WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Порядок встановлення електронного тахеометра SOKKIA SET 630R в робоче положення. Введення даних про станцію - Реферат

Порядок встановлення електронного тахеометра SOKKIA SET 630R в робоче положення. Введення даних про станцію - Реферат


Реферат на тему:
Порядок встановлення електронного тахеометра SOKKIA SET 630R в робоче положення. Введення даних про станцію
Перед описом порядку роботи з приладом розглянемо призначення клавіш управління (мал. 1):
Рис.1
[ON] - клавіша включення живлення;
[Ф] - клавіша включення і вимикання підсвічування (у серії 30R при тривалому натисканні включає
лазерний покажчик напрямку);
[SFT] - переключення регістра між прописними і малими літерами (у серії 30R також
служить для переключення режиму роботи далекоміра "призма"/"плівка"/"без відбивача");
[ESC] - скасування введення даних, перехід на ступінь вище по дереву меню;
[FUNC] - перехід на наступну сторінку програмних клавіш (прогортання літер і цифр при
введенні даних);
[BS] - видалення введених символів;
[? ?] - переміщення курсору нагору і вниз;
[? ?] - переміщення курсору вправо і вліво, вибір іншої опції;
[ ] - клавіша, аналогічна клавіші [ENTER] - [УВЕДЕННЯ] комп'ютерної клавіатури.
Далі в тексті клавіша буде позначатися як [УВЕДЕННЯ];
[Fl], [F2], [F3], [F4] - програмні клавіші. Служать для вибору відповідних їм значень.
Значення програмних клавіш виводяться в нижньому рядку екрана. Надалі умовимося
називати їхній "функціями". Крім цього, у режимі редагування клавіші служать для введення букв і цифр.
Різні програми обробки польових вимірів пред'являють свої особливі вимоги до структури вихідних даних і, як наслідок, до технології ведення польових робіт. Тому відразу обмовимося, що надалі, одержувані результати планується обробляти в системі CREDO_DAT.
Весь процес роботи можна представити в наступній послідовності.
1. Вибір файлу для збереження результатів вимірів.
2. Вхід у режим вимірів зі збереженням даних.
3. Уведення даних про точку стояння.
Вимір на точку орієнтування.
Вимір на наступну точку знімального обґрунтування.
Власне зйомка.
Перехід на наступну станцію і повторення дій з п.2 по п.6.
Передача даних у комп'ютер.
Тому що кожна крапка при обробці в CREDO повинна мати свій унікальний номер (ім'я), перед початком робіт необхідно установити порядок нумерації точок. Наприклад, під точки знімального обґрунтування виділяються перші 100 чи 1000 номерів (залежить від розміру об'єкта), а точки тахеометричної зйомки нумеруються, починаючи з 101 чи 1001. Особливо важливо установити порядок нумерації в тому випадку, якщо на одному об'єкті використовуються одночасно кілька приладів, інакше спільна обробка вимірів у CREDO буде утруднена.
- Натискаємо клавішу [ESC] - переходимо в головне меню (мал. 3).
- Натискаємо [F3] - входимо в режим {ПАМ'ЯТЬ} (мал. 4).
Після включення й ініціалізації вертикального і горизонтального кіл тахеометр автоматично ввійде в режим {ВИМІРУ} (мал. 2). Перше, що ми повинні зробити - указати (вибрати) файл, у которий будуть записуватися результати наших вимірів. Для цього необхідно виконати наступну послідовність дій.
- Установлюємо курсор на пункті меню "Файл роботи", натискаємо клавішу [УВЕДЕННЯ] - переходимо до екрана, показаному на рис. 5.
Вибрати файл для запису чи можна [? ?], чи натиснувши клавішу [F1], переходимо до екрану, показаному на мал. 7.
- Установлюємо курсор на пункті меню "Вибір файлу", натискаємо клавішу [УВЕДЕННЯ] - переходимо до екрана, показаному на мал. 6.
Кількість записів у файлі роботи зазначено праворуч від назви. Знак "*" указує, що файл не був переданий у комп'ютер.
Для вибору файлу необхідно установити курсор на потрібний файл роботи і натиснути клавішу [УВЕДЕННЯ]. Після цей прилад повернеться в меню, представлене на мал. 6. Тут знову необхідно натиснути клавішу [УВЕДЕННЯ]. Тепер зміна файлу роботи прийнято.
- Натискаємо клавішу [F1] - повертаємося в режим {ВИМІРУ} (мал. 8).
І так, файл обраний.
Наступна наша задача - активізувати режим роботи тахеометра {ЗАПИС ДАНИХ}. Для цього, знаходячись у режимі {ВИМІРУ} (мал. 8), пролистайте клавішею [FUNC] екрани і знайдіть функцію "ЗАЛ". Якщо ви не змінювали установки приладу і використовуєте заводське настроювання, то функція "ЗАЛ" знаходиться на третьому екрані - клавіша F3 (мал. 8).
Натискаємо F3, входимо в режим {ЗАПИС ДАНИХ} (мал. 9).
Далі доречно буде провести аналогію між записом даних у пам'ять приладу і веденням звичайного польового журналу. Перше, що ми записуємо в журнал - номер точки стояння і висоту інструмента. Те ж саме нам необхідно зробити, працюючи з 8Етом. Вибираємо пункт меню "Дані по станції", натискаємо [УВЕДЕННЯ] (мал. 9).
Тахеометр пропонує ввести координати, ім'я (номер) станції, висоту інструмента (мал. 10). Крім цього, на наступних екранах цього пункту меню можна ввести код, дату, час, дані для обчислення атмосферного виправлення і т.д. На самому початку ми домовилися, що наші виміри надалі будуть оброблятися в CREDO, тому заповнювати всі пропоновані полючи не обов'язково. Досить увести номер станції і висоту інструмента, а у випадку, коли вам потрібно висока точність, ще температуру і тиск для обчислення атмосферного виправлення. Координати і висоту станції зручніше пізніше задати в CREDO_DAT.
Рис. 10
Як уводити дані в електронні тахеометри SET? Потрібно установити курсор на цікавлячому вас поле і натиснути клавішу [РЕДКТ] - редагування. У нижньому рядку екрана над функціональними клавішами з'являться цифри 1, 2, 3, 4. Уведення потрібної цифри здійснюється натисканням відповідної клавіші, перехід до інших цифр - клавішею [FUNC] (тривале натискання приводить до пролистиванию списку проти вартовий стрілки). Варто помітити, що для редагування номера точки і коду доступні цифри, букви латинського алфавіту, а також символи: ".", "+", "_", "-", "&". Для редагування висоти інструмента і координат -тільки цифри і символи: ".", "-", "+". Вихід з режиму редагування здійснюється переносом курсору на наступне чи попереднє поле.
Після внесення змін в усі цікавлячі полючи вийти з пункту меню "Дані по станції" випливає, вибравши програмну клавішу [ТАК]. При цьому всі дані по станції будуть записані в пам'ять приладу. Якщо введений номер уже мається в поточному

 
 

Цікаве

Загрузка...