WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Виготовлення віконного блоку - Курсова робота

Виготовлення віконного блоку - Курсова робота

показу наочних посібників. Первинний на робочому місці, повторний, позаплановий і поточний інструктажі проводить безпосередній керівник робіт. Первинний інструктаж проводять на робочому місці з усіма знову прийнятими робітниками шляхом показу безпечних прийомів і методів роботи. Повторний інструктаж проводять з метою підвищення рівня знаньпрацівників, а позаплановий - при зміні правил з охорони праці і зміні технологічного процесу.
При інструктажі робітник довідається правила поведінки на території, основні причини, що викликають травматизм (несправність устаткування, інструмента, електромережі і т.п., неправильні прийоми роботи); знайомиться з правилами поведінки в зоні робіт кранами, лебідками, автотранспорту і при завантажувально-розвантажувальних роботах. Про проведення первинного на робочому місці, повторного і позапланового інструктажів працівник, що проводив інструктаж, робить запис у журналі реєстрації інструктажу на робочому місці з обов'язковим підписом інструкуючого і що інструктує.
На робочому місці інструктаж проводить майстер або виконавець робіт, докладно пояснює безпечні прийоми роботи, огороджувальну техніку, розповідає про електробезпеку, порядок утримання робочого місця, будову механізмів, правилах пуску, зупинки і змазування верстатів.
Техніка безпеки на будівництві. Дерев'яні конструкції, як правило, виготовляють на підприємствах будіндустрії, однак найчастіше на будплощадах приходиться виконувати ряд операцій із застосуванням ручного і механізованого інструмента, а іноді і деревообробних верстатів. Для цього велику роль для безпечної роботи відіграє правильна організація робочих місць. Робоче місце столяра, зайнятого обробкою деревини, обладнається верстатом і необхідним інструментом і пристосуваннями.
Верстат міцно закріплюють на робочому місці, а інструмент розташовують так, щоб ним легко і зручно було користуватися. Пиломатеріали, заготовки розміщають поблизу від верстата, для того щоб робітник не затрачав значних зусиль і рухів на їхню доставку до місця роботи.
Особливу увагу варто звертати на правильне використання механізованого інструмента. Рукоятки ручного інструмента (молотків, пилок, стамесок і ін.) повинні бути ретельно і добре закріплені, а їхня поверхня повинна бути гладкою, без вибоїн і сколів.
Переносити вантажі на носилках допускається по рівному місці на відстань не більш 50 м, а переносити їх по сходи або драбинам не можна. На місцях навантаження і вивантаження лісоматеріалів повинні бути пристосування, що виключають розвал лісоматеріалів.
Техніка безпеки й організація робочих місць при монтажі дерев'яних конструкцій. Дерев'яні конструкції в проектне положення піднімають стропами, для чого їх прикріплюють до конструкцій, а потім підвішують до гака піднімального механізму.
Стропують елементи і конструкції по заздалегідь затверджених схемах з урахуванням міцності і стійкості конструкцій, що піднімаються. До місця установки їх подають у положенні, близькому до проектного.
Щоб уникнути розгойдування конструкцій при підйомі варто застосовувати відтяжки волокняного каната або тонкого гнучкого троса, прикріплюючи їх тимчасово до кінців конструкцій. При прикріпленні троса до віконних чи дверних блоків треба стежити за тим, щоб не порушити гідроізоляцію, прокладену по периметрі блоку. Елементи і конструкції стропят інвентарними стропами.
При підйомі чи опусканні стояти під виробами чи під стрілою крана категорично забороняється. Розстроповка елементів і конструкцій до їхнього закріплення в проектному положенні не допускається. Від бруду, пороху конструкції очищають на землі до їхнього стропування і підйому.
У процесі монтажу потрібно забезпечити стійкість і незмінюваність елементів і конструкції і своєчасне закріплення в проектному положенні.
Монтаж елементів і конструкцій і переміщення їх над перекриттями, під якими працюють робітники, допускається лише у виняткових випадках з дозволу головного інженера будівельно-монтажної організації.
Зона монтажних робіт, небезпечна для перебування людей у процесі монтажу чи переміщення конструкцій, повинна бути позначена попереджувальними знаками і написами.
Підняті елементи, конструкції опускають на місце установки не вище 300 мм від проектного положення, після чого монтажники встановлюють їх на місце. Виконувати монтажні роботи у відкритих місцях на висоті при силі вітру більше 15 м/с, ожеледі, грозі чи тумані не допускається. Входи в приміщення і проходи в нижніх поверхах будинків, над якими ведеться монтаж, повинні бути закриті для доступу людей.
Усі сигнали машиністу крана або мотористу лебідки, а також робітникам на відтяжці повинні подаватися однією особою - бригадиром монтажної бригади, чи ланковим такелажником-стропильщиком. Сигнал "Стоп" може подаватися будь-яким працівником, що помітив явну небезпеку.
Перед початком робіт бригадир, майстер чи виконавець робіт зобов'язані детально ознайомити робітників з майбутньою роботою і проінструктувати про способи її виконання. Верхолазні роботи при монтажі можуть виконуватися робітниками не молодше 18 років.
Дерев'яні конструкції розташовують у фронту робіт комплектно і відповідно до послідовності монтажу, для того щоб у процесі монтажу не треба було гаяти час на розшуки необхідних виробів. Підвіз виробів до місця монтажу повинен бути заздалегідь запланований відповідно до затвердженого графіка робіт.
Механізми для монтажу - крани, лебідки - повинні бути встановлені так, щоб ними було зручно користатися без зайвих рухів. Для можливого пересування механізмів уздовж фронту робіт повинні бути улаштовані дороги. На ділянці монтажних робіт вивішують відповідні позначення границь монтажних робіт, для того щоб сторонні люди не попадали в цю зону.
Робітники повинні бути забезпечені набором інструментів, необхідним для установки виробів у проектне положення, вивірки правильності їхньої установки і закріплення в прорізі. При виконанні монтажних робіт необхідно користатися технологічними картами.
Техніка безпеки при монтажі (зборці) будинків. Будівельний майданчик у населених місцях, щоб уникнути доступу сторонніх осіб, огороджують. По периметрі споруджуваного будинку встановлюють небезпечну для перебування людей зону. Для будинків висотою до 20 м вона повинна бути не менше 7 м.
Працюючі на будплощадці в місцях, де можливе падіння предметів, робітники повинні бути забезпечені захисними касками. Відкриті прорізи в стінах огороджують. Для перенесення і збереження інструментів, цвяхів, болтів робітники, що працюють на висоті, повинні мати сумки.
Експлуатація інструментів. Механізованим інструментом працювати можуть особи, що пройшли навчання і мають посвідчення на право користування ними. Інструмент необхідно систематично і вчасно перевіряти і

 
 

Цікаве

Загрузка...