WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Характеристика електронних тахеометрів - Реферат

Характеристика електронних тахеометрів - Реферат


Реферат на тему:
Характеристика електронних тахеометрів
фірми SOKKIA
Електронний тахеометр - це вимірювальний інструмент, у якому конструктивно об'єднані електронний теодоліт, світлодалекомір і мікропроцесор із прикладним геодезичним програмним забезпеченням. Мікропроцесор дозволяє зберігати дані вимірів у внутрішній пам'яті і робити обробку й аналіз результатів вимірів безпосередньо в поле.
Цифрові прецизійні нівеліри. Забезпечують високу точність визначення висот. Можуть використовуватися в тих випадках, коли точність визначення висот супутниковими системами й електронними тахеометрами недостатня. Обсяг таких робіт відносно невисокий, тому і приладів потрібно небагато.
Найбільш універсальними є, безумовно, електронні тахеометри. При всій привабливості супутникових систем вони не можуть гарантированно працювати у всіх випадках через необхідність "бачити чисте небо". Не випадково практично всі російські постачальники геодезичного устаткування, що навіть починали у свій час працювати винятково із супутниковою апаратурою, сьогодні вважають за необхідне пропонувати електронні тахеометри. Тому тенденції розвитку простежимо на прикладі приладів цього класу.
Останнім часом чітко просліджується тенденція розвитку електронних тахеометрів - від "звичайних" приладів до роботизованих станцій. Прилад забезпечується сервоприводами, модулем наведення на візирну мету і радіокомунікаційним пристроєм. З їхньою допомогою він автоматично наводиться на крапку, що спостерігається, а всі команди оператор подає з пульта дистанційного керування. Оператор забуває про необхідність змінювати фокусування зорової труби і ручному наведенні на крапку. Він цілком зосереджений на показаннях дисплея. Різко збільшується якість кодування об'єктів при зйомці, що приводить до зниження часу камеральної обробки. Переваги при розбивочних роботах просто величезні - обчислюються редукції відбивача в проектне положення обновляються в реальному часі.
Сьогодні виробляється і ціле сімейство тахеометрів-автоматів. Це не просто роботизированные прилади із сервоприводами і пристроями автоматичного наведення на візирну мету, а свого роду датчики положення об'єкта, які можна використовувати як складений елемент комп'ютеризованої технології.
Електронні тахеометри Sokkia, які випускалися до 2003 року, оснащувалися інфрачервоним далекоміром з невидимим променем, що вимірює відстань до цілі з використанням призмених або плівкових відбивачів. Сучасні моделі тахеометрів Sokkia оснащені безвідбивним лазерним далекоміром з видимим променем, у якому використовується технологія RED-tech. Цей далекомір має найвищу швидкість і точністю вимірів. Вузький лазерний промінь забезпечує можливість безвідбивного виміру відстаней до дрібних об'єктів (кути будинків, електричні проводи, ізолятори і т.п), при великих кутах падіння лучачи на поверхню, що відбиває, (при зйомці каналізаційних люків), а також при наявності перешкод (сіткові огородження, дрібні галузі і листи дерев). Крім цього, лазерний далекомір, у порівнянні з інфрачервоним далекоміром, має значно велику (у 2.5 - 3 рази) дальність виміру відстаней з використанням традиційних призмених або плівкових відбивачів.
Тахеометри серій 130R, 130RT, 30R, 30RT, 30RK поставляються в двох модифікаціях: з лазерним далекоміром 2 класу або з більш могутнім лазерним далекоміром класу 3R.
Усі тахеометри Sokkia мають:
" Зорову трубу прямого зображення і високого розрішення, що допускає поворот через зеніт і надир, що значно полегшує наведення на ціль.
