WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Столи - Реферат

Столи - Реферат

Столи
В інтер'єрі квартири стіл займає особливе місце, і від того, яку він має форму, де розміщається і які функції виконує, багато в чому залежить загальний вид інтер'єра кімнати. Так, стіл у вітальні - це місце, де збирається вся родина. Звичайно його розміщають у центрі кімнати, а при зонуванні простору він займає головне місце в зоні, при цьому йому необов'язково знаходитися в центрі. Столи такого типу мають багатофункціональний характер: при необхідності, їхню корисну площу можна збільшити - вони розкладаються чи розсовуються Крім того, кришка .у такого столу облицьована коштовними породами шпони, тому він вносить визначене декоративне звучання і якоюсь мірою впливає на загальне розташування предметів.
Сімейство столів багатоманітне: столи кухонні, обідні, робітники, журнальні, сервірувальні, туалетні, столи відкидні, засувні, начіпні. У комплект меблів, що здобувається, входять обідній стіл для вітальні і журнальний для куточка відпочинку. Але розмова хочеться повести не про їх, а про ті столи, що не входять у комплекти гарнітурів. Такі своєрідні столи розробляються вами, читач, і будуть підходити тільки вам.
Сервірувальний столик. Кожна хазяїна мріє мати сервірувальний столик. Його використовують для переміщення блюд з кухні у вітальню, на ньому можна розмістити переносної телевізор під час відпочинку, застосувати його як журнальний столик і допоміжні полиці для розміщення матеріалів і інструмента під час роботи і т.д. Звичайно він має два яруси, легко розбирається і складається. Крім того, у нього красивий зовнішній вигляд.
Такий столик можна зробити в домашніх умовах, узявши за основу яку-небудь просту конструкцію. Слід зазначити, що конструкції їх бувають розбірні, цільні, що складаються й ін. По зовнішньому оформленню вони теж різні: на одних декорування спокійна, на інших - яскрава, святкова.
Читачу пропонується двох'ярусний розбірний столик, яруси якого виготовлені з фанери й облицьовані коштовними породами струганої шпони з застосуванням мозаїки по дереву. Ручки теж прикрашені мозаїкою, стійки виконані з відходів алюмінієвого профілю. Кришка столика декорована орнаментом, що розташовується по її периметру. Центр верхньої кришки можна не акцентувати, а застосувати стругана шпона коштовних порід - волоського горіха, червоного чи лимонного дерева. Кращим варіантом тут було би застосування малюнка капових напливів. Поверхня обох кришок покривається нітро- або поліефірним лаком. Між кришкою і бортом мається зазор для- вільного сходу рідини після промивання. До алюмінієвого борта кришка кріпиться гвинтами, для цього в ній просвердлені чотири отвори: одночасно цими ж гвинтами кришки кріпляться і до стійок. Унизу кожної стійки знаходиться кронштейн із коліщам (чи. підшипником), обтягнутим гумою. Діаметр коліщати повинний бути не менш 60 мм, інакше столик буде мати повільний хід і стане хитливим.
На мал. представлений двох'ярусний пересувний столик, кришки якого, на відміну від попереднього, не прямокутні, а виконані у формі кола (діаметр - 300...350 мм). У складі конструкції- три стійки, що кріпляться до кришок (фанера) на металевих шпильках з різьбленням М5 чи Мб. Стійки виконані з дюралюмінієвої трубки й облицьовані берестом. Торці кришок можна облицювати світлим горіхом, а на поверхнях набрати березовий мотив у мозаїці по дереву. Висота столика - 700, товщина кришок - 10 мм. Унизу прикріплені на кронштейнах колеса, обтягнуті гумою, діаметр їх -45...50 мм. Угорі кожна стійка має заглушку на різьбленні. Нижня кришка знаходиться на висоті 100 мм від рівня підлоги. Якщо ви окантуєте кришки металевою чи стрічкою прутиком, то стійки пополіруйте і покрийте лаком.
