WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Виготовлення віконного блоку - Курсова робота

Виготовлення віконного блоку - Курсова робота

складе для вертикальних брусків 1460, а для горизонтальних- 1470 мм. За допомогою кутника наносять на брусок риски або олівцеві лінії. Від останньої олівцевої лінії наносятьнаступний припуск на торцювання 17 мм (сумарний припуск на обидва кінці 35 мм). Потім від лінії торцювання відкладають розмір, що дорівнює товщині шипів (у даному випадку 50 мм), і проводять риски.
Для вибирання чверті розміром 9...12X28 мм розмітку роблять у такий спосіб: від ребра бруска по пласти кожного бруска наносять риску, що відступає на 28 мм, а по крайці - риску, що відступає від ребра на 9 і 12 мм. Спочатку вибирають чверть розміром 9X28 мм, а потім додатково знімають скіс і доводять розмір чверті до необхідного.
Вибирають чверть ручними інструментами або на фрезерному верстаті. Після вибірки чверті бруски торцюють на потрібний розмір, зарізують шипи і провушину.
2.4. Складання віконних блоків.
Стулки, фрамуги, кватирки складаютьна робочому столі або в складальних верстатах (ваймах). Спочатку бруски підбирають, ретельно приганяючи кути і перевіряючи щільність з'єднань. Шипи і провушини намазують клеєм, після чого бруски з'єднують у раму (стулку). У кутах з'єднань чи коловоротом або електросвердлом зі спіральним свердлом вибирають отвір, у яке вставляють дерев'яний нагель діаметром 8...10 мм, попередньо намазаний клеєм. Довжина нагеля повинна відповідати товщині стулки.
Віконні коробки збирають на робочому місці. Шипи брусків змазують клеєм, бруски збирають і обжимають у складальному верстаті конструкції Я. Єрохіна.
Складальний верстат являє собою металеві козли висотою 600 і довжиною 1600 мм. Зверху розташований металевий швелер, на якому є переставний упор і гвинтовий пристрій. Наявність у швелері отворів, розташованих із кроком 100 мм, дозволяє встановлювати упор на потрібній відстані від гвинтового пристрою. Після складання перевіряють прямокітність коробки і стулки, заміряючи їх по діагоналі, свердлять у кутах отвори і ставлять у них дерев'яні нагелі на клею, чи металеві хрестоподібні нагелі з цинкоалюмінієвих сплавів.
Складені віконні стулки, фрамуги і коробки повинні мати по периметру припуск на подальшу обробку до 3...4 мм і по товщині 1 мм для зняття прогинів.
По периметрі стулки і фрамуги обробляють після повного схоплювання клею в шипових з'єднаннях. Якщо обробляти їх відразу після складання без витримки, то клейове з'єднання порушиться.
По периметрі стулки обробляють фуганком або електрорубанком, для чого попередньо закріплюють їх у верстаті у вертикальному положенні. Стулки, фрамуги, кватирки можна обробляти також на фрезерному верстаті в шаблонах. Значні прогини в площині стулок, фрамуг, кватирок знімають ручним інструментом (рубанком, фуганком), а невеликі - на шліфувальних верстатах. Після обробки по периметрі стулки навішують на петлі в коробки, а потім ставлять розкладки, відливи, прилади. Для виконання цих операцій використовують верстат, обладнаний пристосуванням Я. Єрохіна для дискової пилки.
Пристосування служить для поперечного розкрою розкладок і інших деталей під будь-яким кутом і являє собою дискову електропилку з рамою, виготовленої з кутників перерізом 30X30X4 мм. Рама довжиною 700 мм одним кінцем прикріплена до шарнірного стопора, що разом із упорним бруском нерухомо закріплений на верстаті. Завдяки стопору рама може повертатися під потрібним кутом до упорного бруска і стопоритися.
Щоб розпиляти деталь, раму встановлюють під необхідним кутом до упорного бруска, упритул посувають до нього деталь і включають дискову електропилку.
Трудомістка операція - врізання петель. На деревообробних підприємствах ця операція механізована, а на будівництвах її звичайно виконують вручну. Для розмітки гнізд під петлі застосовують шаблон Павлихина, що представляє собою дерев'яну рейку з упором і двома скобами із заточеними фасками. Розміри скоб відповідають розмірам петель.
При розмітці шаблон кладуть на крайку стулки по упорі. Потім наносять легкі удари киянкою по скобі, при цьому вона відбивається на стулці. По відбитку надалі вибирають гніздо під петлю. Аналогічно роблять розмітку на коробках. По розмітці стамескою вибирають гнізда під петлі. Упор у стамески дозволяє заглиблять лезо на заданий розмір. Глибина гнізда під петлю повинна відповідати її товщині, для того щоб після - установки поверхні петлі булм врівень з деревиною.
Встановлюють і навішують стулки в коробку на спеціальних столах. Процес навішення віконних стулок у коробку складається з припасування стулок, зачищення прогинів, навішення на петлі, усунення можливих дефектів (заколи, нерівності), кріплення стулок, кватирок, фрамуг, блоку від розкриття і передачі його під фарбування.
При навішенні стулок у коробку спочатку навішують зовнішні стулки. При виготовленні вікон із фрамугою (для громадських будинків) підганяють насамперед фрамугу, а потім стулки. Зазор між стулками і коробкою повинний бути не більш 2...4 мм, що необхідно для наступного покриття стулок шаром фарби.
При припасуванні стулок ретельно перевіряють правильність притвору, щільність їх прилягання до чвертей коробки. Необхідно стежити за тим, щоб навішені стулки відкривалися вільно і плавно і не пружинили. Внутрішні стулки підганяють до коробки так само, як і зовнішні.
При припасуванні стежать за тим, щоб всі елементи віконного блоку були гладко оброблені й у місці з'єднання (фальцювання) ретельно пригнані. Клей з поверхні елементів блоку повинен бути зчищений.
Петлі в брусках стулки, кватирки, фрамуги і коробки повинні бути врізані врівень, інакше стулки щільно не закриються
і будуть пружинити. Число шурупів для кріплення петель до стулок, фрамугам, кватиркам, коробкам повинно відповідати числу отворів. Петлі у вікнах врізають на відстані 200 мм від чверті коробки.
Для з'єднання спарених стулок вікон використовують петлі ПН6, спарених стулок вікон, з наплавом і фрамуг - ПН7. Для з'єднання спарених стулок вікон, з напливом і фрамуг використовують петлі ПВЗ.
Віконні блоки зі спареними стулками поставляють на будівництво з всіма основними приладами. Для закріплення спарених стулок у них врізають завертки 3Р2 (ГОСТ 5090-86) вручну або за допомогою електродовбача чи електросверла.
Навішані на петлі стулки з'єднують гвинтовими стяжками.
Отвори під стяжки свердлять свердлом, вибирають долотом, стамескою по розмітці.
3.ЗАХОДИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ
Кожен знову наступаючий робітник може бути допущений до роботи лише після навчання і проведення інструктажу з техніки безпеки. Інструктажі поділяють на вступний, первинний на робочому місці, повторний, позаплановий, поточний.
Вступний інструктаж перед допуском до роботи проводить інженер з техніки безпеки з кожним знову поступаючим робітником шляхом бесіди і

 
 

Цікаве

Загрузка...