WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Виготовлення віконного блоку - Курсова робота

Виготовлення віконного блоку - Курсова робота


КУРСОВА РОБОТА
Виготовлення віконного блоку
1. ВСТУП
Деревина як матеріал застосовується у всіх галузях народного господарства, причому значна кількість деревини використовується в будівництві. Завдяки своїм якостям - порівняно високій механічній міцності, малій теплопровідності, невеликій щільності, легкості обробки, стійкості до впливу кислот, солей, олій - деревину широко використовують для виготовлення несучих і огороджуючих елементів будинків, і споруд, ферм, арок, балок, прогонів, крокв, стійок, панелей, лаг, підлог, вікон, дверей і ін.
Великий розвиток одержують дерев'яні клеєні конструкції, використання яких доцільно у всіх видах будівництва, а у першу чергу в сільськогосподарських будівлях у виді арок, прогонів, а також при спорудженні підприємств із хімічно-агресивним середовищем. Застосування клеєних конструкцій дозволяє використовувати маломірні відходи деревини шляхом їхнього склеювання в елементи будівельних конструкцій. При використанні деревини в будівництві потрібно забезпечити раціональне використання її шляхом правильного розкрою і максимального використання відходів.
В даний час при виконанні столярно-будівельних робіт застосовується ручний механізований інструмент, розроблені і впроваджені для кожного виду робіт нормокомплекти машин і інструментів, а також комплекти прогресивного інструмента для основних професій будівельного виробництва, розташовувані в ручній валізці для столяра будівельного, тесляра, паркетника і ін.
Столярно-будівельні деталі і вироби виготовляють на деревообробних підприємствах потоковим способом із застосуванням напівавтоматичних і автоматичних ліній. На будівельні майданчики столярні вироби, фрезеровані деталі, елементи паркетних підлог, ферми, напівферми, балки й інші надходять у готовому виді. Віконні і дверні блоки поставляють на будівництва з навішаними стулками, фрамугами і полотнами, пофарбованими і заскленими, завдяки чому роботи із заповнення прорізів значно спрощуються і зводяться до установки готових віконних і дверних блоків. Ферми, арки, елементи даху також надходять на будівництва в зібраному виді або у виді окремих елементів (напівферми й ін.)
2. ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА
2.1. Опис виробу, конструкція і матеріали
Віконний блок складається з віконної коробки і віконних плетінь, що включають стулки, фрамугу, кватирку.
По призначенню вікна поділяють для житлових, громадських і виробничих будинків. По конструкції вони бувають одинарні з одним чи двома рядами скла, спарені з двома чи трьома рядами скла, роздільні з двома рядами скла і роздільно-спарені з трьома і чотирма рядами скла.
По кількості стулок в одному ряді вікна бувають одно-, двох- і багатостулкові, а в залежності від відкривання - відкривають усередину приміщення, назовні, у різні сторони і що не відкриваються чи глухі.
По способах відкривання стулок вікна бувають розпашні - з поворотом навколо вертикальної крайньої осі, підвісні - з поворотом навколо верхньої крайньої осі, відкидні - з поворотом навколо нижньої крайньої осі, поворотно-відкидні - з поворотом навколо вертикальної і нижньої крайньої осі, обертаючі - з поворотом навколо горизонтальної чи вертикальної середньої осі, розсувні - з переміщенням стулки в горизонтальній площині, піднімальні - з переміщенням стулки у вертикальній площині.
Для провітрювання приміщення у вікнах улаштовують кватирки, кватирки-стулки, клапани, жалюзі, фрамуги, що відкриваючі стулки.
Для освітлення приміщень стулки, фрамуги, кватирки заповнюють склом, склопакетами або склопакетами і склом, (змішаного типу).
У залежності від притвору стулок вікна розрізняють безімпостні - із середнім притвором у чверть і з імпостами - із притвором до імпоста.
По вологостійкості вікна поділяють на підвищеної вологостійкості, встановлювані в зовнішніх стінах будинків і усередині приміщень з відносною вологістю повітря більше 60 %; нормальної вологостійкості, встановлювані в приміщеннях з відносною вологістю повітря не більше 60%.
Віконна стулка складається з двох вертикальних і двох чи трьох горизонтальних брусків, зв'язаних між собою в раму за допомогою шипових з'єднань, клею і нагелів. У стулках, що мають великі розміри, ставлять горизонтальні бруски - горбильки, що з'єднують вертикальні бруски. Горбильок має профіль, аналогічний профілю бруска стулки; він збільшує міцність стулки, але зменшує її світлову площу.
У верхній частині віконної коробки над стулками встановлюють горизонтальну раму-фрамугу. Фрамуги можуть бути глухими і що відкриваються. У глухих фрамугах верхні притвори стулок примикають до чверті в нижньому бруску фрамуги. Для кріплення фрамуги, що відкривається, у віконну коробку вставляють горизонтальний брусок, називаний горизонтальним імпостом. У широких коробках ставлять нерухомий брусок - вертикальний імпост, до якого примикають крайки вертикальних брусків стулки.
Кватирку улаштовують угорі стулки, але не вище 1,8 м від підлоги, інакше її важко буде відкривати.
Віконні блоки із спареними стулками складаються із зовнішньої і внутрішньої стулок, спарених між собою на петлі, а внутрішня. Крім того. навішується на петлі до коробки. З'єднані між собою стяжками стулки складають як би одну раму, яка має достатню жорсткість.
Для миття скла внутрішні стулки розкриваються, розкручуючи стяжки.
2.3. Виготовлення віконних блоків
Віконні блоки, як правило, виготовляють на деревообробних підприємствах. На будівництво вони надходять з навішеними стулками, заскленими і пофарбованими. Однак іноді приходиться виготовляти віконні блоки невеликих серій у майстернях чи цехах будівельних організацій.
Вивчивши креслення, складають специфікацію деталей, указуючи проектні розміри і розміри заготовок (ГОСТ 24454-80, 8486-86). Потім по розмірах, приведеним на кресленні, випилюють заготовок для деталей стулок і коробки з урахуванням припусків на обробку (ГОСТ 7307-75). Після розпилювання бруски стругають рубанком, чи фуганком, фрезерують електрорубанком, на фугувальних, рейсмусових чи комбінованих верстатах. Потім перевіряють прямокутність і якість обробки брусків і приступають до їхньої розмітки.
Розмітка. Розмічають бруски за допомогою метра, рейсмуса, єрунка, малки, косинця на розмічальному столі, що має стільницю розміром 2200X1600 мм (на 100...150 мм більше найбільшої довжини бруска коробки).
На торцювання деталей із двох сторін при ширині і довжині до 1500 мм дається припуск 15 мм при одержанні деталей із заготовок і 35 мм - з пиломатеріалів. Бруски, випиляні з пиломатеріалів, розмічають так: два вертикальних чи горизонтальних бруски кладуть на стіл лицьовими сторонами назовні, після чого від торця бруска відкладають 18 мм, тобто припуск на торцювання, а від нього розмір бруска по довжині (у чистоті), що

 
 

Цікаве

Загрузка...