Журнальний столик. Оригінальний журнальний столик, представлений на мал. , зробить куточок відпочинку більш зручним і красивої. Кришка столика виконана в мозаїці по дереву і нагадує форму бобу. Площина кришки можна показати у виді одного чи сюжету виконати її рослинним орнаментом, де вставки будуть світлі, а тло - темний. Торці кришки варто також облицювати темною шпоною. Товщина кришки - 12...15 мм, матеріал - ДСП чи фанера. Кришку полірують до дзеркального блиску, а ніжки покривають нітролаком. Основні розміри столика: висота - 650, довжина - 750... 800, ширина (посередине) - 500 мм. Ніжки столика кріплять на чи різьбленні на клею.
Кришка іншого (круглого) журнального столика може бути також виконана з ДСП чи фанери. Діаметр її - 600, товщина-15 мм. По краях кришка прикрашена орнаментальним мотивом, у центрі поверхні - мозаїчний набір. Торці облицьовані світлою текстурною шпоною. Знизу кришку можна не облицьовувати шпоною, а зафарбувати чи тушшю протонувати бейцем, після чого покрити в два шари нітролаком.
Знизу кришка має підставу у виді кола діаметром 250 і товщиною 35...40 мм, що кріпиться до кришки шурупами. До цієї підстави прикріплена ніжка столика з трьома розпірками, розташованими під кутом 120" (мал. ). У підставу запідлице врізана гайка, що має кілька отворів для шурупів (шурупи довгі з потайною голівкою). Гвинт врізаний запідлице в торець ніжки і виступає тільки різьбова голівка, прикріплена також шурупами. На різьбовій голівці гвинта рекомендується нарізати велике метричне різьблення, причому глибина отвору в підставі повинна бути більше висоти різьбової голівки, це забезпечить щільне з'єднання кришки з ніжкою. Креслення гвинта і гайки показаний на мал.
У верхній частині ніжка має форму правильного рівностороннього трикутника, а в нижньої - шестикутника. На кожній розпірці набраний дрібний, але виразний рослинний мотив орнаменту, що зорово зменшує масу ніжки, додаючи виробу легкість. Розпірки розводять з таким розрахунком, щоб на площині вони додавали стійке положення столику. Для цей їхній розвід дорівнює діаметру кришки. Унизу на розпірки приклеєні підкладки з твердої гуми.
Якщо вам важко спочатку виконати сюжетний мозаїчний набір, то почніть із красивого і виразного орнаменту в колі. Для цього варто застосувати темні і світлі породи (не більш трьох). Для тла можна використовувати волоський горіх, а для вставок - клен вибілений чи безтекстурний волоський горіх.
Мобільний стіл у кімнаті. Пошуки шляхів організації інтер'єра привели до багатофункціональності меблів. На мал. показаний приклад мобільного столу, що трансформується. При необхідності він висувається, а при непотрібності - зарухається під підставу книжкової шафи, де для цього виконане наскрізне отвір-паз. Довжина такого столу ледве менше довжини полиць шафи, а ширина - трохи менше ширини тумби під шафу. Товщина кришки столу-15 мм, висота столу - по місцеві, але не менш 750 мм. Бічна стінка висувного столу виступає на 10...15 мм над поверхнею кришки. Стіл облицьовують по можливості тією же породою, що й основні меблі. Його зручно розмістити у вікна, де більше природного світла.
Якщо вже говорити про підвіконний простір, то воно в квартирі в основному не використовується, але ж біля підвіконня можна обладнати прекрасне робоче місце.
На мал. показаний один зваріантів використання підвіконного простору для організації робочого місця. У даному випадку використана відкидна кришка столу: її розміри 800X500X15 мм, матеріалом може бути ДСП. Для пристрою такого столу спочатку вирівнюють дошку підвіконня і до неї знизу закріплюють необхідної довжини рояльну петлю. Потім прикріплюють кришку з двома рядами отворів діаметром 15...20 мм (це воздуховоди для відводу тепла). Опорою для столу служить висунутий упор, яким може бути сталевий куточок, пофарбований під колір батарей опалення. У неробочому положенні такий стіл прикриває батарею, естетичний і сприймається як художнє доповнення до інтер'єра кімнати. Площина столу можна облицювати світлими породами струганої шпони і покрити матувальним лаком. Особливо вигідний такий стіл у квартирах із плоскими батареями центрального опалення.

 
 

Цікаве

Загрузка...