" Підсвічування сітки ниток і клавіатури.
" Двухвісьовий рідинний компенсатор, що дозволяє коректувати вплив відхилення інструмента по осях X і Y у діапазоні до 3', що разом із програмою обліку колімаційної помилки забезпечує точні кутові виміри.
" Комунікаційний порт RS232 для підключення комунікаційного кабелю.
" Порт для підключення зовнішнього джерела харчування (крім моделей SET630R, SET630RT, SET630RK, SET610 і SET610K).
Всі електронні тахеометри Sokkia (крім спеціальних) внесені в Держреєстр України і не вимагають проходження метрологічної атестації при ввозі.
Мал. 1. Електрониий тахеометр Sokkia SET530R
Короткі характеристики:
Точність кутових вимірів - 5"
Дальність вимірів на 1 призму - 5000м
Дальність вимірів без відбивача - 350м
Короткий опис тахеометра Sokkia:
Тахеометри серії Sokkia x30R обладнані новим цифровим далекоміром, що дозволяє вимірювати відстані (до 150 м) без використання відбивача, дозволяє виконувати виміру на крапки, на які чи неможливо небезпечно установлювати відбивач(моделі серії Sokkia x30R3 оснащені далекоміром Red-tech класу 3R, що дозволяє працювати в безвідбивному режимі до 350м). Вузький видимий лазерний промінь має малий діаметр, що дозволяє робити виміру крізь перешкоди (листя , дерева, забори). Переключення режиму "без відбивача" - "призма" - "плівка" здійснюється однією кнопкою. Харчування електронного тахеометра здійснюється від Li-lon акумулятора (вага близько 100г). Керування здійснюється 15 клавішами. Можна використовувати беспроводную клавіатуру SF 14 (Крім 630R), що має 37 клавіш.
Керування клавіатурою, зміна і збереження однією кнопкою і можливість установки карт-ридера аналогічні серії 10.
Комплектація: тахеометр на трегере, 2 акумулятори (630R з одним), з/у, чохол і інструмент для юстировки, кабель ПК, ПО для перекачування даних, керівництво російською мовою, кейс для транспортування.
Нова модель SET 530RL у північному варіанті дозволяє працювати в температурних умовах до -30°С
Технічні характеристики тахеометрів:
Електронний тахеометр Set 230R Set 330R Set 530R Set 630R
Точність кутових вимірів 2" 3" 5" 6"
Збільшення труби 30 X 26 X
Компенсатор/діапазон роботи компенсатора Двохосьовий, ±3'
Мінімальна фокусна відстань, м 1,3
Дальність вимірів на 1 призму 5000 4000
Дальність вимірів без відбивача, м 150 (350 для моделей R3) 100
Точність лінійних вимірів на 1 призму, мм ±(2+2x10-6xD)
Час одного виміру, сек. 1,3
Клавіатура Двостороння,
15 клавіш Однобічна,
15 клавіш
Обсяг пам'яті 10000 крапок
Діапазон температур, °З від -20 до +50
Мах. Час роботи, годин 5
Вага, кг 5,4 5,3
Мал. 2. Безвідбивний електронний тахеометр sokkia Set630R
Мал. 3. Електронний тахеометр Sokkia SET3130R3
Винос в натуру за допомогою електронного тахеометра SOKKIA
Коротко ідея виносу в натуру така:
1. Маємо деякі точки з номером і координатами (допустимо n,x,y,h) у вигляді папірця, текстового або графічного файлу
2. Беремо тахеометр або GPS з контролером
3. Створюємо в них файл, куди власне, і заносимо (або ПК+Soft+кабель, або руками)
4. Йдемо на об'єкт робіт
5. Створюємо розбивочне обґрунтування цими ж пристроями (див. пункт 2). Зрівнюємо або одержуємо RTкой координати пунктів розбивочного обґрунтування (можна відразурозбивати)
6. Використовуємо програму STAKEOUT (хоча і не обов'язково) тахеометра або GPS
7. Використовуємо молоток для закріплення точок (дюбелів, штирів) в натурі.
1.Geodimeter 500,600
2.Trimble 600,3600,5600 з GDM панеллю
3.Trimble 600,3600,5600 з ACU
4.Leica TPS 300,400,700
5.Sokkia
По GPS:
1.Leica 530
2.Trimble 5700,5800 з ACU

 
 

Цікаве

Загрузка...