WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Порядок встановлення електронного тахеометра SOKKIA SET 630R в робоче положення. Введення даних про станцію - Реферат

Порядок встановлення електронного тахеометра SOKKIA SET 630R в робоче положення. Введення даних про станцію - Реферат

файлі роботи, то на екран буде виведений запит (мал. 11). Такий запит з'явиться при збігу номерів точок, що зберігаються, із уже перевіряється. Тому такий запит буде, навіть якщо ви зберігаєте виміри, а під таким номером існують координати. При натисканні [ТАК] -існуюча крапка буде перезаписана крапкою, що вводиться, (номер залишиться), [ДОБ] - крапка, що вводиться, у кінець списку, [НЕМАЄ] - запису в пам'ять не відбудеться.
Рис. 11
Наступний етап роботи - орієнтування інструмента. Розглянемо два варіанти.
Варіант перший, коли на крапці орієнтування установлений відбивач. Знаходячись у режимі {ЗАПИС ДАНИХ}, вибираємо пункт меню "Відстані" і натискаємо [УВЕДЕННЯ]. На екрані, що відкрився, (мал. 12)
вибираємо функцію [РАССТ] і проводимо виміру. Після закінчення виміру екран прийме вид, показаний на мал. 13.
Для збереження обмірюваних значень у пам'яті приладу вибираємо функцію [ЗАП].
Установлюємо курсор (мал. 14) на номері точки і вводимо потрібне значення, потім редагуємо висоту відбивача. Усі внесені й обмірювані дані зберігаємо, вибравши функцію [ТАК].
Другий варіант, що зустрічається частіше, коли на крапці орієнтування установлюється візирна віха. Наводимося на віху і, знаходячись у режимі {ЗАПИС ДАНИХ}, вибираємо пункт меню "Кути", натискаємо [УВЕДЕННЯ]. На екрані, що відкрився, (мал. 15) відображаються поточні значення вертикального і горизонтального кутів.
Для зручності роботи можна обнулить значення горизонтального кута, натиснувши двічі [УСТ_0]. Для збереження обмірюваних значень у пам'яті приладу вибираємо функцію [ЗАП]. Редагуємо номер точки, як було показано вище.
Перш ніж переходити до зйомки, рекомендуємо винести наступну точку знімального обґрунтування. Для цього установлюємо відбивач на обрану точку. Знаходячись у режимі {ЗАПИС ДАНИХ}, вибираємо пункт меню "Відстані". Далі проводимо виміру, редагуємо і зберігаємо дані, виконуючи ті ж операції, що і при орієнтуванні по відбивачі.
Тепер переходимо до самої зйомки. Зйомка проводиться усі в тім же режимі {ЗАПИС ДАНИХ}, пункт меню "Відстані". Наводимо прилад на першу точку, натискаємо [РАССТ] і вимірюємо відстань. Після виміру екран прийме вид, показаний на мал. 13. Для збереження результатів вимірів вибираємо функцію [ЗАП]. Редагуємо номер точки, висоту наведення (мал. 14). Усі зміни зберігаємо, натиснувши [ТАК], при цьому екран повернеться до стану, показаному на мал. 12. Якщо на наступних крапках не міняється висота наведення і не потрібно кодування інформації, то для роботи зручніше використовувати функцію [АВТО]. При натисканні цієї клавіші прилад робить виміру, привласнює крапці наступний один по одному номер і зберігає результати. Використання функції [АВТО] значно збільшує продуктивність.
Тепер кілька слів про кодування польової інформації, оскільки цей процес є невід'ємною частиною сучасної технології зйомки. Електронні тахеометри SET мають "лист кодів" - область пам'яті, у якій заздалегідь можна розмістити сорок кодів. У процесі зйомки виконавець має можливість вносити
коди, вибираючи з "листа" чи вводячи їх вручну. Кодувати можна крапкові, лінійні і майданні об'єкти. При обробці польових вимірів у системах CREDO коди розпізнаються, і в крапках зйомки відображаються відповідні умовні знаки, що робить процес складання планів більш швидким і наочної. Цілком закодувати інформацію в поле - це значить думкою скласти майбутній план. Виконавець повинний пам'ятати велику кількість кодів і команд. При цьому, коштуючи в приладу, він просто не бачить багатьох деталей ситуації і рельєфу. Тому ми рекомендуємо не відмовлятися від ведення звичайного добротного і докладного абрису, кодуючи інформацію в поле тільки в разі потреби.
Закінчивши зйомку на першій крапці, переміщаємо прилад на другу. Роботу продовжуємо з опису нової станції, потім орієнтування, вимір на наступну точку знімального обґрунтування, зйомка, знову перехід і т.д.
Усі записувані дані зберігаються в пам'яті приладу послідовно. Загалом, значно спрощеному виді їх можна представити в такий спосіб:
1. Ім'я файлу.
2. Настроювання приладу.
3. Дані станції 1.
4. Виміру на орієнтирну точку.
5. Виміру на наступну точку знімального обґрунтування.
6. Виміру на точку зйомки (пікет).
7
N. Дані по станції 2.
N+1. Виміру на орієнтирну точку.
N+2. Виміру на наступну точку знімального обґрунтування.
N+3. Виміру на точку зйомки (пікет).
Усі виміри, збережені нижче даних по станції, вважаються зробленими з цієї станції. Інформація, що міститься в рядках 3, 4, 5, N+1, N+2, N+3 має той самий вид. Вона включає номер точки, значення горизонтального і вертикального кутів, похила відстань і код. Ні яких особливих оцінок про те, що одні виміри виконані для визначення точок знімального обґрунтування, а інші для визначення знімальних пікетів - немає. Система CREDO_DAT проаналізує виміру на наявність прямих і зворотних спостережень, і сама розділить дані знімального обґрунтування і тахеометричної зйомки. Таким чином, можна зробити висновок, що система CREDO_DAT не пред'являє ніяких особливих додаткових вимог до порядку проведення польових вимірів. Але це тільки почасти заслуга CREDO_DAT. Справа в тому, що формат збереження даних SDR, використовуваний у тахеометрах виробництва Sokkia, несе в собі всю необхідну інформацію. При відкритті нового файлу автоматично формується заголовок, у якому розміщаються додаткові дані про прилад (від серійного номера до виду оцифровки вертикального кола), про відбивач (постійна призми) і т.д. Формат SDR заслужено вважається одним із удалих форматів збереження польових даних.
Останній етап роботи - передача накопичених даних у комп'ютер. Для передачі даних з тахеометра SET у PC використовується кабель ProLink. Ця програма поширюється безкоштовно в незахищеному виді. ProLink забезпечує двосторонній зв'язок тахеометра і комп'ютера, а також дозволяє редагувати і створювати файли у форматі SDR.
Використана література
1. Гаврилов С.Г. Сучасна геодезія. - К., 2004.
2. Інструкція по користуванню електронними тахеометрами Sokkia SET 530/630 R. - М., 2005.

 
 

Цікаве

Загрузка...