WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Нормальна та жорстка робота дизельних двигунів - Реферат

Нормальна та жорстка робота дизельних двигунів - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Нормальна та жорстка робота дизельних двигунів
1. Особливості робочого процесу. Робочий процес дизельних двигунів порівняно з бензиновими відбувається при більш інтенсивних режимах. Так, тиск укінці такту стиску досягає 3...4 МПа, а температура повітря - 500...800 °С. Тиск впорскування палива у тракторних дизелях становить 12 МПа, а в автомобільних - 80... 140 МПа. Час сумішоутворення у дизельних двигунах у 10 разів менший, ніж у бензинових. Так, якщо тривалість випаровування бензину у двигуні дорівнює 0,025 с, то у дизелях (при однаковій частоті обертання вала -0,002...0,003 с. Тому паливо у дизельних двигунах змішується з повітрям значно гірше, що потребує підвищеного надлишку повітря (коефіцієнт надлишку повітря у швидкохідних дизелях становить 1,2...1,5 проти 0,8...1,1 у бензинових двигунах). Процес сумішоутворення та згоряння палива у дизелі значною мірою залежить від конструкції камери згоряння і характеризується періодом затримки самозаймання - часом від моменту впорскування суміші в циліндр дизеля до її займання.
2. Нормальна робота дизеля можлива за умови, коли температура застигання палива на 5... 10 °С є меншою, ніж температура навколишнього повітря, або коли вона на 3...5 °С більша від температури його помутніння.
Для поліпшення низькотемпературних властивостей дизельного палива при його виготовленні з палива видаляють парафін, додають домішки, що зменшують температуру кристалізації, полегшують фракційний склад і зменшують в'язкість палива.
Процес видалення парафіну з палива, який дістав назву депарафінізації, полягає у виморожуванні з нього парафіну за дуже низьких температур. При цьому дістають паливо з добрими низькотемпературними властивостями, але самий процес дуже складний та знижує цетанове число палива, про що йтиметься нижче. Тому депарафінізацію використовують тільки для виготовлення арктичних сортів дизельного палива.
Для збереження цетанового числа на потрібному рівні проводять неглибоку депарафінізацію палива.
Більш простий і дешевий спосіб поліпшення низькотемпературних властивостей дизельного палива полягає у застосуванні депресорних присадок, які зменшують температуру його застигання на 10... 15 °С, але температура помутніння палива при цьому майже не змінюється.
Щоб усунути небезпечність утворення кристалів льоду, до реактивного палива, наприклад, додають антильодотвірні домішки. З'єднуючись з гігроскопічною водою, вони утворюють незамерзаючу рідину.
Найпростішим та досить дешевим й ефективним способом здобуття дизельного палива з добрими низькотемпературними властивостями є розбавлення його гасовими фракціями. Цей спосіб широко застосовують для приготування зимових сортів палива, що мають полегшений фракційний склад, знижену в'язкість і низькі температури помутніння та застигання. Якщо зимові марки палива відсутні, то поліпшення низькотемпературних властивостей літніх марок можна досягти доданням в останні низькозастигаючих технічних гасів (фракцій реактивного палива).
В умовах України зимове дизельне паливо зовсім не потрібне. Досить при мінусових температурах повітря додавати в літнє дизельне паливо гас. При температурі до -25 °С додають до 10 % гасу, а при нижчій - до 25 %. При цьому температура застигання суміші знижується на 8... 10 °С.
Однак при значному розбавленні дизельного палива гасом зменшується цетанове число палива, що веде до жорсткої роботи двигуна, погіршення мастильних властивостей палива, у зв'язку з чим підвищується зношування плунжерних пар, збільшуються витрати палива й олив, підвищуються димність і токсичність відпрацьованих газів. Домішка звичайного гасу недопустима, оскільки він має погані низькотемпературні властивості (температура помутніння його дорівнює -12...-15 °С). Тому перед тим, як додавати гас, треба уточнити температуру його помутніння, яка має бути не вищою від -25 °С, інакше домішка гасу не дає ефекту.
3. Зовнішні ознаки жорсткої роботи двигуна ідентичні детонаційному згорянню бензину в бензинових двигунах, тобто прослуховується характер-ний металічний стук від дії ударної хвилі на поршень двигуна. Такт стиску в дизелі супроводжується вібрацією та перегріванням двигуна.
Під час жорсткої роботи двигуна спостерігається підвищене зношування корінних підшипників колінчастого вала, особливо вкладишів через ударну хвилю на них; пригоряють, деформуються, а іноді й ламаються поршневі кільця; збільшується прорив газів у картер двигуна; підвищуються витрати палива й олив, а також димність і токсичність відпрацьованих газів.
Чим менша затримка самозаймання, тим скоріше займається паливо та повільніше зростає тиск у циліндрі, тобто м'якше працює двигун, і навпаки.
Таким чином, жорсткість роботи дизеля, що характеризується швидкістю збільшення тиску залежно від кута ПКВ, пов'язана із затримкою самозаймання палива. При жорсткій роботі двигуна підвищується зношування деталей кривошипно-шатунного механізму, зменшується економічність роботи двигуна та виникають інші шкідливі наслідки.
Жорстка робота двигуна спостерігається при зменшенні періоду затримки самозаймання палива (див. рис.2.4). її оцінюють при збільшенні тиску на Г ПКВ. Вважають, що двигун працює м'яко при збільшенні тиску до 0,25...0,50 МПа на Г ПКВ, жорстко - при 0,6...0,9 МПа і дуже жорстко, коли тиск перевищує 0,9 МПа (такі режими можуть призвести до швидкого виходу його із ладу).
Рис. 1
Залежність періоду затримки самозаймання і швидкості зростання тиску в дизелі за кутом ПКВ від ступеня стиску
Період затримки самозаймання палива, темп збільшення тиску при його згорянні та, як наслідок, можливість появи жорсткої роботи дизеля залежать від

 
 

Цікаве

Загрузка...