне будівництво тощо. Народна творчість існує як сукупність численних видів, жанрів, родів. Усі її види об'єднує основне - пізнання та відображення трудової діяльності людства, його історії, побуту тощо, хоча кожен із них має певні особливості функціонального призначення, матеріалу, засобів вираження.
Висновок.
На цю роботу мене надихнула експозиція Коломийського музею "Гуцульщина". На ній я побачив дуже багато цікавих і красивих речей. Але найбільше мені сподобалися вироби з дерева, а іменно - меблі. І в зв'язку з цим я вирішив на свою дипломну роботу виготовити щось із меблів.
Перед тим був дуже довгий пошук, що іменно виготовити, було багато ескізів, було багато переглянуто каталогів по меблях. Та зупинився я іменно на журнальному столику, а щоб він був оригінальніший я вирішив поєднати його з акваріумом, або тераріумом. Коли було вирішено, з керівником дипломної роботи, і ухвалено певний ескіз, то почався робочий етап. Спочатку ішов пошук деревини, було багато варіантів, яку деревину використовувати, в кінцевому результаті було вирішено вибрати, дуб.
Щоб дістати дошки відповідної ширини мені приходилось склеювати клеєм ПВА, коротші дошки, які перед цим я ставив на шипи. Також на цьому виробі знаходяться точені деталі, ажурна різьба. У моїй роботі я використовував токарний станок СТД-20м, електролобзик, електрофрезу, електрошліфувальний станок.
У виробі крім дерева використовується скло для акваріума, тераріума товщиною 5мм, а для кришки стола скло 4мм. Щоб склеїти акваріум було використано "Аква-силікон". Потім акваріум, тераріум було укомплектовано у журнальний столик, який перед тим було полаковано столярним лаком.
Цей журнальний столик може використовуватись, як акваріум або тераріум. Я дуже сильно задоволений тим що я добився поставленої перед собою мети.
Додатки.
Вступ.
Основна частина.
Технологічна частина.
Список літератури.
Висновок.

 
 

Цікаве

Загрузка...