WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Виготовлення віконного блоку - Курсова робота

Виготовлення віконного блоку - Курсова робота

ремонтувати. Працювати можна лише справним інструментом.
Ремонтують інструмент, заміняють ріжучі частини, після його вимикання і повної зупинки. Працювати механізованим інструментом із приставних драбин заборонено.
При перервах у роботі і під час перенесення механізований інструмент відключають від мережі. Залишати без нагляду механізований інструмент із працюючим двигуном заборонено.
Електробезпечність
При зіткненні людини зі струмоведучими частинами діючої електроустановки створюється небезпека пораженняструмом. Небезпечна для життя людини сила струму 0,05 А, а в два рази більша, тобто 0,1 А,-смертельна. Неізольовані струмоведучі частини огороджують так, щоб до них не було вільного доступу.
Електроінструмент варто систематично перевіряти на відсутність замикання на корпус; крім того, варто перевіряти перед роботою справність живлячого кабелю. Електроінструмент повинний бути заземлений; при відсутності заземлення працювати електроінструментом забороняється.
До роботи з механізованим інструментом допускаються особи, що пройшли виробниче навчання і мають відповідне посвідчення.
Ремонтувати, регулювати механізований інструмент можна тільки після його відключення і повної зупинки. При роботі з електроінструментом варто користатися захисними окулярами. У процесі роботи забороняється натягувати і перегинати кабелі інструментів.
У непогожу погоду (сніг, дощ) працювати на відкритій площадці електроінструментом можна лише у виняткових випадках, під навісом з обов'язковим застосуванням діелектричних рукавичок. У приміщеннях особливо небезпечних, а також поза приміщеннями працювати електроінструментом можна при напрузі не більше 36 В.
Пускову апаратуру розміщають таким чином, щоб сторонні особи не могли пустити машини і механізми. Рубильники повинні бути обладнані кожухами.
Металеві будівельні ліси, рейкові шляхи електричних вантажопідйомних кранів і інші металеві частини будівельних машин і устаткування з електроприводом, корпуса електродвигунів, кожухи рубильників повинні бути заземлені.
Зовнішні електропроводки тимчасового електропостачання повинні бути виконані ізольованим проводом, розміщені на опорах (стовпах) на висоті над рівнем підлоги, землі, настилу не менш 2,5 м над робочими місцями, 3,5 м - над проходами, 6м - над проїздами.
Ручні переносні світильники повинні мати захисну металеву сітку, причому напруга для них повинно бути не більше 36 В, а в особливо небезпечних місцях (траншеї, колодязі) - 12В.
Штепсельні з'єднання на 12 і 36 В повинні мати колір, що різко відрізняється від штепсельних з'єднань з напругою більш 36 В.
Гумові захисні засоби перед застосуванням оглядають, очищають від бруду, витирають. Захисні засоби, що мають проколи, тріщини, застосовувати не можна.
При пилянні, фрезуванні, шліфуванні треба користатися захисними окулярами. У приміщеннях особливо небезпечних і з підвищеною небезпекою пораження електричним струмом працювати можна електроінструментом при напрузі не вище 42 В. Корпуса електроінструментів, що працюють при напрузі більше 42 В, повинні бути заземлені.
Пожежі наносять народному господарству великий збиток. Основними причинами пожеж є недбале поводження з вогнем на відкритих площадках, паління в пожежонебезпечних місцях, несправності в електромережі, неправильне збереження легкозаймистих матеріалів, захаращення цехів і території і т.п.
Укладати лагкозагораючі предмети (пиломатеріали) на будівельному майданчику можна на відстані не менш 15 м від будуючих будівель чи тимчасових споруджень. Склади паливних і мастильних матеріалів варто розташовувати з боку, протилежного пануючим вітрам, і на великій відстані від будинків.
Треба систематично перевіряти електромережу і вчасно усувати її несправність. Тимчасові металеві й електричні печі можна влаштовувати тільки за узгодженням з органами пожежного нагляду. У місцях, відведених для паління, варто поставити бочки з водою і ящики з піском для недокурків.
На будівельному майданчику повинні бути обладнані протипожежні пости з вогнегасниками, цебрами, лопатами, ломами, баграми, гідропультом і сокирами. У гідропульта звичайно встановлюють бочки з водою.
Місця, де водопровід відсутній, обладнають закритими водоймами з мотопомпами на відстані 150...200 м від будинків.
Пожежна профілактика передбачає заходи, спрямовані на попередження виникнення пожеж, тобто створення умов, що перешкоджають поширенню вогню, заходи для евакуації людей, матеріалів, устаткування при виникненні пожежі, а також план роботи людей по найшвидшій ліквідації пожежі.
Склади пиломатеріалів повинні міститися в чистоті і мати необхідні дороги і проїзди. Територію складу треба систематично очищати від відходів - кори, тріски. Паління на складах, а також розведення багать категорично забороняється.
У літні дні територію складу, а також територію підприємства треба поливати водою. Розриви між штабелями і групами штабелів повинні відповідати передбаченим нормами.
Склад повинен бути обладнаний протипожежним водопроводом, водоймами. Невеликі склади повинні мати чани з водою, вогнегасники.
У деревообробних цехах потрібно стежити за станом електроустаткування, пускової апаратури, силової й освітлювальної мережі. Обтиральні матеріали варто зберігати в спеціальних закритих металевих ящиках і періодично їх очищати. Необхідно систематично змазувати підшипники, не допускаючи їхнього перегріву.
Зберігати наднормативні запаси пиломатеріалів, заготовок і деталей у цехах не допускається.
Усі проходи і підходи до пожежних кранів повинні бути завжди вільними і доступними.
У опоряджувальних цехах не можна працювати без надійно діючої вентиляції, для того щоб не утворилася вибухонебезпечна концентрація пар лакофарбових матеріалів.
Цехи крім пожежного водопроводу повинні бути забезпечені засобами пожежегасіння - вогнегасниками, розташованими в зручних місцях.
Для подачі сигналів про пожежу в цеху, майстерні повинна бути встановлена пожежна сигналізація. У випадку її відсутності необхідно установити сирени, дзвін і т.п.
Кожен працівник, помітивши пожежу, зобов'язаний негайно (по телефону) викликати пожежну команду, а якщо немає телефону, дати інший який-небудь сигнал і вжити заходів по гасінню пожежі місцевими засобами.
Для забезпечення боротьби з пожежами і профілактики пожеж на кожнім будівництві і підприємстві зі складу працівників створюються добровільні пожежні дружини, що активно беруть участь у гасінні пожеж. У кожній зміні повинно бути мінімальна необхідна кількість працівників пожежної дружини.
?
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
1. Л.Н. Крейд лин. Столярные. Плотничные и паркетные работы. М., Высшая школа, 89 г.
2. Л.Н. Крейдлін. Столярні роботи. К., Вища школа, 93 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...