WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Структурна схема та принцип роботи ЗУСКТ - Курсова робота

Структурна схема та принцип роботи ЗУСКТ - Курсова робота

розгортки. Рядкові синхроімпульси через пристрій автоматичної частоти і фази АПЧ і Ф корегують частоту і фазу імпульсів задаючого генератора ЗГ рядкової розгортки.
В пристрої ПСР формуються двохрівневі стробуючі імпульси SC (sand castle - "піщаний замок"), необхідні для роботи пристрої кольорової синхронізації в субмодулі кольору А2.1 і фіксації рівня чорного в модулі кольору А2. В модулі кольору А2 повний кольоровий телевізійний сигнал поступає в канал сигналу яскравості і в субмодуль кольору А2.1.
В каналі яскравості здійснюються наступні операції: режекція сигналів кольору при прийомі кольорового зображення, електронне регулювання контрастності, яскравості, насиченості, перша прив'язка рівня чорного, обмеження струму променів кінескопа (ОСП).
Субмодуль кольору А2.1 представляє собою декодер сигналів кольору, в якому відбувається виділення сигналів кольору і одночасна корекція високочастотних передспотворень, підсилення сигналів кольору, їх розподіл з подальшим детектуванням сигналів кольору.
Для автоматичного включення і виключення каналу кольору і режекторних контурів в каналі яскравості в залежності від приймаючого чорно-білого або кольорового сигналів, а також для корекції правильності переключення електронного комутатора служить пристрій кольорової синхронізації, розміщений в субмодулі кольору А2.1.
Отримані в результаті детектування кольорорізницеві сигнали ЕR-Y і ЕB-Y надходять в матрицю, в якій при їх додаванні виділяється зелений кольорорізницевийсигнал ЕG-Y. В наступних матрицях відбувається додавання кольорорізницевих сигналів з сигналом яскравості, в результатті чого виділяються сигнали основних кольорів ЕR, EG, EB.
В вихідних відеопідсилювачах сигнали основних кольорів підсилюються до величин, необхідних для нормальної модуляції струменів променів кінескопа. Гасіння променів кінескопа на час зворотнього ходу рядкової і кадрової розгортки здійснюється імпульсами гасіння, сформованими в спеціальному формувачі із рядкових імпульсів зворотнього ходу рядкової розгортки РІЗХ і кадрових імпульсів зворотнього ходу кадрової розгортки КГІ. Імпульси гасіння разом з сигналами основних кольорів підсилюються у вихідних підсилювачах і поступають на катоди кінескопа. В більш ранніх моделях телевізорів імпульси гасіння поступали на модулятори кінескопа. Модулі рядкової А7 і кадрової розгортки А6 призначені для створення відхиляючих променів рядкової і кадрової частот.
В модулі рядкової розготки А7, крім відхиляючих струмів, виробляються напруги,необхідні для роботи системи АПЧ і Ф, ОСП, фукнкціонування пристроїв стабілізації розмірів растру.
Модуль рядкової розгортки також являється джерелом напруги для живлення анода, фокусуючого і прискорюючого електродів кінескопа. Ці напруги виробляються множником напруг в модулі рядкової розгортки.
В модулі також виробляється постійна напруга 220В для живлення вихідних відеопідсилювачів і змінна напруга 6,3 В (еф.) для живлення підігрівачів кінескопа. Напруга 6,3 В знімається з однієї із вторинних обмоток трансформатора вихідного рядкового ТВР. Модуль А7 складається із попереднього підсилювача, вихідного касаду і субмодуля корекції растру А7.1, призначеного для усуненння геометричних спотворень растра, стабілізації і регулювання розміру растра по горизонталі.
Модуль кадрової розгортки А6 складається із задаючого генератора ЗГ, попереднього підсилювача, каскаду регулювання режимів, в якому здійснюється регулювання розміру, лінійності і частоти кадрів, вихідного каскаду, формувача імпульсів гасіння і генератора зворотнього ходу.
Блок управління (БУ) включає в себе регулятори звуку, тембру, контрастності, яскравості, насиченості, кінцевий підсилювач звукової частоти (ПЗЧ) і стабілізатор напруги 30В, необхідний в пристрої вибору програм для настройки на потрібні телевізійні канали. Регулятор насиченості конструктивно пов'язаний з вимикачем кольору.
Плата кінескопа А8 використовується для надходження сигналів основних кольорів R, G, B і для подачі живлячих напруг на електроди кінескопа і підігрівачі.
На паті А8 розміщуються розрядник, обмежувальні резистори. В залежності від типу плати кінескопа можуть також розміщуватись регулятори прискорюючої і фокусуючої напруг. Модуль живлення МЖ в телевізорі 3УСКТ імпульсний. Складається із двохнапівперіодичного випрямляча напруги мережі, імпульсного генератора (блокінг-генератора), пристрою запуску, пристрою стабілізації і захисту від перенавантажень. Випрямлячі забезпечують необхідні для роботи телевізора напруги 125 В (130,135, 150 В), 28 В, 15 В.
В модулі розміщений додатковий стабілізатор 12 В.
Плата фільтру живлення (ПФЖ) А12 призначена для того, щоб імпульсні перешкоди модуля живлення не проникли в електричний ланцюг. На платі ПФЖ розміщені крім перешкодоподавляючих елементів і елементи пристрою розмагнічування кінескопа А11. В якості динамічної головки може застосовуватися широкосмугова типу ЗГДШ-1. Всі модулі і блоки телевізора зв'язані між собою з модулем живлення через з'єднуючу плату ПЗАЗ. Дана структурна схема призначена для роботи з кінескопами із самозведенням типу 51ЛК2Ц, 61ЛК5Ц або аналогічними імпортними кінескопами.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
Івано-Франівське управління освіти
Коломийський технічний ліцей ВПУ-14
КЕР-305-04-2001
на тему:
Виконав: Бортейчук С. В.
Перевірив: Корнієнко А. І.
КОЛОМИЯ 2001

 
 

Цікаве

Загрузка...